طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه – ساختمانچی

رنگ آمیزی یکی از دیوار ها با یک رنگ پررنگ، روشی مقرون به صرفه و موثر برای جالب تر کردن فضا است و فضا را نیز بزرگتر نشان می دهد. باعث زیباتر شدن دکوراتیو مغازه خود و جذاب تر کردن فضا برای مشتریان شوید. همچنین بکارگیری نور مخفی ها در دکوراسیون داخلی فروشگاه نظیر پیرامون قفسه های تیره رنگ، بازی با سایه موانع ثابت و متحرک مانند ستون ها، قفسه ها، مشتریان و فروشندگان در حال حرکت و قابلیت کنترل نورپردازی به صورت جلوه های مختلف در لحظات متفاوت می تواند باعث زیبایی و جذابیت دو چندان فضای داخل مغازه گردد. داشتن نور پردازی زیبا و در عین حال کاربردی کار سخت و دشواری نیست اما این کار از عهده همه بر نمی اید و باید به دست متخصص طراحی مغازه دکوراسیون داخلی سپرده شود. اما امروزه با توجه به پیشرفت و توسعه بسیار زیاد در دانش معماری و طراحی و اهمیت استفاده کامل از فضای موجود به دلیل کوچک بودن اکثر مغازه ها این دانش پیشرفت زیادی کرده است و به شغل خوبی تبدیل شده است.

دکوراسیون و طراحی داخلی مغازه بعد از ویترین و نمای بیرونی عامل اصلی جذب مشتری بوده و ارتباط مستقیمی با میزان فروش و شهرت برند آن فروشگاه خواهد داشت. در نهایت می توان گفت که میزان شدت نور، زاویه تابش، رنگ و کیفیت آن و همچنین محل نصب چراغ ها در بهتر دیده شدن اجناس و جذابیت آنها تاثیر بسزایی داشته و باعث می شود که محصولات داخلی ویترین واقعی تر به نظر برسند. طلافروشی از جمله فضاهای تجاری است که طراحی و دکوراسیون داخلی آن در میزان جذب مشتری و فروش بیشتر تاثیر به سزایی دارد. طرح چیدمان شبکه­ای حداکثر استفاده از کف و فضاهای گوشه­ی مغازه را فراهم می­کند. جهت طراحی دکوراسیون مغازه نان فانتزی می توان از انواع مصالح بهره گرفت، ولی شیشه برای ویترین و آجر یا چوب برای فضاهای داخلی که حس بهتری را در مشتری به وجود می آورند، بهتر است. چوب دارای انواع مختلفی است و هر کدام از انواع چوب دارای ویژگیها و کاربردهای منحصر به فرد خود هستند. از همین رو توصیه شده است که بهترین، زیباترین و با کیفیت ترین اجناس خاص خود را در قسمت سمت راست مغازه قرار دهید تا با با خیال و ذهن آرام مشتری را جذب کنند.

حتما بخوانید:
ترامپ دستور عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سومالی را صادر کرده است

طراحی نورپردازی داخلی مغازه و ویترین نیز در جلب مشتری و زیبایی آن نقش عمده ای دارد، بنابراین بهتر است نورپردازی مغازه را با وسواس و حساسیت هر چه بیشتر انجام دهید. توجه داشته باشید که به سلیقه و نظر مشتری در این طراحی احترام گذاشته شود و دکوراسیونی شیک را شکل دهید. این برند سازی به گونه ای انجام می شود که تمامی المان ها مصرفی الهام بخش و معرف محصول مورد نظر باشند و محصول را در ذهن ها به یادماندنی کنند. افراد با مشاهده اجناس مد نظر خود در دکور ویترین تصمیم نهایی خود را می گیرند که آیا برای دیدن سایر اجناس و رنگ بندی آنها به داخل مغازه مورد نظر ورود پیدا کنند یا خیر؟ به طور کلی طراحی سقف مغازه و قفسه بندی ها و نورپردازی مناسب حتی کفپوش و کاغذ دیواری و ویترین و چیدمان وسایل همه شامل طراحی داخلی مغازه می شود، توصیه می شود ابتدا وسایل و تجهیزات مورد نیاز را برای مغازه خود فراهم کنید.

اما در یک نگاه کلی روند طراحی باید طوری پیش برود که نمای کلی از نظر اکثریت خاص و جذاب و گیرا باشد. به طور کلی در کسب و کارهای کوچک، کمتر بهتر از بیشتر است. تا بازده بهتری از کسب و کار خود دریافت کنید. با ما در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید. پس باید در انتخاب آنها دقت زیادی داشته باشید تا با هماهنگی سبک و همخوانی روکش و طرح مبل با رنگ دیوارها و سایر وسایل هماهنگی بیشتری در خانه ایجاد کنید. دکوراسیون مدرن قرن بیستم: این سبک برگرفته از سبک های موجود در سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ میلادی می باشد. دکور مغازه کفش فروشی بهتره که مطابق کفشهایی که داره به فروش میرسه، مدرن یا کلاسیک باشه. پس می توان گفت که طراحی داخلی پلی بین دکوراسیون داخلی و معماری می باشد. در طراحی دکور مناسب و حرفه ای برای ویترین فروشگاه ها باید همواره به عوامل مختلفی توجه کرد که از جمله آنها می توان به نحوه چیدمان اجناس، نورپردازی، ترکیب رنگی، تنوع اجناس و محصولات و …

حتما بخوانید:
ثبت شرکت و ثبت برند - ثبت شرکت کارا

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با طراحی داخلی مغازه خشکبار وب سایت خود باشید.