شکیبایی برای استارت آپ های آمریکایی که خصوصی باقی مانده اند نتیجه می دهد


شرکت های سیلیکون ولی که سرسختانه از بازارهای عمومی دوری می کنند ، به سختی زمان بهتری را برای تغییر وضعیت انتخاب کرده اند.

سال ها استارتاپ های آمریکایی تا زمانی که ممکن بود خصوصی باقی ماندند و به محض آزمایش تمایل طرفداران خود برای تأمین مالی یک تجارت زیان ده ، به غول های چند میلیارد دلاری تبدیل شدند.

اکنون که بازارهای سهام سال را با یادداشت شادی به پایان می رسانند ، در میان جمعیت – قدیمی تر و بزرگتر از هر زمان دیگر – به عموم مردم تبدیل می شوند.

براساس تجزیه و تحلیل فایننشال تایمز از کرانچ بیس ، مبادلات عمومی در این سال از 20 شرکت سرمایه گذاری خطرناک ایالات متحده استقبال کردند که ارزش آنها بیش از 1 میلیارد دلار است ، و این رکورد سال گذشته است. این شرکتها وقتی در لیست قرار گرفتند به ارزش ترکیبی 218 میلیارد دلار رسیدند که از کل سال گذشته پیشی گرفت حتی بدون اینکه یک شرکت با لیست 82.4 میلیارد دلاری اوبر رقابت کند.

شرکت های آمریکایی در گروه همگانی امسال به طور متوسط ​​11 سال خصوصی باقی مانده اند ، در حالی که این حدود 5 سال در سال 2011 بوده است ، که نشان می دهد چگونه ذهنیت “بیشتر خصوصی بمان” در سیلیکون ولی به امری عادی تبدیل شده است. سایت اجاره کوتاه مدت Airbnb و شرکت تجزیه و تحلیل داده های Palantir حداقل یک دهه قبل از انتشار عمومی در سال جاری منتظر مانده اند.

نیک جیووانی ، رئیس بانکداری جهانی فناوری ، رسانه و ارتباطات از راه دور در گلدمن ساکس ، گفت که سرمایه گذاران در سال 2014 پرسیده بودند که چرا شرکت ها مدت طولانی تری خصوصی باقی مانده اند و آیا بازارهای عرضه اولیه مرده است.

حتما بخوانید:
لولومون قصد دارد با رونق لباس یوگا در خارج از کشور گسترش یابد

“ما گفتیم:” نه ، ارزش صبر دارد. ” و در اینجا ما ارزش انتظار را داریم ، “گفت آقای جیووانی.

نموداری که نشان می دهد میلیاردها شرکت برای مدت طولانی تری خصوصی باقی مانده اند

حرکت به سمت خصوصی ماندن تا آنجا که ممکن است به یکی از ویژگی های ماندگار بازارهای سرمایه آمریکا تبدیل شده است ، اگرچه در سایر نقاط جهان شباهت های کمی وجود دارد.

از 270 شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر ایالات متحده با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار ، حدود یک ششم حداقل یک دهه پیش تأسیس شده و حداقل برای پنج سال ارزش میلیاردها دلار داشته است. اما در چین ، از هر 10 نفر فقط یک میلیارد دلار برای مدت طولانی هزینه می کند و استارت آپ ها به طور متوسط ​​دیر یا زود به بازار عمومی می آیند.

در سال 2014 ، رسیدن به بازارهای عمومی به طور متوسط ​​برای یک میلیارد میلیارد شرکت خصوصی چینی حدود 14 سال طول کشید. در سال 2020 ، این دوره از نصف به هفت سال کاهش یافته است.

برخی از سرمایه گذاران نگرانند که استارت آپ های آمریکایی سریعترین سال رشد را در بازارهای خصوصی می گذرانند و این امکان را برای سرمایه گذاران عادی برای تقسیم سود خود ندارند.

سارا سولوم ، رئیس بازارهای سرمایه ایالات متحده در Freshfields ، گفت: “میزان دریافت نمره مثبت آنها به میزان رشد تاریخ بستگی دارد.” “این مالش است – آنها نمی خواهند در مسیر رشد خود خیلی دیر به مردم مراجعه کنند.”

هنوز نشانه هایی وجود دارد که برخی از شرکت های نوپا در سیلیکون ولی می خواهند تجارت خود را در بازارهای خصوصی ادامه دهند ، این مبلغ با کمک رکورد جمع آوری شده توسط سرمایه گذاران خطرناک و همچنین منابع جدید سرمایه مانند صندوق های رفاه عمومی.

حتما بخوانید:
جدیدترین ویروس کرونا: مطالعه ایالات متحده می گوید استفاده از ماسک برای کنترل انتقال در بیمارستان بسیار مهم است

به عنوان مثال ، شرکت پرداخت Stripe ، که اخیراً مذاکراتی را در مورد دور جدید تأمین مالی انجام داده است ، به گفته افراد آشنا به بحث ، سرمایه گذاران انتظار دارند این شرکت بین 70 تا 100 میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

نمودارهایی که میلیاردها شرکت را برای حضور در سال 2021 نشان می دهد

بنیانگذاران استریپ ، برادران جان و پاتریک کولیسون ، این س ofال را که آنها چه زمانی مخاطبان این شرکت 10 ساله را خواهند برد ، رد کردند و گفتند که آنها هیچ برنامه ای برای عرضه کوتاه مدت عمومی ندارند.

طبق CB Insights ، Stripe حتی در کمترین انتهای محدوده مورد انتظار ، به بزرگترین شرکت سرمایه گذاری خطرناک در ایالات متحده تبدیل خواهد شد و به طور بالقوه از رتبه ای که Uber قبل از عمومی شدن کسب کرده است ، پیشی می گیرد.

یک فرد آشنا به برنامه های این شرکت هشدار داد که بودجه امکان تحقق ندارد و می تواند تا سال جدید ادامه یابد. استرایپ از اظهار نظر در مورد جمع آوری کمک مالی خودداری کرد.

خانم سولوم گفت: “آنقدر پول از منابع خصوصی دریافت می شود که خصوصی ماندن در کار نیست ، مگر در مورد کارکنانی که در نهایت خواهان نقدینگی هستند.”

برای بانکداران و سرمایه گذاران خطرپذیر ، دوره انتظار می تواند منجر به پرداخت سودآورتر شود ، اگرچه صبر آنها را آزمایش می کند.

جیووانی گفت: “شركت هایی كه پنج سال پیش در معاملات كوچكتر به بورس عرضه می شدند ، هم اكنون با معاملات بزرگتر سهام عمومی می شوند و ما آن دوره انتظار را طی كرده ایم.” “انباشت واقعاً بسیار سالم است.”

گزارشات اضافی پاتریک ماتورین و کریس کمپبل


منبع: tech4life.ir