علت گرم نشدن غذا در مایکروفر بررسی 7 دلیل اصلی گرم نکردن ماکروفر با سرویس برتر

شاید عجیب و باورنکردنی به نظر برسد اما همه چیز به یک آب نبات باز میگردد! پرسی اسپنسر یکی از نیروهای حرفه ای در صنعت دفاع در طی جنگ جهانی دوم بود. او در یکی روزهایی که در آزمایشگاه مشغول تست سیستمهای رادار هواپیما بود موفق به اختراع مگنترون شد. در حالیکه بعد از اختراع مگنترون با پدیده عجیب و غریبی روبرو how to repair microwave oven not heating شده بود؛ آب نباتی که پرسی اسپنسر در جیب داشت کاملا ذوب شده بود. او متوجه شد که این دستگاه میتواند امواج مایکروویو تولید کند و باعث گرم شدن غذا شود. بنابراین پروژه اختراع دستگاه ماکروفر استارت خورد و این تجهیز کارآمد در اکتبر سال 1945 توسط شرکت ریتون اختراع شد و چند سال بعد به ثبت قانونی رسید.
فقط باید مطمئن شوید که این گونه مواد برچسب مقاومت در برابر امواج مایکروویو را داشته باشند. معمولا وقتی فلفل تند را درون مایکروویو قرار دهیم، هیچ گونه اتفاق خاصی نمی‌افتد. البته توجه داشته باشید، وقتی درب مایکروویوی که درون آن فلفل تند را داغ کرده‌اید را باز می‌کنید، ممکن است گازهای تولید شده بر اثر گرما، باعث سوزش چشم و گلوی شما شود. این امر برای کسانی که به آن حساس هستند، می‌تواند خطرناک باشد. شاید ظروفی که از جنس پلی استایرن باشند، در نگاه اول مشکلی را برای شما به وجود نمی‌آورند اما باید توجه داشته باشید که برخی از ظروف یکبار مصرف جنس‌شان از پلی استایرن است.

  • اگر خودتان نتوانستید پیدا کنید که چرا چراغ ماکروفر بوش روشن نمیشود، نگران نباشید، با متخصصان ما در سفیر سرویس تماس بگیرید.
  • برای اینکه بدانید این بخش سالم است یا نه، دستگاه را از برق بکشید و کابینت را بردارید.
  • در طول مراحل پخت،باید مواد غذایی چند بار به هم زده شوند تا گرما به خوبی و به مقدار کافی به تمام نقاط غذا برسد، بدین ترتیب علاوه بر پخت مناسب، احتمال آلودگی میکروبی نیز به حداقل می رسد.
  • وجود چربی ها و ذرات مواد غذا بر روی المنت ها سبب داغ شدن آنها می شود که در نهایت تولید بوی سوختگی و دود می کند.
  • فیوز حرارتی یا برش را پیدا کنید و سیم ها را از پایانه ها جدا کنید.

اگر احساس گرسنگی می‌کنید هیچ چیزی بهتر از نان و کره به شما کمک نمی‌کند. اما اگر نان خود را در مایکروویو گرم کنید، از کرده خود پشیمان خواهید شد. زیرا معمولا رطوبت نان خیلی زود می‌پرد و تبدیل به یک شی سفت می‌شود که جویدنش سنگ آسیاب می‌خواهد. جدای از این، نان به دلیل اینکه مقداری گلوتن، نشاسته و شکر دارد وقتی که در مایکروویو گرم و سپس خنک شود، احتمالا شاهد وقوع واکنش‌های شیمیایی بین این مواد خواهیم بود که آن هم نان را سفت‌تر می‌کند. برنج می‌تواند هاگ‌های قارچی یا باکتریایی خطرناکی در خود داشته باشد و قرار دادن آن در مایکروویو هم برای کشتن آن هاگ‌ها کافی نیست.

کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی بوش

با توجه به حساسیت های بالایی که در تعمیر مایکروفر وجود دارد و تنوع بالا در دلایل داغ شدن بدنه مایکروفر، پیشنهاد می کنیم برای رفع این مشکلات با تیم های تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. تمام دلایلی که باعث شوند تا لامپ مگنترون به درستی عمل نکند، در نهایت می تواند در بروز مشکلاتی مانند داغ شدن بدنه مایکروفر نقش داشته باشد. بررسی وضعیت سلامت این لوله کار سختی نیست و با مشاهده هرگونه ذوب شدگی یا سوختگی در آن لازم است لوله تعویض گردد. هر اختلال در رفتار و نحوه عملکرد در مایکروفرها به معنای خرابی در یک یا چند قطعه داخلی می باشد که در واقع زنگ هشداری می باشد برای اینکه نسبت به تعمیر دستگاه اقدام شود. داغ شدن بدنه خارجی مایکروفر نیز به دلیل خرابی قطعاتی همچون لامپ مگنترون، برد الکتریکی و ترموستات و سنسور TOD می باشد که عدم توجه به هر یک می تواند در نهایت منجر به خرابی کامل ماکروویو شود.

برای گرم‌کردن مواد غذایی از فویل‌های آلومینیومی استفاده نکنید؛ زیرا که این امر می‌تواند منجر به شروع آتش گردد. جهت هم زدن غذا دستگاه خاموش بوده و ابتدا دستگاه را باز نمایید و سپس در ادامه درب را بسته و دکمه استارت را بزنید. تکنسین در محل حاضر شده و عیب دقیق دستگاه را تشخیص و هزینه تعمیرات را اعلام می‌کند.

صدا دادن فن ماکروفر

از جمله علت های این اتفاق می توان به وجود اشکال در قطعاتی مانند میکروسوئیچ درب ماکروفر، فیوز سرامیکی، فیوز حرارتی و مجموعه‌ی قفل درب اشاره کرد. به علت وجود حساسیت ها در ساختار دستگاه و همچنین خطر برق گرفتگی و تشعشع اکیدا توصیه می شود تا برای تعمیر این دستگاه به یک تعمیرکار باتجربه مراجعه کنید. در این حالت توصیه می‌شود که به سرعت آن را خاموش کنید و برای تعمیر ماکروویو اقدام نمایید.
این یک مکانیسم ایمنی خوب است، زیرا مایکروویو با باز بودن درب به طور ناایمن کار می کند. اگر درب مایکروفر را بسته اید و چراغ روشن باقی می ماند، می تواند به دلیل خرابی میکروسوئیچ و بسته نشدن کامل درب باشد. یکی از رایج ترین مشکلات مایکروویو این است که غذا را به خوبی گرم نمی کند. در این صورت زمان گرم شدن هر چقدر هم باشد، غذا به اندازه کافی گرم نمی شود.
عدم رعایت هر یک می تواند علت گرم نکردن مایکروفر سامسونگ ، ال جی، کنوود و تمامی برندها باشد. چنانچه دیود سالم بود برای یافتن علت گرم نکردن مایکروفر و سولاردام سامسونگ، دوو، فوما، بلک اند دکر، فلر، دلونگی و … می توانید قطعات دیگر را طبق دستور العمل زیر بررسی کنید. یکی از مشکلات مایکروفر بعد ز مدتی ممک است رم نشدن غذا به اندازه انتظار باشد. مواردی از جمله پختن بیش از حد غذا، ایجاد اتصالی در مایکروفر و چربی گرفتن المنت باعث ایجاد این مشکل است. نظافت نامناسب درون دستگاه سبب ایجاد بوی دود و سوختگی است که استفاده از درپوش مخصوص حین گرم کردن غذا عدم ایجاد این مشکل می شود. استفاده از لوازم آشپری نادرست نیز در ایجاد این مشکل نقش دارد؛ قرار دادن مواد فلزی درون مایکروفر سبب جرقه زدن و ایجاد آتش است.
پس از پایان کار و تعمیر دستگاه خیالتان از بابت خدمات و گارارنتی قطعات استفاده شده راحت باشد و علاوه بر این در صورت بروز هر گونه مشکلی با تماس با مراکز ما به سرعت برای رفع مشکل اقدام خواهد شد. تعمیر ماکروفر با توجه به تکنولوژی‌های به کار رفته جدید لازم است که تعمیرکاران احاطه کامل برای تعمیرات داشته باشند. شرح خرابی بدهید و پس از ثبت درخواست کمتر از ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید که تعمیرکار درب منزل شما باشد. با تامین قطعات لوازم خانگی در آی پی یدک، هزینه تعمیرات را به حداقل برسانید. ایراد صفحه نمایش و دکمه خاموش روشن می تواند ناشی از خرابی برد کنترل اصلی باشد.

حتما بخوانید:
جیمی دیمون علامت پایان سال قوی در وال استریت را نشان می دهد

علت سوختن غذا در مایکروفر و مایکروویو

به این صورت که با بستن درب، ترمینال ها باید در مولتی متر رسانندگی داشته باشند. زمانی که به ماکروویو احتیاجی ندارید، دو شاخه آن را از پریز برق بکشید. دیبا پشتیبان تماس بگیرید و از آنها بخواهید تامشکل دستگاه شما رابرطرف کند. یک روش دیگر برای رطوبت رساندن نان در ماکروفر؛ قرار دادن یک ظرف آب در کنار نان است تا با بخار آب آن، نان نرم بماند.

مرکز تخصصی نصب، سرویس و تعمیر مایکروفر سامسونگ در تهران

در صورتیکه این فن قطع و وصل می‌شود و مدام خاموش نیست، دستگاه ایرادی ندارد. سولار دام یک المنت (هیتر) صفحه‌ای زیر سینی و یکی در سقف دارد و یک فر نوری در سقف که شامل 2 المنت است که یکی نور دارد و یکی حرارت، پس طبیعی است که از دو المنتی که موازی هم هستند فقط یکی نور تولید می‌کند . از نزدیک میتوانید ناظر و شاهد خدمات تعمیرکار ماکروفر باشید. بهتر است هر چند وقت یکبار ماکروفر را از برق بکشید و سینی،غلتک ها و فضای داخلی ماکروفر را تمیز کنید.
وقتی یک لیوان آب را در مایکروویو گرم می‌کنید، بدون آنکه به جوش آید به دمای بسیار زیادی می‌رسد. گاهی این دمای زیاد ولی نهفته می‌تواند به قلیان، جوشش و پاشِشِ ناگهانی منجر شود و آب بسیار داغ را به دست یا صورت شما پرتاب کند. مثلا زمانی که چای کیسه‌ای داخل آن می‌گذارید یا مایع دیگری (مثلا شیر برای قهوه) درون لیوان می‌ریزید.

سوالات و مشکلات متداول ماکروفر سامسونگ

برای تعمیر تخصصی اسپلیت سامسونگ می توانید با نمایندگی سامسونگ در ارتباط باشید. اول بررسی کنید که کوبل مشکلی نداشته باشد و بعد موتور گردان را چک کنید. این دستگاه تکنولوژی پیچیده ای دارد ولی کار با آن راحت است، اما این دستگاه بسیار حساس تعمیر ماکروفر در اصفهان است و همانطور که گفته شد باید به درستی از آن استفاده کنید تا به مشکلی بر نخورد. روغن را در ماکروفر بکو داغ نکنید؛ زیرا با بالارفتن دمای روغن می‌تواند موجب شروع آتش گردد. از استفاده ماکروفر زمانی که دستگاه خالی است، اجتناب کنید.

حتما بخوانید:
بایدن زنان را از تیم های اوباما و کلینتون برای بهترین مشاغل انتخاب می کند

خوبی سرامیک این است که می‌توانید با همان ظرف، کیک را سرو کنید. شاید تصور کنید پختن کیک در مایکروفر آخر و عاقبت خوبی ندارد. ما در «کیک‌خونه» ترفندهای پختن کیک در مایکروفر را نوشته‌ایم.
در واقع این مکانیسم ایمنی برای مایکرفر می‌باشد تا هنگام باز بودن درب هیچ اشعه مضری ایجاد نکند. اگر در ساختمان یا محله شما برق کشی یا کار های تاسیساتی دکل های برق انجام می شود می تواند دلیل کاهش ولتاژ باشد. اولین قسمت هایی که باید به ترتیب آن نگاه کنید شل بودن یا لق بودن سوکت های قرار گرفته در مگنترون، خازن، ترانس، میکروسوییچ ها و رله های برد است. اگر دستگاه شما تاچ و لمسی است یا با تزریق نقره به فلت مشکل حل می شود یا با تعویض مدار و سوییچی کردن آن مایکروویو شما تعمیر میگردد. برای تعمیر برد مایکروفر می توانید از خدمات این نمایندگی تعمیر بهره ببرید.
نمایندگی مجاز تک لند سرویس نیز با نظارت بر تمامی خدمات، مسئولیت کلیه خدمات ارائه شده توسط تعمیرکاران را برعهده خواهد گرفت. به طور کلی دلایل باز نشدن درب مایکروفر ‌می تواند مربوط به موارد مختلفی شامل مجموعه قفل، درب، چفت، قلاب ها، اهرم و … باشد. شما می توانید به کمک این موارد علت باز نشدن درب مایکروفر خود را پیدا نموده و سپس مطابق با راه حل آن اقدام به رفع عیب دستگاه خود نمایید. همچنین در صورتی که قادر به تعمیر درب مایکروفر خود نیستید، بهتر است از تعمیرکار متخصص برای حل این مشکل کمک بگیرید.

اگر ماکروفر برای لحظاتی شروع به کار کرد و سپس متوقف شد، ممکن است به دلیل شل شدن چفت درب آن باشد. اگر درب مایکروفر کامل چفت نشده باشد و کمی باز باشد، دستگاه کار نخواهد کرد.برخی ماکروفر ها همچنین دور تا دور درب خود یک لایه ی درز گیر پلاستیکی دارند. فرکانس امواج مایکروویو از امواج مرئی (نور) کمتر است، پس انرژی کمتری دارند. دلیل گرم‌شدن مواد غذایی با امواج مایکروویو این است که مولکول‌های مواد هم مانند بقیه اجسام، فرکانس طبیعی (فرکانس رزونانس) دارند. فرکانس طبیعی آن‌ها، فرکانس ارتعاشات نامنظم (کاتوره‌ای) آن‌هاست.

از دیگر علت‌های ایجاد بوی سوختگی و دود کردن ماکروفر در داخل دستگاه ماکروفر می توان به وجود ۳ قطعه در داخل دستگاه اشاره کرد. این مشکل به علت ساز و کار مایکروفر و فرآیند گرم شدن غذا در آن امری طبیعی است و دستگاه شما ایراد فنی ندارد. زیرا مانند ظروف فلزی، امواج را از خود عبور نمی‌دهد و موجب خاموش شدن ماکروفر و خرابی مایکروفر نیز خواهد شد. 1 لیوان آب را به مدت 15 دقیقه در حالت گریل قرار دهید تا بجوشد. داخل دستگاه و پره‌های زیر سینی را از ذرات و چربی پاک کنید.

اهرم درب ماکروفر یک قفل از جنس پلاستیک است که به چفت درب متصل است و هنگام بستن درب ماکروفر آن را می‌کشد و با باز کردن، قلاب های درب را رها می‌کند. اگر اهرم درب ماکروفر شکسته یا آسیب دیده باشد، گیر می‌کند و در مایکروفر باز نمی‌شود. بنابراین اگر علت باز نشدن درب ماکروفر شما شکستن تعمیر ماکروفر در اصفهان ای پی سرویس اهرم در باشد، باید درپوش دستگاه برداشته شود تا بتوان آن را تعویض کرد. از متداول ترین دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر، موتور گردان آن است. زیر سینی ماکروفر، یک موتور قرار دارد که باعث چرخیدن صفحه یا همان سینی می‌شود. اگر این موتور بسوزد یا صدمه ببیند، صفحه ماکروفر نمی‌چرخد.
ما با نیم قرن تجربه در تعمیرات و شبکه‌ای بزرگ از تعمیرکاران متخصص در کنار شماییم تا بهترین و ارزان‌ترین خدمات تعمیرات لوازم خانگی را برای شما به ارمغان آوریم. اولین احتمال در هنگام گرم نشدن غذا خرابی لامپ مگنترون است. شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله دلایل گرم نشدن غذا در ماکروفر به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید. سرویس برتر با سال ها تجربه در زمینه تعمیرات لوازم خانگی در کنار شماست تا دسترسی به متخصصان و تکنسین های مجرب را برای شما آسان کند. ما با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت خدمات تعمیرات لوازم خانگی را به شما ارائه می‌کنیم.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesViagraAşık Etme Büyüsüsugar rush oynabomb bonanza oynabuca günlük dairegates of olympus oynaEvde Paketleme İşi İstanbul