شهر لندن برای جلوگیری از قطع Brexit در اواخر جنگ می جنگد


شرکت ها و تنظیم کنندگان اقدامات آخرین لحظه را برای جلوگیری از ایجاد اختلال در هنگام خروج انگلیس از بازار واحد اتحادیه اروپا در ماه آینده انجام می دهند ، با پاریس یک مرکز تجاری جدید برای گلدمن ساکس و یک لیست دوگانه برای FTSE 100 Segro بی تردید.

بانک سرمایه گذاری ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد مرکزی برای Sigma X ، بازار سهام خصوصی اروپا در مرکز فرانسه ایجاد خواهد کرد. در همان روز ، سگرو تمام سرمایه سهام خود را در یورونکست پاریس دو برابر کرد تا از ساختار سهامدار خود پس از پایان دوره گذار Brexit در 1 ژانویه محافظت کند. United Real Estate Trust در انگلیس 6.2 میلیارد یورو دارایی در سراسر اتحادیه اروپا دارد.

اواخر روز دوشنبه ، رگولاتورهای اروپایی همچنین تغییر دیرهنگام را که به دنبال جلوگیری از هرج و مرج در قراردادهای مشتق شده 15 تریلیون دلاری بین طرف های انگلیسی و اروپایی است ، نهایی کردند.

این مراحل نشان دهنده نگرانی فزاینده درباره توافق های بازار مالی پس از دوره گذار پس از Brexit ، به ویژه پس از سکوت بروکسل در مورد دسترسی به شهر لندن است.

دولت های انگلیس و اتحادیه اروپا از ژانویه در حال مذاکرات فشرده درباره روابط تجاری خود هستند. اما بحث در مورد دسترسی متقابل به بازارهای مالی هر کشور جداگانه است و توسط نهادهای نظارتی منعکس می شود. بیشتر به یک سری از راه حل های به اصطلاح معادل سازی بستگی دارد که کشورهای مختلف و محصولات مالی را پوشش می دهد.

جان بریگان ، بهترین مقام در خدمات مالی کمیسیون اروپا ، ماه گذشته هشدار داد که پایان دوره گذار “یک رویداد تجزیه اجتناب ناپذیر” خواهد بود.

حتما بخوانید:
نوشیدنی های زمستانی + 15 نوشیدنی گرم و سرد زمستان

وی با تأکید بر خطر “نوسان بازار” با تنظیم سیستم مالی ، گفت: “ما باید مرتباً پیام خود را برای فعالان بازار تکرار کنیم تا آماده شود.”

فقدان راه حل های معادل سازی جلوی بانک ها ، سرمایه گذاران و مراکز تجاری انگلیس در خارج از بازار اتحادیه اروپا را نخواهد گرفت ، اما می تواند شکاف هایی را ایجاد کند و هزینه ها را افزایش دهد.

گلدمن گفت که ترتیبات جدید در پاریس به جلوگیری از ایجاد اختلال کمک می کند. لیز مارتین ، رئیس جهانی آینده و تجارت الکترونیکی در این بانک گفت: “ما می خواهیم اطمینان حاصل كنیم كه مشتریان ما پس از Brexit به همه منابع عمده نقدینگی دسترسی خواهند داشت.”

این بانک حضور خود را در Sigma X در لندن حفظ خواهد کرد ، که حدود 0.4٪ از کل معاملات سهام اروپا را انجام می دهد ، اما محل استقرار آن در پاریس به شما این امکان را می دهد تا پس از پایان مهلت انگلستان به تمام مشتریان اتحادیه اروپا برسد.

علی رغم عدم تمایل کمیسیون برای تعیین برنامه های خود ، آژانس های نظارتی اروپا دوشنبه شب برای تسهیل انتقال هزاران قرارداد غیرمجاز و قدیمی مشتقات از شهر به اتحادیه اروپا اقدام کردند.

در بیانیه مشترک ، EBA ، Esma و Eiopa ، که صنعت بانکداری ، تجارت و بیمه اروپا را کنترل می کند ، گفتند که آنها به بانکها و مدیران دارایی اجازه می دهند معاملات مشتق باز قدیمی خود را که در لندن برگزار می شود به شرکت های تابعه اتحادیه اروپا منتقل کنند بدون برای به چالش کشیدن الزامات نظارتی جدید

حتما بخوانید:
اگر نقطه میانی اشغال شده باشد

این اقدام اتحادیه اروپا را با انگلستان همسو می کند ، این کشور از قبل به طور قانونی به بانک های اتحادیه اروپا اجازه داده است خدمات قراردادها را ادامه دهند.

راجر کوگان ، رئیس سیاست های عمومی اروپا در ایسدا ، یک اتحادیه تجاری ، گفت که این اقدام “بسیار مورد استقبال” قرار گرفت زیرا به بانک ها امکان ادامه خدمات اساسی مانند اصلاح قرارداد را می دهد. وی گفت: “این امر همچنین برای تلاش برای سازماندهی مجدد Brexit از سوی فعالان بازار مفید است.”

کمیسیون گفت که ارزیابی های هم ارزی انگلستان باید “آینده نگر” باشد و هرگونه برنامه انگلیس برای انحراف از قوانین اتحادیه اروپا را در نظر بگیرد. بروکسل گفت که این به اطلاعات بیشتری نیاز دارد ، اگرچه دولت انگلیس 2500 صفحه پاسخ به پرسشنامه های اتحادیه اروپا را در اوایل سال جاری ارائه داد.

دیپلمات های اتحادیه اروپا می گویند که موقعیت اتحادیه ترکیبی از تاکتیک های مذاکره را نشان می دهد ، زیرا بروکسل به دنبال استفاده از قدرت در مذاکرات دو کشور در مورد روابط آینده و یک برنامه سیاسی برای استقلال بیشتر از شهر پس از Brexit است.

در تلاش برای پیشبرد روند ، ریشی سوناک ، صدراعظم انگلیس در ماه نوامبر برخی از راه حل های معادل سازی را اعلام کرد که به عنوان مثال تضمین می کند که مبادلات مستقر در اتحادیه اروپا ، خانه های تسویه حساب و معیارهای مالی توسط مشتریان انگلیسی همچنان ادامه دارد. اما اتحادیه اروپا به صراحت اعلام کرده است که قصد ندارد بلافاصله پاسخ دهد.


منبع: tech4life.ir