صندوق پرچین “ببر” Coatue به 52٪ سود افزایش می یابد


مدیریت Coatue فیلیپ لافونت امسال به لطف شرط بندی شرکت سازنده اتومبیل های الکتریکی تسلا و علیه Wirecard ، گروه پرداخت تقلبی آلمان ، 52 درصد سود کسب کرد و آن را به یکی از بهترین صندوق های سرمایه گذاری بزرگ تامینی در سال 2020 تبدیل کرد.

Coatue یکی از بزرگترین صندوق های تامینی “کوتاه مدت” است ، به این معنی که روی برخی از سهام که شرایط خوبی دارد و سهام دیگر با سهام نزولی شرط می بندد ، و آقای Laffont یکی از برجسته ترین “ببرها” است. که دندانهای خود را در جولیان صندوق پرچین معروف Robertson Tiger Management بریدند.

تمرکز این صندوق بر فناوری در هرج و مرج بازار سال 2020 خوب عمل کرده است ، زیرا سهام فناوری بر بازده بورس غالب است. منابع داخلی گفتند که صندوق اصلی Coatue – که بیش از 11 میلیارد دلار مدیریت دارد – 52 درصد از هزینه خالص را تا پایان ماه نوامبر برگردانده است.

بسیاری از صندوق های بزرگ تضمینی دیگر به اشتباه مورد خشونت رکود بازار در ماه مارس و قدرت بهبود از آن زمان قرار گرفته اند.

بر اساس HFR ، متوسط ​​صندوق پرچین با توجه به اندازه ، در پایان ماه اکتبر 4.5 درصد از سال گذشته ضرر کرد و صندوق های پرچین متمرکز بر سهام فقط 3 درصد بازده داشتند ، اگرچه بازارهای سهام جهانی بیش از 10 درصد صعود دارند.

صندوق های تامینی متمرکز بر فناوری با توجه به HFR سال خوبی را سپری می کنند و بیش از 17 درصد بازده دارند ، اما عملکرد Coatue به طور متوسط ​​در حال کاهش است.

حتما بخوانید:
درختان ممکن است آنطور که فکر می کردیم در مبارزه با تغییرات آب و هوایی موثر نباشند

طبق گفته Eurekahedge ، یک ارائه دهنده داده – صنعت صندوق های تامینی در 10 ماه اول سال بیش از 100 میلیارد دلار خرید خالص سرمایه گذاران را متحمل شده است – حدود نیمی از آنها از صندوق های بلند مدت بلند مدت گرفته شده است.

یک فرد آشنا به این موضوع گفت که موقعیت بزرگ ایلان ماسک در Coatue در تسلا موتور بزرگی است ، زیرا سهام این خودروساز امسال تقریباً 600 درصد رشد می کند ، بخشی از آن به دلیل گنجاندن آن در شاخص S&P 500 و تعهد سرمایه گذار است. خرده فروشی صندوق هجینگ در پایان سه ماهه سوم 3.1 میلیون سهم داشت که اکنون ارزش آن 1.3 میلیارد دلار است.

امتیاز دیگر ، انفجار Wirecard بود ، جایی که Coatue موقعیت کوتاهی داشت. این شرکت آلمانی پس از اعلام کمبود 1.9 میلیارد یورو پول شرکت ، اوایل سال جاری ورشکست شد. در ابتدای سال سهام این گروه حدود 110 یورو معامله می شد اما اکنون آنها فقط با 50 سنت دست عوض می کنند.

Coatue همچنین با سرمایه گذاری در گروه پرداخت PayPal – تقریباً 100 درصد در سال جاری – و در تجارت کنفرانس ویدیویی Zoom و همچنین سازنده صفحه خورشیدی Sunrun ، که همچنین در آخرین افشاگری های نظارتی آن ظاهر می شود ، عملکرد خوبی خواهد داشت. سهام بزرگ دیزنی ارائه آن را دشوار می کند.

آقای لافونت و کواتو از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

آقای لافون در یک سخنرانی نادر در یک کنفرانس صنعت در سال 2018 گفت: “من واقعاً معتقدم که در هر نمونه کارها باید از خود بپرسید چه چیزی مناسب تر از پنج تا ده سال امروز است”. جالب ترین روند این است که فناوری که قبلاً بیشتر نرم افزار و نیمه هادی بود و چیزهای مبهم را در خود جای داده است ، این آینده خودروها و آینده حمل و نقل و هر بخش است. “

حتما بخوانید:
باتری موبایل خود را فقط تا 80 درصد شارژ کنید

Coatue علاوه بر صندوق تامینی پیشرو خود ، ابزارهای سرمایه گذاری دیگری را در زمینه هایی مانند سهام خصوصی و سرمایه های خطرپذیر با کل دارایی های تحت مدیریت 25 میلیارد دلار مدیریت می کند.

گزارش اضافی توسط Ortenca Aliaj و Miles Kruppa

توییتر:robinwigg


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید