[ad_1]

اقتصاد نیوزیلند رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا را تسریع کرد تا در سه ماهه سوم با رکورد 14٪ رشد کند ، که نشان دهنده پاسخ کافی مقامات به بیماری همه گیر است.

داده های منتشر شده در روز پنجشنبه نشان داد که افزایش مجدد هزینه های خانوار تحریک بهبود کشور است. تضعیف برخی از بدترین محدودیت های حذف اجتماعی در جهان باعث رشد 11.1 درصدی در بخش خدمات و رشد 26 درصدی در بخش کالاها شد.

آژانس آماری نیوزلند همچنین در کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه ژوئن به 11٪ نسبت به انقباضات قبلی 12.2٪ تجدید نظر کرد. با این وجود ، خسارات ناشی از محاصره در سراسر کشور در رشد سالانه مشهود است ، که نشان می دهد فعالیت اقتصادی در سال منتهی به پایان سپتامبر 2.2٪ کاهش یافته است.

گرانت رابرتسون ، وزیر دارایی نیوزلند ، رشد رکورد تصمیم دولت برای “قوی و زودهنگام” در طول بیماری همه گیر Covid-19 ، و همچنین ارائه پشتیبانی از طریق یک طرح جامع یارانه دستمزد با پوشش 1.8 میلیون را توضیح داد. کارگران

وی افزود: “با كاهش اقتصاد نیوزلند در سال 2020 ، انتظار می رود در سال 2021 به سرعت بهبود یابد ، مطابق با كشورهایی كه ما خود را با آنها مقایسه می كنیم ، مانند استرالیا و آمریكا ، و از انگلستان و ژاپن بهتر از این نقاط شروع عمل می كنیم. برای سال 2019 ، “او گفت.

بهبود اقتصادی Covid-19

انگلستان از رشد 15.5 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم خبر داد ، اگرچه اقتصاد این کشور در سه ماهه ژوئن 19.8 درصد منقبض شد. فعالیت اقتصادی در استرالیا پس از کاهش از 7 درصد در سه ماه ژوئن ، در سه ماهه سپتامبر 3.3 درصد افزایش یافت.

بهبود اقتصادی قوی تر از حد انتظار نیوزیلند در استرالیا روز پنجشنبه منعکس شد ، جایی که دولت پیش بینی های اقتصادی و بودجه ای خود را بهبود بخشید تا بهبود سریعتر را منعکس کند.

کانبرا انتظار دارد که کسری بودجه 9.9٪ از تولید ناخالص داخلی را در سالهای 21-2020 گزارش کند ، در حالی که در بودجه ماه اکتبر 11٪ پیش بینی شده است. پیش بینی می شود که رشد کلی سال جاری 0.75٪ باشد ، در حالی که بودجه منهای 1.5٪ ، جوش فریدنبرگ ، خزانه دار استرالیا ، می گوید که اقتصاد “به شدت بهبود می یابد”.

اقتصاددانان توانایی استرالیا و نیوزیلند در جلوگیری از گسترش Covid-19 را برای بهبود چشم انداز مالی کشورها مرتبط دانسته اند. هر دو کشور در هفته های اخیر تنها چند مورد جدید گزارش کرده اند که بیشتر افراد آلوده در هتل ها قرنطینه شده اند.

سائول اسلاک ، اقتصاددان و همکار دانشگاه تاسمانی گفت که از 9 ماه گذشته کاملاً روشن است که تا زمانی که ویروس حفظ نشود ، هیچ بهبود اقتصادی پایداری وجود ندارد.

“زیرا اگر اینگونه نباشد ، پس دولت ها مجبور خواهند شد محاصره ها را بازیابی کنند [of varying severity]وی گفت: “یا حتی اگر این كار را نكنند ، مردم داوطلبانه محدودیت هایی را برای خود اعمال می كنند – و این مسئله تا زمانی كه واكسن به طور گسترده در دسترس نباشد ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار در مورد ویروس کرونا

در اینجا پوشش مستقیم و تجزیه و تحلیل همه گیری جهانی و بحران اقتصادی FT را که به سرعت در حال تحول است دنبال کنید.

با این حال ، هر دو کشور با ادامه بستن مرزهای بین المللی روبرو هستند ، در حالی که انتشار واکسن ها نمی تواند ویروس را در سایر کشورها سرکوب کند.

استرالیا همچنین با تحریم چندین بخش صادراتی از تنش های دیپلماتیک و تجاری با چین ، بزرگترین شریک تجاری خود ، عبور می کند.

کامرون باگری ، اقتصاددان در Bagrie Economics ، گفت که بازگشت چشمگیر نیوزیلند با تقاضای تأخیر روبرو شد ، و پرداخت های دولت هزینه های عمومی را به طور گسترده ای پیچیده کرد.

وی گفت: “هنوز هم برخی از دلایل احتیاط وجود دارد: تأثیر محدودیت های مرزی هنوز احساس می شود و تصور اینکه هزینه های مصرف کننده در سطح سپتامبر حفظ شود دشوار است.” “بنابراین من انتظار دارم که تولید ناخالص داخلی در آینده نزدیک اندکی کند شود.”

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه از بازارها ، مشاغل و زندگی روزمره و مشاغل ما مالیات می گیرد؟ با خبرنامه ویروس کرونا در جریان باشید.

اینجا ثبت نام کنید

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر