[ad_1]

یک تحقیق پارلمان استرالیا در گزارشی توصیف کرد تصمیم ریو تینتو برای منفجر کردن مکان مقدس بومی 46000 ساله “غیرقابل بخشش” است ، معدنچیان باید کارهای ساختمانی را که میراث محلی را تهدید می کند ، متوقف کنند.

گزارش موقتي كه روز چهارشنبه در مورد تخريب پناهگاه هاي صخره اي صخره هاي جوكان ريو منتشر شد ، از معدنكاران نيز خواستار بررسي مستقل همه توافق نامه هاي موجود با صاحبان سنتي ، در بين بسياري از توصيه ها شدند.

تحلیلگران هشدار داده اند که اگر این اقدامات توسط دولت های فدرال و ایالتی انجام شود ، می تواند منجر به کاهش رشد معدن در استرالیای غربی شود ، جایی که سرمایه گذاری حداقل 10 میلیارد دلار (7.5 میلیارد دلار) در آن است حرکت کنند یا فقط در بخش سنگ آهن برنامه ریزی شوند.

این گزارش نتیجه گرفت که صاحبان سنتی پناهگاه های موجود در تنگه جووکان توسط دولت های فدرال و استرالیای غربی ، قوانین مربوط به عنوان محلی و حتی وکلای خود گمراه شده اند.

اما این باعث انتقاد شدیدترین انتقاد از ریو می شود ، که علی رغم بودجه برای تحقیق در مورد اهمیت باستان شناسی آن ، که حدود 7000 اثر را کشف و در یک مستند تلویزیونی به نمایش در آمد ، سایت را در ماه مه بر خلاف خواست مردم Puutu Kunti Kurrama و Pinikura (PKKP) منفجر کرد. فیلم سینما.

در این گزارش آمده است: “نقش ریو تینتو در این فاجعه قابل بخشش نیست.” “ریو ارزش آنچه را که از بین می برد ، می دانست ، اما هنوز هم آن را منفجر کرد. او احتمال تخریب پناهگاه ها را دنبال می کند ، اگرچه فرصت هایی وجود دارد که می تواند آنها را حفظ کند. “

ریو در تلاش است تا با از بین بردن پناهگاه های گسترش معدن سنگ آهن در پیلبارا ، منطقه ای غنی از سنگ آهن که نزدیک به 90 درصد از سود شرکت را به همراه دارد ، آسیب به شهرت خود را کاهش دهد.

سرمایه گذاران قبلاً خواستار استعفای مدیر عامل شرکت ژان سباستین ژاک و دو همکار ارشد دیگر شده اند. سیمون تامپسون ، رئیس جمهور ریو ، ماه گذشته برای دیدار با PKKP به پیلبارا سفر کرد.

ریو و BHP رقیب قبلا توافق کرده اند که مصوبات به اصطلاح بند 18 را که به معدنچیان حق قانونی تخریب سایتهای محلی را می دهد ، بررسی کنند.

این گزارش توصیه می کند که کلیه شرکت های معدنی فعال در استرالیای غربی پروژه های مربوطه را تا زمان انجام چنین بازرسی هایی به حالت تعلیق درآورند و متعهد به توقف داوطلبانه درخواست تقاضای مجوزهای بخش 18 جدید تا تصویب قوانین سختگیرانه ارث شوند.

اتاق مواد معدنی و انرژی در استرالیای غربی ، یک گروه لابی گری به نمایندگی از کارگران معدن ، گفت که توصیه برای توقف در آگهی های بخش 18 طبق قانون موجود “ابزاری گنگ” است که به جوامع و اقتصاد آسیب می رساند.

پل هوارد ، تحلیلگر حفاری در Canaccord Genuity ، اظهار داشت اگر شرکت ها مجبور شوند در مصوبات گذشته تجدید نظر کنند ، این توصیه ها می تواند منجر به تأخیر در طرح پیشنهادی توسعه مین شود.

وی با اشاره به معیارهای زیست محیطی ، اجتماعی و حکمرانی گفت: “معدن کاران بخواهند با دقت در این زمینه گام بردارند و اقدامات صحیح را انجام دهند.

ریو گفت که قبلاً برای اطمینان از محافظت و حفاظت از میراث فرهنگی تغییراتی ایجاد کرده است.

آقای تامپسون گفت: “ما به عنوان یک تجارت ، متعهد هستیم که از این رویداد درس بگیریم تا اطمینان حاصل کنیم که تخریب اماکن میراثی با چنین اهمیت استثنایی باستان شناسی و فرهنگی هرگز تکرار نخواهد شد.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر