[ad_1]

فیس بوک با اعلام این که برای اولین بار عملیات مشابهی را با مشارکت یک دولت غربی کشف کرده است ، یک فعالیت اطلاعاتی آنلاین در مقیاس کوچک در کشورهای آفریقایی را که با ارتش فرانسه ارتباط دارند متوقف کرده است.

این شرکت رسانه های اجتماعی گفت که بیش از 100 صفحه و حساب فیس بوک و اینستاگرام را جمع کرده است که کمتر از 7000 دنبال کننده دارند.

به گفته فیس بوک ، در این عملیات که از سال 2018 ادامه دارد ، از پروفایل ها ، حساب ها و عکس های جعلی استفاده می شود ، از جمله عکس های تولید شده توسط هوش مصنوعی که به نظر می رسد محلی ها در کشورهای آفریقایی فرانسوی زبان باشند ، هدف اصلی اظهار نظر وی است.

فیس بوک گفت که در این عملیات که “اعضای ارتش فرانسه” در آن شرکت داشتند ، پست های پشتیبانی در مورد ارتش این کشور و موضوعاتی مانند سیاست فرانسه در فرانکوفون آفریقا ایجاد شده بود.

ناتانیل گلیچر ، رئیس سیاست امنیتی فیس بوک ، گفت: “من معتقدم این اولین بار است که ما شبکه ای را به افراد مرتبط با دولت غربی یا عملیات نظامی اعلام می کنیم.”

وزارت دفاع فرانسه بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

این عملیات همچنین شامل انتقاد از مشارکت روسیه در جمهوری آفریقای مرکزی و ادعای مداخله روسیه در انتخابات این کشور در اواخر ماه جاری بود.

به طور منحصر به فرد ، این یک تبلیغات تبلیغاتی مخفی جداگانه به رهبری روسیه در منطقه را تکرار می کند در آنچه فیس بوک گفت اولین نمونه در تاریخ سرنگونی دو کارزار با نفوذ خارجی است.

“هر طرف با فیلمها و الگوهای رفتاری توهین آمیز طرف دیگر را ترول می کند. هر یک از طرفین اتهامات دروغینی علیه دیگری متهم کرد. هر کشور برای اثبات ادعاهای خود از شواهد مستند استفاده می کند. ”

فرانسه بیش از 5000 سرباز دارد که در منطقه ساحل از جمله مالی ، نیجر و بورکینافاسو با جهاد می جنگند. اعتراضات ضد فرانسوی نیز در سراسر منطقه آغاز شد و برخی از سیاستمداران به عنوان “جدید استعماری” به حضور این کشور حمله کردند.

اقدامات فرانسه مقدم بر فعالیت روسیه بود که بخشی از آن سال گذشته کشف شد و شامل ایجاد اخبار جعلی بود.

فیس بوک فعالیت های روسیه را به آژانس تحقیقات اینترنتی ، “مزرعه ترول” که سعی در تأثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در ایالات متحده داشت ، و همچنین یوگنی پریگوجین تاجر روسی نسبت می دهد.

گرافیکا ، که همچنین حداقل دو کانال یوتیوب و 20 حساب توییتر مرتبط با همان کارزار فرانسه را شناسایی کرد ، خاطرنشان کرد که این اقدام “خروج از اصول اعلام شده دولت فرانسه در مورد نحوه برخورد دموکراسی ها” است اطلاعات “.

توییتر گفت که “براساس هماهنگی نزدیک با همتایان خود در مورد تعداد کمی از حساب های توییتر اقدام کرده است” ، اما افزود: “ما در حال حاضر هیچ اطلاعات خاص کشور را برای اشتراک نداریم و تحقیقات ما ادامه دارد.”

YouTube بلافاصله به درخواستهای نظر پاسخ نداد.

به طور جداگانه روز سه شنبه ، فیس بوک گفت که در حال حذف دومین کارزار روسیه با هدف قرار دادن لیبی ، سودان و سوریه مربوط به افراد مرتبط با آژانس تحقیقات اینترنتی است.

آقای پریگوگین ، رستورانی معروف به “سرآشپز” پوتین که صاحب IRA است ، در بیانیه ای گفت که فیس بوک “منحصراً برای پیشبرد منافع الیگارشی آمریکا” کار می کند. . ایالات متحده”.

گزارش های اضافی توسط ویکتور مالت در پاریس ، نیل مونشی در لاگوس و ماکس سدون در مسکو

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر