[ad_1]

تراشه های آبی اسپانیایی ، از جمله Telefónica ، Iberdrola و Seat ، با ده ها میلیارد یورو کمک به اتحادیه اروپا برای ویروس کرونا قرار دارند ، که امیدوارند صنعت آنها را متحول کند و از نتایج نهایی آنها بهره مند شود.

اسپانیا انتظار دارد حدود 140 میلیارد یورو از صندوق ریکاوری ویروس کرونا در 750 میلیارد یورو در اتحادیه اروپا دریافت کند که رهبران هفته گذشته تصویب کردند و مادرید را به عنوان بزرگترین ذی نفعان این برنامه ، همراه با کشورهایی مانند کرواسی ، بلغارستان ، یونان ، پرتغال و رومانی

شرکت های اسپانیایی در حال آماده سازی پیشنهادهایی برای پروژه های مشترک با کمک این کمک هستند ، که به انرژی پاک و دیجیتالی شدن اولویت می دهد ، منتظر انتقال منابع یک بار در نسل. با این حال ، در حالی که شرکت ها در سراسر اروپا مزایای بالقوه تزریق عظیم وجوه عمومی را کشف می کنند ، برخی از مقامات نسبت به خوش بینی بیش از حد در مورد اثربخشی کمک هشدار می دهند.

طبق پیش نویس قانون دولت اسپانیا در مورد مدیریت وجوه جدید ، وزارت صنعت ثبت نام ذینفعانی را که هنگام اجرای پروژه ها ، دریافت یارانه ها یا تشکیل بخشی از کنسرسیوم ها مورد توجه ترجیحی قرار می گیرند ، تهیه می کند. برنامه ریزی شده بودجه نقدینگی اتحادیه اروپا بین سالهای 2021 و 2026 پرداخت شود و تقریباً به طور مساوی بین کمکهای مالی و وامها تقسیم شود.

جایی که دولت اسپانیا قصد دارد 72 میلیارد یورو برای کمک های مالی اتحادیه اروپا بین سالهای 23 تا 2021 هزینه کند

Telefónica ، یکی از گروه هایی که می خواهد در لیست دولت قرار بگیرد ، پیشنهاد کرده است که بودجه اتحادیه اروپا برای کمک به اسپانیا تبدیل شود به اولین کشور در اتحادیه که دارای 100٪ فیبر نوری است – تا سال 2025 و با هزینه حدود 4 میلیارد یورو پوشش فعلی 75 درصد است. اپراتور می گوید این کمک همچنین می تواند به ایجاد یک شبکه 5G مستقل که 85 درصد کشور را همزمان پوشش می دهد کمک کند.

خوزه ماریا آلوارز-پالته ، رئیس و مدیرعامل شرکت Telefónica ، روبروی FT. “ما می توانیم یک اکوسیستم برای نوکیا ، هواوی ، اریکسون ، سامسونگ و ده ها سیستم دیگر که ممکن است به بازار بیایند ارائه دهیم.”

Iberdrola ، گروه انرژی های تجدیدپذیر ، همچنین مایل است در ثبت دولت برای مدیریت وجوه اروپایی قرار گیرد.

رئیس و مدیر عامل شرکت Telefónica Jose Maria Alvarez-Pallet © بلومبرگ

این شرکت 71 میلیارد یورویی پیشنهاد می کند با کمک سرمایه گذاری در ذخیره سازی برق ، هیدروژن تمیز ، جایگزینی دیگهای بخار خانگی و نصب ایستگاه های شارژ اتومبیل های الکتریکی در بزرگراه ، از این کمک برای تسریع فشار کشور برای کاهش انتشار کربن استفاده کند. کشور – بزرگترین در اتحادیه اروپا.

ایگناسیو گالان ، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت ، به FT گفت: “این یک فرصت عالی برای تبدیل مدل تولید ما به یک مدل پایدارتر و رقابتی تر است.”

آقای گالان ضمن تأکید بر اینکه گروه چند ملیتی وی قبلاً وعده داده است که طی پنج سال آینده 75 میلیارد یورو سرمایه گذاری کند ، گفت که برخی از اولویت های سبز هنوز برای کمک به اقتصادی تر شدن نیاز به کمک دارند و تسریع در برق رسانی صنایع پر مصرف

نمودار خطی تولید ناخالص داخلی با قیمت های ثابت ، تغییر سالانه در درصد ، نشان می دهد که اقتصاد اسپانیا در تلاش است تا امسال با اروپا همگام شود

وی افزود كه بودجه عمومی به Iberdrola اجازه می دهد تا یك پروژه 1.8 میلیارد یورویی را برای استفاده از هیدروژن برای تولید كود “مدتها قبل” از هدف فعلی خود در سال 2027 به اتمام برساند و همچنین پروژه تجهیزات بزرگ دیگر را تسریع كند. برای استخراج هیدروژن از آب.

وی گفت: “اینها پروژه های خاصی هستند كه برای اجرای آنها نیاز به حمایت عمومی دارند.”

Seat ، شرکت تابعه فولکس واگن ، همچنین خواستار کمک مالی پروژه های اتحادیه اروپا برای معرفی ایستگاه های شارژ برقی و تأمین زیرساخت برای کارخانه های کاملاً سیم دار شده است.

جوزپ ماریا Rekasens ، مدیر استراتژی Seat گفت: “این یک فرصت منحصر به فرد برای اسپانیا است.” “ما باید تلاش جسورانه ای برای شناسایی بخشهایی با بهترین چشم انداز انجام دهیم. . . تا بتوان آنها را از طریق استفاده هوشمندانه از این وسایل تبدیل کرد. “

دولت نخست وزیر پدرو سانچز می خواهد برای غلبه بر آنچه که انتظار می رود تولید ناخالص داخلی بیش از 11 درصد در سال جاری باشد ، پروژه های با بودجه اتحادیه اروپا را در اسرع وقت راه اندازی کند.

Seat خودروساز خواستار تأمین مالی پروژه های نقاط شارژ می شود © بلومبرگ

کریستینا هررو ، رئیس اداره مستقل مسئولیت مالی اسپانیا ، ناظر بر هزینه های این کشور ، گفت که تخصص بخش خصوصی با توجه به مهلت های “خواستار” می تواند نقشی حیاتی داشته باشد.

اما وی هشدار داد که برنامه های قبلی ملی و اتحادیه اروپا سرمایه گذاری خصوصی را تحت فشار قرار داده و مشوق هایی را برای پروژه هایی فراهم کرده است که در هر صورت اجرا می شدند. وی همچنین استدلال کرد که در زمینه هایی مانند دیجیتالی سازی و آموزش ، اسپانیا از سایر اقتصادهای اروپا عقب است “به حدی که نمی توان امیدوار بود که برنامه اتحادیه اروپا به تنهایی کافی باشد”.

با این حال ، دولت امیدوار است که همکاری های عمومی و خصوصی تأثیر چند برابری داشته باشد.

“به گفته تحلیلگران ، هر یورو پول عمومی سرمایه گذاری شده می تواند چهار یورو دیگر نیز به همراه داشته باشد [from private investment]”، گفت: در مصاحبه با FT Maria Maria Jesus Montero ، وزیر بودجه اسپانیا. “این نسبتی است که از این سرمایه گذاری انتظار می رود.”

خانم مونترو گفت دسترسی جهانی به اینترنت پرسرعت شرکت ها را ترغیب می کند تا فعالیت خود را در سراسر کشور انجام دهند. وی گفت: “اگر ما بتوانیم از پهنای باند تا 100 درصد از سرزمین ملی خود استفاده كنیم ، این احتمالات تقریباً بی پایان است.”

وی همچنین تأکید کرد که نوسازی گروه بزرگ شرکتهای کوچک و متوسط ​​در اسپانیا از اولویتهای اساسی صندوق بهبود است. اما این احتمالاً شامل گروههای بزرگتر نیز می شود.

ستون فروش گرافیکی ، در حال حرکت 12 ماهه (میلیاردها یورو) ، کاهش فروش اخیر در Iberdrola و Telefónica را نشان می دهد

به عنوان مثال ، Telefónica می گوید كه می توان از مراكز فروش آن برای حمایت از آموزش SME در جابجایی رویه ها و خدمات بصورت آنلاین استفاده كرد – و نشان می دهد كه تجربه آن در اجرای “برنامه آموزش مجدد” در مقیاس بزرگ می تواند به شناسایی آموزش برای کل جمعیت اسپانیا.

اما خانم هررو از مقام مسئولیت مالی مستقل گفت که برنامه های دولت برای جذب “سرمایه گذاران مشترک” از بخش خصوصی ، دور شدن از “رویه های سنتی است که در آن دولت پروژه ها را طراحی می کند و شرکت ها آنها را اجرا می کنند”.

در نتیجه ، وی گفت ، ارائه ارزیابی هوشیار از ریسک و تقاضای احتمالی و اطمینان از ارزیابی پروژه ها توسط یک آژانس مستقل از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی گفت: “تجربه نشان می دهد که باید مراقب باشیم و از خوش بینی های بی مورد پرهیز کنیم.” “ما باید از اشتباهات گذشته درس بگیریم.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر