[ad_1]

دستمال مرطوب قابل تخریب است ، کیک با روغن پالم پایدار ساخته می شود ، تمیز کننده آشپزخانه در یک بطری بازیافتی موجود است ، قهوه توسط Rainforest Alliance و دستمال توالت با چاپ “برای همیشه برای همه می سوزد” گواهی شده است.

مسیرهای یک فروشگاه محلی در لندن حکایت از رونق سبز است که در کالاهای مصرفی اتفاق می افتد. در یک صنعت کاملاً رقابتی ، داده های زیست محیطی برای جلب توجه مشتریانی که نگران آینده کره زمین هستند ، کلیدی شده است.

“این روندی است که وقتی شرکت ها تلاش می کنند انتظارات متغیر مصرف کننده در مورد پایداری را برآورده کنند ، شدت خواهد گرفت. . . کسانی که شکست می خورند ، نمی توانند خطر از دست دادن خود را داشته باشند. “

اما ازدیاد این طیف عظیم کالاهای سبز و سبز ، نهادهای نظارتی را نیز نگران کرده و س questionsالاتی را در مورد اینکه ادعاهای پایداری همیشه برای مصرف کنندگان صحت دارد یا روشن است ، ایجاد کرده است.

سو گارران ، مدیرعامل سابق یونیلور که اکنون به عنوان مشاور پایداری کار می کند ، گفت: “برخی از شرکت ها هستند که این امر را جدی می گیرند و واقعاً برای انجام کارهای درست سفر می کنند.

“پس از آن بسیاری از مارک های تجاری اشتباه گرفته شده اند که سعی می کنند از فرصت استفاده کنند. . . فعالیت زیادی وجود دارد ، اما وقتی آن را فشار می دهید ، برخی از آنها بسیار سطحی است و برخی ادعاها در مورد محصولات یا بسته بندی ها به طور فعال گمراه کننده است. “

ستون گرافیکی با سهم محصولات ، 2015 تا 2019 (٪) ، نمایش محصولات ارائه شده در بازار سبز ، به سهم زیادی از رشد کالاهای مصرفی کمک می کند

چگونه تجارت سبز به یک تجارت بزرگ تبدیل شده است

از کارت های اعتباری پلاستیکی بازیافتی گرفته تا غذای خانگی و کفش های زیست تخریب پذیر ، محصولات پایدار و سازگار با محیط زیست در سال های اخیر در بازارهای مصرف گسترش یافته است.

طبق مطالعه انجام شده توسط مرکز تجارت پایدار NYU Stern ، در طی چهار سال منتهی به 2019 ، تنها 16 درصد کالاهای مصرفی در ایالات متحده به دلیل پایداری در بازار به بازار عرضه می شوند ، اما هنوز هم بیش از نیمی از رشد این بخش را تشکیل می دهند.

بزرگترین خرده فروش آنلاین آمازون ، آمازون ، امسال با راه اندازی برچسب Climate Pledge Friendly در شش کشور به این شرکت پیوست.

در انگلیس ، طبق گفته گروه تعاونی خرده فروش ، در انگلیس ، هزینه های مصرف کننده برای کالاها و خدمات طبقه بندی شده در زمره اخلاقی ها طی دو دهه تقریباً 10 برابر افزایش یافته است تا به بالاترین رکورد در سال 2018 برسد ، در بریتانیا

مارک انگل ، مدیر عامل زنجیره تأمین در یونیلور ، گفت: افزایش کالاهای پایدار توسط مصرف کنندگان که “مارک های با هدف قوی می خواهند” و سرمایه گذاران انجام شد.

“پنج یا 10 سال پیش ، تنها سوالی که می پرسید [on sustainability] در یک کنفرانس سرمایه گذاری این بود: هزینه همه چقدر است؟ اکنون ما مرتباً س aboutالاتی درباره آنچه در مورد جنگل زدایی ، تنوع زیستی ، نابرابری اجتماعی انجام می دهیم ، دریافت می کنیم. “

از زمان دستیابی به توافقنامه آب و هوای پاریس در سال 2015 ، بسیاری از شرکتهای مواد غذایی و خانگی اهداف جدید زیست محیطی را تعیین کرده اند. سپس طوفانی از روابط عمومی برقرار شد تا این تغییرات را به مصرف کنندگان منتقل کند.

پایتخت اقلیمی

جایی که تغییرات آب و هوایی با تجارت ، بازار و سیاست مطابقت دارد. پوشش FT را اینجا ببینید

یک نظرسنجی که در ماه اکتبر توسط انجمن روابط عمومی و ارتباطات انگلستان انجام شد نشان داد که از 69٪ از پاسخ دهندگان در سال گذشته خواسته شده است پیام های سبز ، اجتماعی یا مدیریتی ارسال کنند ، از جمله درخواستی مربوط به تابوت های کم انتشار.

این بدان معنا نیست که کلیه اقدامات مبتنی بر روابط عمومی است. چندین سال کار توسط شرکت های جهانی منجر به بهبود واقعی در عرضه روغن پالم شده است ، خانم گارارد گفت. بنیاد الن MacArthur ماه گذشته گفت ، و این اساساً در تلاش است پلاستیک هایی را که سخت ترین بازیافت هستند مانند PVC و پلی استایرن از بین ببرد.

نسل جدیدی از محصولات و مصرف کنندگان

خانم گارارد گفت ، عامل دیگر رفع “شکاف سبز” بین اهداف مصرف کننده و آنچه آنها می خرند است.

وی گفت: “ما سه یا چهار دهه افرادی را درگیر بازاریابی داشته ایم که معتقد بودند پایداری نمی فروشد.” “مصرف کنندگان در نظرسنجی ها آنچه را که فکر می کنند باید بگویند گفتند. . . این هرگز به یک رفتار واقعی تبدیل نشد. “

وی گفت ، یکی از مشکلات محصولات است. بعضی اوقات اینگونه به نظر می رسید: . . این یک پیشنهاد مصرف کننده دیوانه است. “

همبرگر PLD مک دونالد با پای سبزیجات فراتر از گوشت © Mo Doiron / Reuters

اما یک سری استارت آپ های با رشد سریع ، مانند محصولات لباسشویی نسل هفتم و غذاهای گیاهی Beyond Meat ، با ترکیب گواهینامه های سبز و محصولاتی که مردم واقعاً می خواستند خریداری کنند ، این وضعیت را تغییر داده اند.

در همین زمان ، تغییر نسلی نیز رخ داده است. یک مطالعه NYU Stern نشان داد که “هرچه خانوار جوانتر باشد ، احتمال خرید محصولات موجود در بازار توسعه پایدار بیشتر است.”

شرکت های چند ملیتی که با رشد کند دست و پنجه نرم می کنند ، این فرصت را دیدند و ماشین های تحقیق و توسعه و بازاریابی گسترده خود را در آن گنجانیدند.

آقای انگل گفت که شرکت هایی مانند وی متوجه شده اند که “شما نه تنها باید به پول فکر کنید ، بلکه به راحتی و کیفیت محصول نیز فکر کنید. هیچ کس نمی خواهد محصولی بخرد که برای محیط زیست مفید باشد اما لکه های لباس من را پاک نکند. “

همیشه خرید سبز آسان نیست

با تبدیل شدن محصولات پایدار به یک جریان انبوه ، برچسب ها و اعتبارنامه ها چند برابر شدند. گروه کانادایی Eco Label Index بیش از 450 مارک مختلف و طرح های صدور گواهینامه را ذکر کرده است که شامل طرح های داخلی مانند برنامه Mondelez Cocoa Life نیست.

مارک های رسمی ، مانند Ecolabel اتحادیه اروپا و سازمان هایی مانند ISEAL ، یک گروه عضو برای استانداردهای پایداری ، در سطح استاندارد سازی کمک می کنند. اما نهادهای نظارتی معتقدند که باید کارهای بیشتری انجام شود.

لیوان های پلاستیکی قابل کمپوست قابل تهیه از مواد گیاهی پر از آب میوه

کمیسیون اروپا رایزنی را در مورد الزام شرکتها برای حمایت از اظهارات ردپای کربن برای محصولاتشان آغاز کرده است ، در حالی که سازمان رقابت و بازارهای انگلستان تحقیق در مورد محصولات و خدمات را در این ماه آغاز کرد و ادعاهای زیست محیطی را مطرح کرد.

CMA اظهار داشت “نگران است که این افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات سبز بتواند برخی مشاغل را به ادعاهای گمراه کننده ، مبهم یا دروغ تشویق کند.”

برخی اصطلاحات مشهور ، مانند “زیست تخریب پذیر” ، تعاریف سختگیرانه و پذیرفته شده عمومی ندارند ، در حالی که برخی دیگر در موارد خاص می توانند گمراه کننده باشند. یک نمونه بسته بندی هایی است که دارای برچسب “قابل بازیافت” هستند اما به امکانات محلی خاصی نیاز دارند که همیشه در دسترس نیستند.

خانم گرارارد همچنین به افزایش تعداد محصولات ادعا شده از “پلاستیک اقیانوس” بازیافت شده اشاره کرد ، اگرچه هیچ سیستمی برای حذف زباله های پلاستیکی از دریا در مقیاس وسیع وجود ندارد و فقط عملیات محدودی برای استخراج آنها از سواحل وجود دارد. .

جان سوون ، مدیرعامل Greenpeace ، انگلستان ، در مورد چقدر انقلابی در محصولات پایدار تردید دارد. وی گفت: “این یک عصر طلایی برای آب سبز است.” “هر شرکتی که بخواهد اعتماد عمومی را جلب کند و یک رهبر سبز واقعی باشد ، ابتدا باید سخت کوشی کند و بعداً بیلبوردهای تبلیغاتی را ارائه دهد.”

چه کسی هزینه پایداری را می پردازد

تغییرات واقعی در پایداری اغلب ارزشمند است و تولیدکنندگان را مجاب می کند تا درمورد اینکه چه کسی پرداخت می کند ، بحث کنند.

مطالعه NYU Stern نشان داد که بیشتر کالاهای دارای مارک سبز دارای حق بیمه در محدوده 3 تا 165 درصد هستند. اما این به معنای سودآوری بیشتر آنها نیست.

نمودار میله ای حق بیمه / تخفیف پایدار (٪) که کالاهای مصرفی را در سطح اکولوژیکی به بازار عرضه می کند ، معمولاً با قیمت بالا برای محصولات معمولی معامله می شود

فرانسوا-خاویر راجر ، مدیر ارشد مالی نستله ، در یک همایش در ماه سپتامبر گفت که هزینه بسته بندی و خنثی سازی کربن “قابل توجه” است و افزود: مصرف کنندگان هزینه آن را پرداخت نخواهند کرد.

وی گفت: سرمایه گذاران و سهامداران نیز هزینه ای برای این کار پرداخت نخواهند کرد. “آنچه باید انجام دهیم واقعاً یافتن کارایی در زنجیره تأمین ، کارایی در کل سازمان است تا بتوانیم بودجه آن را تأمین کنیم.”

پائولا کوازی ، بنیانگذار شرکت لباسشویی پایدار Smol مستقر در انگلستان ، گفت که بسته بندی مقوایی که وی استفاده می کند بسیار بیشتر از پلاستیک است. “ما باید خودمان این کاهش حاشیه را انجام دهیم. . . ما این نوع حاشیه ها را آنقدر زیاد نمی کنیم [listed companies] او گفت: “این کار را بکن”.

آقای انگل خاطرنشان کرد که همه تغییرات “سبز” برای نتیجه نهایی بد نیستند: وی گفت که تلاش های صرفه جویی در انرژی در عملیات Unilever موجب صرفه جویی می شود.

موضوع هزینه ها در طی رکود اقتصادی ناشی از همه گیری افزایش خواهد یافت. اما یک مطالعه NYU Stern نشان داد کالاهای دارای برچسب پایدار سهم بازار را حداقل تا اواسط ژوئن حفظ کرده اند.

رندی کرونتال-ساکو ، رهبر این مطالعه ، گفت: “بحث های زیادی در مورد اینکه آیا افراد با توجه به همه گیری از علاقه خود به پایداری منصرف می شوند ، وجود دارد.” “اما به نظر نمی رسد که این اتفاق می افتد.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر