[ad_1]

دادستان فدرال سوئیس اتهاماتی را علیه Credit Suisse به دلیل تسهیل پولشویی “در مقیاس وسیع” توسط مشتریان سابق بلغاری تشکیل داده است.

به اتهاماتی كه روز پنجشنبه در دادگاه جنایی فدرال سوئیس مطرح شد ، محققان گفتند كه این بانك بیش از 140 میلیون SFr معامله برای این گروه را پردازش كرده است كه از طریق قاچاق تن كوكائین به اروپا و سایر فعالیت های غیرقانونی بدست آمده است.

این بانک در بیانیه ای اعلام كرد كه این اتهامات را با “تعجب” یادداشت كرده و قول داده است “با قدرت از خود دفاع كند”.

کیفرخواست دادستان ها ، به عنوان بخشی از تحقیقات 12 ساله ، ادعا می کند که یک مجری ارشد زن در بانک ، برای کمک به سازمان ، به طور سیستماتیک الزامات گزارش پولشویی را بین سالهای 2004-2008 نادیده گرفته یا دور می زند. وی به طور جداگانه متهم شد ، اما هویت او فاش نشده است.

وی گفت که تحقیقات برای بیش از یک دهه ادامه داشته است ، در طی آن اتهامات اولیه دادستان لغو شد زیرا خطوط مختلف تحقیقات به دیوارهای قانونی برخورد کرد یا هیچ مدرکی پیدا نکرد.

Credit Suisse گفت: حداکثر مجازاتی که می تواند علیه بانک تعیین شود جریمه 5 میلیون SFr و توزیع سود است.

این ادعاها روند بی نظم و بی ساختار بیش از یک دهه پیش بانک را برای گروه بندی معاملات مشکوک و شناسایی صاحبان واقعی حساب ها و سایر ابزارهای مالی توصیف می کند.

“اعتبار سوئیس حداقل از سال 2004 از این کاستی ها آگاه بوده است. واقعیت این که بانک اجازه ادامه آن را تا سال 2008 یا حتی پس از آن می دهد ، مانع یا خنثی شدن کشف پولشویی توسط سازمان جنایی با کمک یکی از مجریان بانک می شود. مدیر ، “دادستان فدرال در بیانیه ای گفت.

دادستان فدرال افزود که حتی پس از صدور دستورات برای مسدود کردن حساب ها و معاملات مربوط به گروه بلغاری برای اولین بار در سال 2007 ، کنترل داخلی Credit Suisse “ناکارآمد” بود به طوری که 35 میلیون SFr اضافی از حساب قبل از اقدام بانک برای محدود کردن فعالیت های مشتریان خود.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir