[ad_1]

قانون گذاران آمریکایی با قوانین دفاعی موافقت کرده اند که دولت ترامپ را مجبور می کند ترکیه را بخاطر خرید یک سیستم موشکی روسیه تحریم کند و شرکت های مرتبط با خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه را مجازات کند.

کمیته های خدمات مسلح مجلس پارلمان و سنا در مورد لایحه دفاعیه 740 میلیارد دلاری که پیش بینی می شود این ماه از کنگره به تصویب برسد ، به اجماع رسیده اند. دونالد ترامپ تهدید کرده است که قانون سالانه هزینه های دفاعی را وتو خواهد کرد ، اما برای تأمین مالی حقوق ارتش با فشار برای امضای آن روبرو خواهد شد.

قانون مجوز دفاع ملی کاخ سفید را مجبور می کند ترکیه را به دلیل خرید سامانه موشکی دفاع هوایی S-400 روسیه ظرف 30 روز از لازم الاجرا شدن این قانون تحریم کند. این امر آقای ترامپ را مجبور می کند قبل از ترک مقام خود در 20 ژانویه وارد عمل شود.

خرید اس -400 توسط آنکارا در سال گذشته باعث ایجاد تنش در واشنگتن شد و مجبور شد تحریم هایی را تحت قانون مخالفت آمریکا با تحریم ها تحریک کند. کنگره از عدم تمایل رئیس جمهور در تحمیل متحد آمریکا ناامید شده است.

در لایحه دفاعیه آقای ترامپ ملزم به اعمال حداقل 5 تحریم مشخص شده در كاتزا ، از جمله ممنوعیت معاملات بانكی و املاك آمریكا ، انكار ویزای آمریكا و مجبور كردن طلبكاران آمریكایی برای رد وام به شركت های تحریم شده است.

این قانون همچنین لیست فعالیت های تحریم شده مربوط به Nord Stream 2 ، خط لوله بحث برانگیزی را که گاز طبیعی را از روسیه به آلمان منتقل می کند گسترش می دهد تا شامل شرکت های بیمه شود.

NDAA همچنین از برنامه های آقای ترامپ برای عقب نشینی تقریباً یک سوم از 34،500 نیروهای آمریکایی مستقر در آلمان جلوگیری خواهد کرد. رئیس جمهور اخیراً وزیر دفاع خود را به دلیل مخالفت با عقب نشینی نیروها به افغانستان تا حدودی اخراج كرد.

آقای ترامپ قول داده است که این هفته این لایحه را وتو کند ، مگر اینکه کنگره زبانی را شامل شود که شرکت های رسانه های اجتماعی را از حمایت قانونی نسبت به محتوای درج شده در سیستم عامل هایشان محروم کند. وی گروه های رسانه های اجتماعی را به تعصب در برابر محافظه کاران و تلاش برای صدمه زدن به انتخاب مجدد خود متهم کرد.

قانون گذاران همچنین با وجود تهدید جداگانه وتو از طرف آقای ترامپ ، از لغو مقرره ای که پنتاگون را مجبور به تغییر نام پایگاه های نظامی به نام ژنرال های کنفدراسیون در حمایت از برده داری می کنند ، خودداری کردند.

اگرچه NDAA شامل زبانی برای محدود كردن آقای ترامپ است ، اما همچنین شامل اقدامات با هدف چین است كه جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریكا را تحت فشار قرار می دهد تا موضع سختگیرانه تری در مورد امنیت ملی داشته باشد. طبق این قانون ، پنتاگون مجبور است لیستی از شرکت های چینی فعال در ایالات متحده که با ارتش این کشور ارتباط دارند ، تهیه کند.

تحت فشار کاخ سفید ، پنتاگون طبق قانونی در سال 1999 انتشار لیست توزیع شده شرکت های چینی را آغاز کرد. روز پنجشنبه ، چهار شرکت را به لیست اضافه کرد ، از جمله شرکت بین المللی نیمه هادی و شرکت ملی نفت خارج از کشور چین. بخشنامه کنگره مستلزم انتشار لیستی سالانه است.

این اقدام منعکس کننده اجماع دو حزب در واشنگتن درباره رویارویی با پکن است. وی همچنین به نگرانی های روزافزون در مورد استراتژی “ادغام نظامی و غیرنظامی” چین اشاره دارد که شرکت های چینی را مجبور می کند فناوری را با ارتش به اشتراک بگذارند.

اریک سایرز ، یک متخصص امنیت آسیایی در انستیتوی شرکت های آمریکایی ، گفت که کنگره می خواهد با تنظیم لیست سالانه شرکت هایی که از پایگاه صنایع دفاعی چین پشتیبانی می کنند ، از “جلو و مرکز” بودن موضوع اطمینان حاصل کند.

آقای سایرز گفت: “این روند احتمالاً اقدامات بعدی توسط كنگره در سال آینده ایجاد می شود و تیم بایدن را تحت فشار قرار می دهد تا اقدامات خود را برای برجسته كردن استراتژی ادغام نظامی و غیرنظامی چین ادامه دهد.”

دنبال می کنم دمتری سواستوپولو در توییتر

یادداشت های باتلاق

پس از انتخابات تاریخی 2020 ، در کنار رعنا فوروارد و ادوارد لوس ، در ردیف بزرگترین موضوعاتی که سیاست ، تجارت و بازارهای آمریکا را از واشنگتن ، نیویورک و فراتر از آن هدایت می کند ، باشید. اینجا ثبت نام کنید[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر