قدرت چین در جهانی ناپایدار در حال رشد است

[ad_1]

آفت ویروس کرونا ویروس نقاط ضعف آشکار در سرمایه داری و دموکراسی در سراسر جهان را آشکار کرده است.

با دستمزد برخی از رکودها و شکاف دیجیتالی روزافزون ، اختلافات در جوامع و تفاوت بین افرادی که این افراد را داشته و ندارند هرگز روشن تر نبوده است.

در حالی که کشورهای غربی با بیماری همه گیر روبرو هستند و با چالش های دموکراسی های خود روبرو هستند ، چین با کنترل بیماری از طریق فناوری و حاکمیت استبدادی به جلو حرکت کرده است.

تصور اینکه در مدت پنج سال ، جاه طلبی ها و پیشرفت تکنولوژی چین ، به ویژه در کاهش تغییرات آب و هوا ، وضعیت جهان را تعیین کند دشوار نیست.

به طرز شگفت انگیزی ، یکی از راه های پیش بینی این آینده ، بررسی گسترش بوژولای نوو امسال است. فروش شراب قرمز از 19 نوامبر در سراسر جهان آغاز شد. در ژاپن ، جایی که اولین ورود فصل هر ساله جشن گرفته می شود ، واردات به کمتر از نیمی از میزان خود در 30 سال پیش کاهش یافته است ، زمانی که مصرف ژاپن برای اولین بار در یک اقتصاد حبابی شکل گرفت.

در سال های اخیر ، رسانه های ژاپن خبر از ورود هواپیماهای پر از بوژولای نوو از فرانسه داده اند. اما امسال شراب بوم گردی با قطار از فرانسه به شانگهای منتقل شد ، مسیری حدود 10 هزار کیلومتر ، قبل از اینکه به ژاپن حمل شود.

انتشار دی اکسید کربن از حمل و نقل ریلی یک بیستم میزان حمل و نقل هوایی است ، در حالی که قیمت حمل و نقل ریلی یک سوم آن از طریق حمل و نقل هوایی است. بطری ها حاوی برچسبی بودند که خصوصیات اکولوژیکی شراب را نشان می داد.

اولین محموله Beaujolais Nouveau در ماه اکتبر وارد فرودگاه توکیو هاندا می شود © Alamy

چین فقط توقف در زنجیره تامین شراب نیست. جایگاه آن در معاملات تجاری فرانسوی-ژاپنی رشد چشمگیری داشته است. با وجود بیماری همه گیر ، ژاپن همچنان بزرگترین وارد کننده بوژولا نوو است. اما چین در حال حاضر سومین وارد کننده شراب به طور کلی است.

در مقیاس وسیع تر ، بحران ویروس کرونا به تجدیدنظر در جوامع و اقتصادها نیاز دارد – وضعیتی که مجمع جهانی اقتصاد به آن “احیای بزرگ” می گویند. از نظر محیطی ، تسریع در پیشرفت فن آوری به دلیل اینکه تحولات دیجیتالی در مشاغل انجام می شود ، تولید گازهای گلخانه ای را نیز کاهش می دهد.

به استثنای ایالات متحده ، ژاپن در اجرای پیمان اقلیم پاریس از کشورهای بزرگ در حال توسعه عقب است. اما نخست وزیر یوشیهیده سوگا در اکتبر گفت که ژاپن تا سال 2050 خنثی از کربن خواهد بود. از آنجا که ژاپن پس از زلزله 2011 دیگر نمی تواند به انرژی هسته ای اعتماد کند ، نوآوری برای تبدیل انرژی های تجدیدپذیر بسیار مهم است. در منابع پایدار انرژی برای دستیابی به هدف 2050.

خودروسازان ، بزرگترین مصرف کننده مقاوم در برابر تمدن قرن 20 ، نیز چاره ای جز سازگاری ندارند. انتقال از بنزین به برق و هیدروژن به سرعت در حال نزدیک شدن است ، که انتشار CO2 را به شدت کاهش می دهد. رهبران فعلی بازار نیازی نیست که در آینده برنده شوند.

اشتغال همچنین شاهد تغییرات سریع خواهد بود. کارل بندیکت فری از دانشگاه آکسفورد زمانی پیش بینی کرد که نیمی از مشاغل فعلی جهان به دلیل هوش مصنوعی از بین خواهد رفت.

در کتاب اخیر خود ، دام فناوری: سرمایه ، نیروی کار و قدرت در عصر اتوماسیونوی خاطرنشان کرد که نوآوری دارای دو جنبه است – یا جایگزین نیروی کار می شود یا آن را تکمیل می کند ، بنابراین شغل های جدیدی ایجاد می کند.

کار با دستمزد پایین باعث شده است که مشاغل تولیدی در بسیاری از کشورها جابجا شود - بلومبرگ

کار با دستمزد پایین باعث شده است مشاغل تولیدی در بسیاری از کشورها جابجا شود © بلومبرگ

تاریخ این را تأیید می کند. ماشین آلات ریسندگی و بافندگی در مراحل اولیه انقلاب صنعتی تولید خانه های روستایی را در کارخانه های شهری به خود جلب کرد که منجر به شورش ماشین های خرد کن لودیت شد.

از طرف دیگر ، اختراع موتور بخار و دوران فورد مدل T تولید انبوه و اشتغال گسترده را به وجود آورد و یک طبقه متوسط ​​ثروتمند معمولی از دهه پنجاه طلایی در ایالات متحده ایجاد کرد.

گزارش اخیر م Instituteسسه فناوری ماساچوست به اهمیت آموزش و سرمایه گذاری در منابع انسانی اشاره کرده و هشدار داده است که در صورت نبود استراتژی ، مشاغل از دست می روند و اختلافات در جامعه گسترش می یابد.

جهان پیش رو: گزارش ویژه FT-Nikkei

خبرنگاران FT و Nikkei پس از اتحاد پنج ساله مشخص شده توسط حوادث ناآرام ، از Brexit و دوره ریاست جمهوری ترامپ تا بیماری همه گیر ویروس کرونا ، منتظر پنج سال آینده هستند. سایر مقالات عبارتند از:

  • کارشناسان بخش FT و Nikkei پیش بینی می کنند کار ، امور مالی ، فناوری ، خرده فروشی و انرژی در سال 2025 چگونه خواهد بود.

  • مارتین ولف ، مفسر ارشد اقتصادی FT ، درباره نیروهایی که پنج سال آینده شکل می گیرد

  • راهنمای تصویری برای شکل دادن به داده ها در سال 2020 و بعد از آن

  • ما پیش بینی های شما را پرسیدیم: یک زن در کاخ سفید ، بله ، اما هیچ پیشرفتی در زمینه تغییر آب و هوا وجود ندارد

این به روشنی توضیح می دهد که چرا بسیاری از آمریکایی ها از رئیس جمهور دونالد ترامپ حمایت می کنند. با تبخیر مشاغل تولیدی در کشورهای دارای کمربند زنگ زده ، کارگران به سمت مشاغل کم درآمد سوق داده شدند. در انتهای دیگر طیف ، کسانی که در شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل ، اپل ، فیس بوک ، آمازون و مایکروسافت کار می کنند ، دستمزد بالایی دارند. این شکاف همچنان در حال گسترش است.

همین گزارش MIT رکود طولانی مدت ژاپن را با این واقعیت که این کشور به یک سیستم اشتغال و مالیات برای تولید انبوه در دوره رشد بالا پایبند است ، توضیح می دهد. اکنون نیز ، 30 سال بعد ، کشور هنوز به طور کامل سوار قطار دیجیتال نشده است ، اگرچه نگرانی های اشتغال نسبت به سایر اقتصادهای بزرگ کمتر است.

در برابر چنین زمینه بی ثبات جهانی ، چین به عنوان یک ابرقدرت در حال رشد است. حتی پس از سوگند یاد كرد كه جو بایدن دموكرات به عنوان رئیس جمهور در ماه ژانویه ، تنش بین ایالات متحده و چین همچنان ادامه خواهد یافت زیرا دو طرف برای سلطه جهانی می جنگند. دوران دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور رهبری آمریکا را در جهان آزاد تضعیف کرد. اینکه آیا او می تواند موقعیت های از دست رفته در بایدن را بدست آورد ، باید بررسی شود.

توازن نظامی بین ایالات متحده و چین در تنگه تایوان نیز به طور قابل توجهی با دهه 1990 متفاوت است ، زمانی که برای ایالات متحده بسیار مطلوب بود.

در حالی که ایالات متحده پس از ریاست جمهوری آشفته و ویرانگر ترامپ برای بازگرداندن اعتبار خود و بهبود تقسیمات خود تلاش می کند ، ژاپن و اروپا باید برای تقویت نظم جهانی و توافق نامه های تجارت آزاد وارد عمل شوند.

ژاپن عضو اصلی توافقنامه تجارت ترانس اقیانوس آرام است که ایالات متحده و چین عضو آن نیستند و همچنین پیمان تجارت منطقه ای برای یک مشارکت اقتصادی جامع در آسیای شرقی که ایالات متحده به آن تعلق ندارد. از قلعه تجارت آزاد نمی توان بدون مشارکت فعال ژاپن و اروپا دفاع کرد.

نویسنده یکی از مدیران ارشد شرکت Nikkei است

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme