صندوق نفتی نروژ 5 روز قبل از جلسه عمومی تصمیم خود را برای رای گیری اعلام خواهد کرد


صندوق نفتی نروژ بالغ بر 1.2 تریلیون بود. دلار در اقدامی که احتمالاً بزرگترین صندوق ثروت ایالتی جهان را به یکی از مهمترین آرا for برای حاکمیت شرکتی تبدیل خواهد کرد ، قصد خود را برای رأی دادن پنج سال قبل از برگزاری سالانه نشست سالانه اعلام خواهد کرد.

نیکولای تانگن ، مدیرعامل جدید صندوق ، به فایننشال تایمز گفت که او همچنین با روابط شرکت ها با حسابرسان و نحوه انتخاب آنها برخورد خواهد کرد ، مسئله ای که به طور فزاینده ای بحث برانگیز است ، همانطور که تقلب Wirecard در آلمان نشان می دهد. .

آقای تنگن در پاسخ به این س ifال که آیا اقدام برای انتشار حدود 120 هزار تصمیم گیری در سال به معنای تبدیل شدن صندوق به یک سرمایه گذار فعال است ، گفت: نه ، این فقط نشان می دهد ما معتقد به شفافیت هستیم.

وی افزود: این امر ما را به صندوق پیشرو در جهان برای اعلام اهداف رأی تبدیل خواهد کرد. از ابتدای سال آینده ، ما پنج روز قبل آرا release را آزاد می کنیم تا همه ببینند که چگونه رای می آوریم. “

صندوق نفتی نروژ با افزایش تورم دارایی های خود تا حدی نقش مالکیت فزاینده ای را ایفا می کند که هم اکنون به طور متوسط ​​1.5 درصد از هر شرکت ثبت شده در سراسر جهان را در اختیار دارد.

او انتظارات خود را برای همه چیز ، از آنچه كه باید به مدیران ارشد پرداخت شود و چگونه آنها نباید نقش را با رئیس انتخاب كنند ، تا چگونگی انتخاب مدیران هیئت مدیره و نحوه ارائه گزارش از پایداری شركت ، بیان كرد. .

یکی از موضوعاتی که از آن منحرف شد ، برابری جنسیتی در هیئت مدیره است ، در میان یک بحث شدید بین دولت و بانکداران مرکزی در مورد اینکه آیا صندوق می تواند موضعی متفاوت از نروژ داشته باشد ، جایی که قانون سهمیه حداقل 40 درصد از مدیران غیر اجرایی در شرکت های ذکر شده زن هستند. این مدیر صندوق دو سال پیش به فایننشال تایمز گفت ، این صندوق موضعی در مورد تنوع و تعادل جنسیتی آماده کرده بود ، اما منتشر نشد.

آقای تانگن از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. اما واضح است که این صندوق می تواند سال آینده نظرات خود را درباره تنوع ارائه دهد.

آقای تانگن ، بنیانگذار و مدیرعامل سابق صندوق پرچین AKO Capital مستقر در لندن ، برای تبدیل شدن به رئیس صندوق نفت ، روند کبودی داشت. وی توسط سیاستمداران نروژی مجبور شد کل سهام خود را در صندوق با دارایی 21 میلیارد دلار به یک بنیاد خیریه منتقل کند.

54 ساله علاقه خاصی به کار صندوق در زمینه مسائل زیست محیطی ، اجتماعی و مدیریت نشان داد و در ماه اکتبر به FT گفت که نیاز به فروش از شرکتهای بیشتری دارد که در چنین مواردی عملکرد ضعیفی دارند.

وی گفت که این صندوق “کار خارق العاده ای” در ESG انجام داده و یک بستر فناوری – از جمله داده های مشاوران پروکسی ISS و گلاس لوئیس که به سهامداران در مورد نحوه رای دادن توصیه می کنند – ایجاد کرده است که به او امکان می دهد از ماه ژانویه تمام اهداف رأی خود را منتشر کند. او پنج روز قبل از جلسات اجازه داد تا به شرکت ها پاسخ دهند و ISS و Glass Lewis توصیه های خود را ارائه دهند. آقای تانگن گفت: “شما باید یک سکو داشته باشید ، در غیر این صورت خیلی دست و پا گیر است.”

وی نگرانی ها را از اینكه موضع برجسته تری در رابطه با ESG داشته باشد ، شركت ها یا دولت های خارجی به این نتیجه رساند كه صندوق ابزار سیاست خارجی نروژ است.

وی گفت: “اینطور نیست.” “این یک موسسه سخت تجاری و مالی است.”


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>