شرکت های فناوری چینی در حال نوشتن هند هستند


5 ماه پس از ممنوعیت تجارت وی در هند ، آرون لی استعفا داد و برای همیشه تعطیل شد.

آقای لی که در دفتر کار خود در شهر هانگژو در شرق چین نشسته بود ، اظهار داشت که هیچ تصوری ندارد که پس از نتایج دهلی نو در Club Factory ، که از طریق تلفن هوشمند خود به مد و کالاهای خانگی ارزان قیمت به صدها میلیون هندی می فروشد ، اجازه تجارت مجدد داده شود. لیست سیاه برنامه های چینی.

هند 43 برنامه دیگر چینی را در این هفته ممنوع کرد و در ادامه كارزاری علیه شركتهای فن آوری چینی كه در ماه ژوئن پس از درگیری مرزی بین دو كشور منجر به كشته شدن 21 سرباز هندی آغاز شد ، بود. اصطلاحاً “اعتصاب دیجیتال” شرکت های بزرگ فناوری چینی از جمله Alibaba ، Tencent و ByteDance را تحت تأثیر قرار داده است.

سال گذشته ، آقای لی 100 میلیون دلار از سرمایه گذاران برای توسعه در هند جمع کرد زیرا Club Factory در رتبه نخست جدول برداشت هند قرار گرفت و سودآوری را بررسی کرد. وی گفت که فرصت های بیشتری در هند نسبت به بازار شلوغ چین می بیند و آن را “دریای آبی” برای تجارت الکترونیکی توصیف می کند.

اما اکنون او انتظار دارد بیشتر سرمایه خود را از دست بدهد. او گفت که ماه ها گمنامی تجارت او را خراب کرده است. وی گفت: “اگر کاربران نتوانند مدت طولانی شما را ببینند ، دیگر برنخواهند گشت.”

آقای لی گفت که یک شب در خانه بود که اخبار منتشر شد مبنی بر اینکه هند 59 برنامه متعلق به چین را به دلایل امنیتی از جمله Club Factory ممنوع می کند. در یک سکته مغزی ، تقریباً بهترین برنامه های چین از تلفن های هند از جمله برنامه ویدیوی کوتاه TikTok ، مرورگر محبوب UC Alibaba و سیستم عامل پیام WeChat Tencent حذف شدند.

حتما بخوانید:
ویروس کرونا ویروس حداکثر: ایالات متحده طی 10 روز بیش از 1 میلیون نفر را تلقیح می کند

آقای لی در ابتدا از اعتقاد به واقعی بودن این مصوبه امتناع کرد و گفت: “من در خانه مشغول بازی های ویدئویی بودم که ناگهان پیامی دریافت کردم که دولت هند از درخواست ما جلوگیری می کند”

آرون لی ، بنیانگذار Club Factory ، نمی داند که چه زمان برنامه تجارت الکترونیکی مجاز به تجارت مجدد در هند است

آقای لی خیلی زود برای نجات تجارت خود درگیر نبردی کامل شد. روز بعد او با اعضای هیئت مدیره کارخانه باشگاه صحبت کرد. “همه سرمایه گذاران نیز شوکه شدند. هیچ اینترنت چنین مواردی را تجربه نکرده است. ”

در یادداشتی از وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات هند آمده است که Club Factory از فروشگاه های برنامه های گوگل و اپل حذف خواهد شد.

شرکت های مخابراتی هند به زودی نام دامنه Club Factory را مسدود کردند که این امر از پیگیری سفارشات مشتریان جلوگیری می کرد. حتی برقراری ارتباط با کارمندان وی در هند نیز به یک مشکل تبدیل شد ، زیرا آنها عمدتا از WeChat برای ارسال پیام و تماس استفاده می کردند.

آقای لی نامه ای را به همراه وكیل خود به وزارت هند تهیه كرد. وی نوشت: “کارخانه باشگاه در حدود 650 کرون (87.5 میلیون دلار) در هند سرمایه گذاری می کند تا یک زیرساخت مهم تجارت الکترونیکی ایجاد کند.” “ما به هیچ وجه درگیر فعالیتهای مضر نیستیم [the] حاکمیت و یکپارچگی هند. “

اما او هرگز جوابی نداد. تلاش های تیم حقوقی وی برای تماس با وزارتخانه نیز بی نتیجه ماند. – دستور از طرف [Prime Minister Narendra] مودی ، “وی گفت ، و اضافه كرد كه سایر شركتهای چینی نیز تحت تأثیر قرار گرفتند. “ما بلافاصله گفتن با دیگران بی فایده بودیم. هیچ کس نمی داند “.

در هانگژو ، کارمندان وی شروع به پرسیدن نقشه وی کردند. هند تنها بازار آنها بود و سفارشات ماهانه Club Factory در ماه جولای از 100 میلیون دلار به صفر رسید. طی دو هفته ، آقای لی برای صرفه جویی در وقت ، نیمی از کارکنان خود را که بیش از 300 کارگر بود ، قطع کرد.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. شما باید یک انتخاب دشوار داشته باشید. ما باید مسیر را بررسی کنیم “، وی با بیان اینکه این کاهش ها به این معنی است که شرکت به اندازه کافی پول دارد تا بتواند پنج یا شش ماه بدون درآمد دوام بیاورد.

نموداری که نشان می دهد افزایش سرمایه گذاری چین در فناوری هند کاهش یافته است.  سرمایه گذاری مخاطره آمیز در هند (سه ماهه ، میلیارد دلار)

بیش از 200 برنامه چینی قبلاً از بازار هند مسدود شده اند و دهلی نو روز سه شنبه 43 برنامه دیگر به لیست سیاه خود اضافه کرده است.

شرکت های فناوری چینی ، یک بار که مایل به سرمایه گذاری در پتانسیل گسترده استفاده نشده بازار هند هستند ، در مورد دوام ممنوعیت ها همچنان در تاریکی باقی می مانند.

علی بابا کارمندان خود را در کشور اخراج کرد و “ابتکارات نوآوری” خود را محدود کرد. Tencent حقوق انتشار بازی موفق خود را به دست آورد تلفن همراه PUBG به توسعه دهنده کره جنوبی خود در تلاش برای رفع انسداد آن.

TikTok هنوز اخراج حدود 2000 نفر را آغاز نکرده است ، اما یکی از نزدیکان این شرکت گفت که روحیه او پایین است. “آنها سخت کار می کنند ، یک تیم می سازند ، و برنامه ریزی می کنند که چگونه TikTok اجازه بازگشت را بدست آورد. اما نگرانیم [employees] او شروع به ترک خواهد کرد ، “مرد گفت.

یکی دیگر از افراد نزدیک به TikTok گفت که مقامات هند در حالی که درگیری مرزی بین دو کشور ادامه دارد ، متوقف شده اند.

سرمایه گذاری چین در هند

گانش Rengaswami ، یکی از بنیانگذاران شرکت خطرناک Quona Capital ، گفت: “تا زمانی که تنش در چین کاهش یابد ، هیچ دلیلی برای تسلیم دولت هند وجود ندارد.” “این فقط مربوط به تجارت نیست ، بلکه اجتماعی و سیاسی است.”

آقای لی گفت دولت چین نمی تواند کمک زیادی کند.

سخنگوی دولت چین روز چهارشنبه گفت: “از ماه ژوئن ، هند به بهانه محافظت از امنیت ملی برنامه های چینی را مسدود کرده است ، این اقدام به وضوح نقض قوانین بازار است و [World Trade Organization] قوانین ”

در پایان ماه ژوئیه ، Club Factory لیستی از سوالات وزارت را دریافت کرد ، از جمله: برنامه شما چه خدماتی ارائه می دهد ، سیاست حفظ حریم خصوصی شما چیست ، صاحبان چه کسانی هستند ، سرورهای شما کجا قرار دارند؟

آقای لی که مطیعانه به هر سال پاسخ می داد ، گفت: “بعد از دیدن آنها ، فهمیدیم که این نشانه خوبی برای ما نیست – فهمیدیم که آنها ما را به دلیل خاصی مسدود نکردند.” وی گفت: “از آن زمان ما چیزی از دولت نشنیده ایم.”

خبرنامه روزانه

#techFT به شما اخبار ، نظرات و تجزیه و تحلیل در مورد شرکت های بزرگ ، فناوری ها و مسائلی را ارائه می دهد که سریعترین بخشهای حرفه ای مستقر در سراسر جهان را شکل می دهند. برای دریافت #techFT در صندوق ورودی خود اینجا کلیک کنید.

سخنگوی وزارت گفت که وی همچنان در حال بررسی برنامه های ممنوعه است. سخنگوی گفت: “ادامه دارد ، این یک فرایند شبه قضایی است ، زیرا طبق این قانون ، اداره حقوقی سایبر برخی از اعلامیه ها را برای آنها ارسال کرده و پاسخ آنها را ارسال کرده است.” “دادگاه ادامه دارد.”

در همین حال ، آقای لی و تیم Club Factory خود بر روی ایجاد یک برنامه جدید برای اروپا و ایالات متحده تمرکز کردند. حتی اگر هند این ممنوعیت را کاهش داد ، او گفت که می خواهد قبل از ورود دوباره به بازار عذرخواهی کند.

آقای لی پرسید: “چرا من باید در کشوری سرمایه گذاری کنم که خطر صفر رفتن دارد؟” “امروز اینها برنامه های چینی هستند و روز دیگر ممکن است آمریکایی باشند. این ناشناخته است “


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید