[ad_1]

سرمایه گذاران سهام خصوصی در SolarWinds اندکی پیش از هشدار ایالات متحده مبنی بر اینکه هکرهای دولت های ملی یکی از محصولات این شرکت را ربوده اند ، 315 میلیون دلار سهام این گروه نرم افزاری را به یکی از شرکای مالی دیرینه خود فروختند.

این قرارداد چند روز قبل از افت قیمت سهام آن ، باعث کاهش میزان نقره ای دریاچه سیلور و توما براوو در برابر شرکت نرم افزاری تحت تأثیر قرار گرفت ، زیرا نقاط ضعف موجود در محصولی که توسط چندین آژانس فدرال و تقریباً همه شرکت های فورچون 500 استفاده شده بود ، کشف شد.

اما تجارت می تواند برای سیلور لیک مستقر در منلو پارک و رقیب آن توما براوو ، که از بزرگترین شرکتهای سهام خصوصی در جهان هستند ، شرم آور باشد.

اعلامیه های اوراق بهادار نشان می دهد که این شرکت ها در پایان ماه سپتامبر حدود 75 درصد از SolarWinds را در اختیار داشتند و سه مدیر از هر شرکت سهامی خاص در هیئت مدیره SolarWind شرکت می کنند.

اعلامیه های اوراق بهادار نشان می دهد که این دو شرکت بخشی از سهام خود را برای برنامه بازنشستگی عمومی با قیمت 21.97 دلار به ازای هر سهم در یک معامله خصوصی سازی که 7 ended دسامبر به پایان رسید ، به شورای سرمایه گذاری کانادا فروختند.

سهام SolarWind روز چهارشنبه به 18.52 دلار تغییر یافت و باعث شد صندوق بازنشستگی کانادا در کمتر از 10 روز حدود 15٪ ضرر کاغذ داشته باشد.

سرمایه گذاران نهادی اغلب به امید کسب مزایای جانبی مانند دسترسی زودهنگام به وجوه جدید و فرصت سرمایه گذاری مشترک در معاملات ، روابط بلند مدت با حامیان مالی سهام خصوصی برقرار می کنند. براساس داده های PitchBook ، CPPIB از سال 2004 1.7 میلیارد دلار به چهار صندوق نقره ای دریاچه و 1.1 میلیارد دلار تا پنج صندوق توما براوو از سال 2014 تعهد کرده است.

در بیانیه مشترک ، این شرکت ها گفتند “قبل از ورود به محل اقامت خصوصی یک سرمایه گذار سازمانی در 7 دسامبر ، از این حمله سایبری بالقوه در SolarWinds اطلاع نداشتند.” CPPIB از اظهار نظر در مورد معامله خودداری کرد.

تحلیلگران می گویند ، برخلاف سفارشات خرید یا فروش که توسط کارگزار سهام انجام می شود ، موقعیت های خصوصی ثانویه معمولاً به شدت در طی چند روز یا هفته مذاکره می شود.

چنین “جابجایی های خصوصی” می تواند به سرمایه گذاران بزرگ فرصت خرید سهام با تخفیف را بدهد ، در حالی که به فروشنده این امکان را می دهد که سهم زیادی را با قیمت توافق شده تصفیه کند.

واشنگتن پست پیش از این بدون شناسایی خریدار ، از فروش سهام سیلور لیک و توما براوو خبر داده بود.

دولت آمریكا روز یكشنبه هشدار اضطراری درباره آنچه كه به نظر می رسد یك جاسوسی سایبری پیشرفته با تمركز بر Orion است ، بخشی از نرم افزار آن كه صدها هزار سازمان در سراسر جهان از آن استفاده می كنند ، صادر كرد.

به گفته وب سایت پنتاگون ، وزارت امور خارجه ایالات متحده ، هر پنج شاخه ارتش ایالات متحده ، NSA ، وزارت دادگستری و دفتر رئیس جمهور ایالات متحده از مشتریان SolarWinds هستند.

گزارش اضافی توسط هانا مورفی

[ad_2]

منبع: tech4life.ir