فرانسه خواستار تغییر در نظارت بر دارایی های مدیریتی در اتحادیه اروپا است


بهترین تنظیم کننده مالی فرانسه خواستار تغییر در نحوه کنترل بخش مدیریت دارایی اروپا در 17.6 تن شده است که این می تواند عواقب عمده ای را برای گروه های سهام با بازیکنان اتحادیه اروپا پس از Brexit به همراه داشته باشد.

رابرت اوفل ، رئیس Autorité des Marchés Financiers ، اظهار داشت: گسترش صنعت سهام در سال های اخیر ، نهادهای نظارتی را با چالش هایی روبرو کرده است که نیاز به رویکرد جدید دارد.

مدیریت دارایی در اروپا یک تجارت فرامرزی در حال رشد است. گروه ها اغلب صندوق هایی را در مراکز دفتری مانند لوکزامبورگ تأسیس می کنند ، آنها را از مراکز مالی مانند لندن یا پاریس مدیریت می کنند و آنها را به سرمایه گذاران دیگر جاهای اتحادیه اروپا می فروشند.

اما آنها تحت كنترل مقامات كشور خود قرار دارند و با ایجاد یك فضای نظارتی پاره پاره ، می توانند تحت کنترل مقامات كشور خود باشند.

آقای افل به فایننشال تایمز گفت: “ما می خواهیم چارچوب نظارتی مناسبی برای صنعت مدیریت دارایی داشته باشیم.” “ماهیت مدیریت دارایی فرامرزی در حال افزایش است و واضح است که احتمالاً در آینده شاهد تمرکز بیشتر و بازاریابی فرامرزی وجوه خواهیم بود.”

Brexit به دلیل رواج گسترده تفویض اختیار ، به پیچیدگی ها افزود – وقتی صندوق اتحادیه اروپا مدیریت نمونه کارها را به نهادی خارج از اتحادیه از جمله انگلستان می سپارد.

گروه های متحد انگلیس ، از جمله M&G و Columbia Threadneedle ، میلیاردها یورو را به خاطر Brexit به صندوق های لوکزامبورگ یا ایرلند منتقل کرده اند. بر اساس نهاد تجاری سازمان سرمایه گذاری ، بیش از 2 میلیون پوند دارایی صندوق اتحادیه اروپا هنوز توسط انگلیس به صورت تفویض شده اداره می شود.

حتما بخوانید:
خرید و اجاره تخت بیمارستانی دستی و برقی + قیمت

اظهارات آقای افل چالش های عمیق صنعت مالی انگلیس را برجسته می کند. انگلیس توانایی خود را برای تأثیرگذاری در تدوین مقررات مالی اروپا در زمانی از دست داده است که فرانسه برای تشدید چارچوب نظارتی مدیران دارایی در سراسر اتحادیه تلاش می کند.

در حالی که رهبر فرانسه سه سال پیش نتوانست هیئت را محدود كند ، کمیسیون اروپا اخیراً ایده قوانین سختگیرانه تری را در مورد قوانین تفویض اختیار به عنوان بخشی از بررسی مقررات مدیریت دارایی اتحادیه اروپا برجسته كرد.

آقای افلل گفت كه AMF مخالف هیئت نیست و افزود كه نگرانی در مورد چارچوب “فقط قسمت كوچكی از داستان” است. وی از اتحادیه اروپا خواست تا اختیارات تنظیم كنندگان مالی در منطقه را برای به حداقل رساندن خلأها و تكثیر مسئولیت ها روشن كند.

وی هشدار داد: “قدرت مدیریت دارایی می تواند در مواقع سخت به چالش کشیده شود.” “ما باید بتوانیم بدانیم که به عنوان سرپرست ، به ویژه در مواقع بحرانی ، چه صلاحیتی در اختیار ماست.”

آقای افل پیشنهاد داد كه در كشور اتحادیه اروپا كه شركت مدیریت صندوق در آن قرار دارد ، وضعیت “ناظر اصلی” به نهاد ناظر ارائه شود ، كه نشان دهنده الگویی است كه در بانكداری و بیمه وجود دارد.

وی گفت: “برای نهاد ناظر شرکت مدیریت که شناخت کاملی از فعالیت ها و ریسک های گروه مدیریت دارایی دارد ، مفید است که سرپرست اصلی باشد و از نزدیک با سایر ناظران همکاری کند.”

جولی پترسون ، رئیس تغییر نظارتی در مدیریت دارایی در KPMG ، گفت که اگر پیشنهاد AMF تصویب شود ، می تواند منجر به کنترل بیشتر بر تعهدات گروه های صندوق در لوکزامبورگ و ایرلند شود. وی گفت: “این تمرکز بر شرکتهای مدیریتی که به حداقل مقدار مواد نیاز دارند افزایش می یابد.”

حتما بخوانید:
سرمایه گذاران با رشد خوش بینی اقتصادی به دنبال محافظت در برابر تورم هستند

سازمان تنظیم مقررات ایرلندی اخیراً مدیران دارایی را به دلیل “کمبودهای قابل توجه” در مدیریت نهادهای محلی خود مسدود کرد و دلیل آن را کمبود نیرو و عدم دقت کافی نمایندگان عنوان کرد.


منبع: tech4life.ir