صاحبخانه های Airbnb در رم از سقوط توریست رنج می برند

[ad_1]

وقتی توماسو پدیکونی خانه خانوادگی خود را به منطقه یهودی نشین قدیمی یهودیان رم تبدیل کرد ، یکی از قدیمی ترین و زیباترین محله های شهر ، که بیش از 10 سال پیش به Airbnb اجاره داده شده بود ، وی یکی از معدود افرادی بود که در چنین منطقه ای چنین شغلی را اداره می کرد.

با توجه به هجوم تعداد زیادی از گردشگران به این شهر و رونق یافتن مدل Airbnb ، خیلی زود این تنها منبع درآمد آن شد. تجارت آنقدر خوب پیش می رفت که او تصمیم گرفت دو آپارتمان دیگر در مرکز رم اجاره کند و آنها را روی سکو قرار دهد.

امروز آقای پدیکونی 34 ساله مشتری ندارد. وی گفت: “من تا ماه اکتبر رزرو داشتم ، اما همه آنها لغو شد ، من مجبور شدم مقدار زیادی پول پس بدهم.”

سقوط توریست هایی که از رم در حین همه گیر شدن بازدید می کردند ، حباب اجاره کوتاه مدت Airbnb را در این شهر ترکید و برخی از صاحبخانه های بدهکار را مجبور کرد که برای جلوگیری از پیش پرداخت تعهدات خود در وام ، فروش آپارتمان خود را متوقف کنند.

در سال های اخیر ، تعداد زیادی از آپارتمان ها در مرکز رم در نزدیکی بناهایی مانند کلوسئوم و چشمه Trevi برای اجاره کوتاه مدت توسط آماتورهایی که می خواهند سالانه حدود 15 میلیون بازدید کننده از شهر ابدی بدست آورند ، تبدیل شده اند.

بنگاه های املاک و مستغلات اکنون می گویند سقوط بازدیدکنندگان پس از گمانه زنی درباره رونق گردشگری رم در زمانی که اقتصاد گسترده ایتالیا راکد است ، سقوط بازدید کنندگان را سنگین کرده است. بسیاری برای تبدیل املاک خود به اجاره بلند مدت یا فروش آنها برای پرداخت بدهی هجوم می آورند و بنگاه های املاک و مستغلات می گویند قیمت فروش حدود یک سوم کاهش یافته است.

بیل تامسون ، رئیس ایتالیا ، به نایت فرانک گفت: “اکنون فروشندگان اجباری وجود دارد و این نتیجه غم انگیز و اجتناب ناپذیری از سقوط در جهانگردی است.”

“بسیاری از افراد در مکانهایی مانند رم از سود خود برای سرمایه گذاری در املاک حتی بیشتر استفاده کرده اند ، برخی پنج یا حتی 10 مورد از آنها را خریداری کرده اند. همیشه این خطر وجود دارد که افراد زیادی به طور هم زمان به Airbnb بپرند. “

برخی از صاحبان املاک در رم برای پرداخت بدهی مجبور به فروش می شوند © آلسیا پیردومنیکو / بلومبرگ

طبق گفته این شرکت ، رم ششمین شهر محبوب جهان برای کل شب اقامت در شب است که در Airbnb رزرو شده است ، تنها در پشت لندن و پاریس در اروپا.

این شرکت ادعا می کند که تنها با رزرو و هزینه های بعدی مشتریان خود – بزرگترین شهر در ایتالیا – تقریباً 1 میلیارد یورو به اقتصاد روم کمک کرده است. این تقاضا یک نقطه روشن نادر را در اقتصاد محلی ایجاد کرده است ، و بسیار عقب تر از سرمایه مالی ایتالیا ، میلان ، در دهه گذشته است.

آقای پدیکونی گفت که منزل خانوادگی سابق خود را به ازای هر شب 120 یورو اجاره داده است. اکنون هر شب با قیمت 40 تا 50 یورو در دسترس است. به دلیل بیماری همه گیر ، کلیه رزروها لغو و دوباره برقرار شد و وی مجبور شد اجاره نامه دو خانه دیگر را که مدیریت می کرد لغو کند.

“من هرگز فکر نمی کردم که این اتفاق بیفتد. وی گفت: “اکنون منتظر و امیدوارم که بهبودی سریع داشته باشم ، اما اطمینان دارم که بسیاری از افرادی که این کار را به عنوان شغل شروع کردند ، می میرند.”

“در حال حاضر سعی می کنم خانه را به ساکنان اجاره دهم ، اما هنوز هم نتوانسته ام این کار را انجام دهم ، گرچه قیمت ها را 75 درصد کاهش داده ام.”

دوناتو کریستیانو ، یک بنگاه املاک و مستغلات در رم ، گفت آپارتمانهای یک خوابه در مرکز شهر تاریخی ، که ماهانه قبل از همه گیری Covid-19 با قیمت 1300 یورو اجاره داده شده بودند ، اکنون 900 یورو با احتساب آب و برق ارائه می شوند.

وی گفت: “ما در مورد آپارتمان هایی صحبت می كنیم كه چند سال پیش به راحتی می توانستید ماهیانه 2000 یورو را به عنوان اجاره تعطیلات اجاره كنید.”

رونق اجاره های Airbnb در رم در سال های اخیر منجر به این شده است که بستر اجاره آنلاین تحت نظارت بیشتر مقامات محلی بسیار بدهکار قرار گیرد ، که در ماه ژوئن “اقامت گردشگری” جدید را برای اقامت مهمانان در رم اعلام کردند. مدت زمان کوتاه در پایتخت ایتالیا.

شهردار رم ، ویرجینیا راگی ، گفت که هزینه 3.50 یورو برای مهمانان Airbnb که مستقیماً به رم پرداخت می شود ، به “بازگرداندن رقابت عادلانه بین [hotel] اپراتورها ، مبارزه با اقتصاد سیاه و نظارت بر جریان گردشگری “.

بنگاه های املاک و مستغلات می گویند در نتیجه سقوط اجاره های کوتاه مدت ، بسیاری از مالکان سعی کرده اند به جای فروش آن ، املاک خود را به اجاره های بلند مدت واگذار کنند ، اما در حال حاضر عرضه بسیار بالاتر از حد تقاضا است.

کارلوتا مارکیونه ، یک بنگاه املاک و مستغلات که در مرکز رم کار می کند ، گفت: “در حال حاضر مشکل این است که املاک زیادی برای اجاره وجود دارد و افراد زیادی به دلیل کمبود گردشگری و کار از راه دور وجود ندارند.

“تلفن دیگر زنگ نمی خورد. دفتر ما هرگز اینقدر ساکت نبوده است. ”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme