[ad_1]

پاسکال سوریوت ، مدیرعامل AstraZeneca ، بیشتر سال 2020 را با دو نکته سپری کرد: ایجاد واکسن Covid-19 و جستجوی یک معامله بزرگ برای استفاده از قیمت سهام بالای شرکت دارویی.

با اعلام ماه گذشته ایمن و م theثر بودن واکسن تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد ، حیاط های دشوار اولی عمدتا ساخته می شوند. مورد دوم تازه شروع می شود.

روز شنبه ، آقای Soriot بزرگترین معامله در تاریخ AstraZeneca را منعقد کرد ، و توافق کرد که متخصص آمریکایی بیماری های نادر الکسیون را در قراردادی برای پول و پول نقد به ارزش 39 میلیارد دلار خریداری کند.

ساموئل جوهر ، رئیس گروه مشاوران در بوکانان هاروی ، گفت که این خرید شش سال و نیم پس از حمله Pfizer به AstraZeneca که مردد بود در آن زمان ، تبدیل شرکت انگلیس-سوئد از “طعمه به درنده” را برجسته کرد.

آقای Soriot گروه ایالات متحده را با وعده احیای R&D شرکت خود ارسال کرد ، اما برای سالها داروهای جدید سودآور دست نیافتنی بود و قیمت سهام AstraZeneca به زیر 55 پوند پیشنهاد شده توسط غول دارویی آمریکا کاهش یافت.

زمان خرید AstraZeneca توسط الکسیون می تواند از نظر سیاسی و همچنین استراتژیک برای Pascal Soriot خوش یمن باشد © چارلی بی بی / فایننشال تایمز

این خاطرات طی دو سال گذشته با تجدید حیات سرنوشت AstraZeneca ، عمدتاً از طریق یک سری داروهای سرطانی که به نظر می رسد مقصد وضعیت پرفروش هستند ، از بین رفته است. سهام آن در سال گذشته بیش از 12 درصد افزایش یافته و در روز جمعه حدود 81 پوند است.

اکنون این س isال مطرح است که آیا آقای Soriot که ماهها با رقبا ، از جمله اهداف بزرگتری مانند Gilead Sciences مستقر در کالیفرنیا صحبت می کند ، شریک مناسب برای تقویت خط لوله دارویی AstraZeneca را در عرصه جدید بیماری های نادر انتخاب کرده است؟ .

“[Pascal] او در برخورد با بسیاری از امور بسیار منظم بود ، بسیار مصمم بود و فعالیت مالی شرکتها را به طور کامل انجام داد “، مردی که از نزدیک وضعیت را دنبال می کرد گفت. “واقعیت این است که بسیاری از اوقات مردم مجبور به معامله می شوند ، اما این معامله برای استفاده از قدرت خریدار انجام می شود.”

آقای Soriot با در نظر گرفتن الکسیون ، مشاغل متمرکز بر درمان بیماری های ناشی از فعال شدن کنترل نشده بخشی از سیستم ایمنی بدن را که به عنوان سیستم مکمل شناخته می شود ، اضافه می کند. الکسیون دارای یک خط لوله 11 مولکولی است که از این بیماری ها جلوگیری می کند.

آقای Soriot روز شنبه مزایای بستن را برجسته کرد ، که به گفته وی به AstraZeneca اجازه می دهد تا از قابلیت های امضای خود در مناطقی مانند ژنومیک برای اهداف بیماری نادر استفاده کند ، در حالی که از وزن خود در بازارهای نوظهور و چین برای جهانی کردن نمونه کارها استفاده می کند. از الکسیون و استفاده از دانش علمی شرکت آمریکایی در مورد بیماری های شایع تر.

“این یک کار بزرگ است که رشد چشمگیری ایجاد می کند [earnings per share]، حاشیه اصلی عملکرد خود را افزایش داده و جریان نقدینگی خود را افزایش دهیم. ”

ویال های خط تولید کارخانه آماده سازی بیولوژیکی AstraZeneca در سوئد © Mikael Sjoberg / Bloomberg

Alexion پیش بینی کرد که درآمد سال 2020 حدود 5.9 میلیارد دلار باشد ، در حالی که سود خالص آن 2.4 میلیارد دلار بود ، در مقایسه با 5 میلیارد دلار در سال گذشته. این شرکت بدهی خالص کمتر از 1 میلیارد دلار دارد. .

طبق شرایط اعلام شده در روز شنبه ، سهامداران الکسیون تقریباً 175 دلار برای هر سهم دریافت می کنند که 60 دلار آن نقدی و بقیه سهام خواهد بود.

مذاکرات به سرپرستی مدیران و روسای شرکت بدون آتش بازی پایان یافت ، اما برای چندین ماه به جنگ آهسته و طاقت فرسایی تبدیل شد ، زیرا الکسیون سعی در افزایش قیمت پیشنهاد داشت.

با این حال ، یک عامل این خواهد بود که آیا سهامداران الکسیون – از جمله الیوت ، فعال صندوق هجینگ ، که از شرکت خواسته بود در ماه مه فروش بفروشد – از 45 درصد حق بیمه پرداخت شده Astra راضی هستند ، با توجه به رشد سریع بازار سهام دارویی در طی همه گیر شدن بیماری. .

تحلیلگران SVB Leerink در آخر هفته گفتند که ممکن است برای اطمینان خاطر به سرمایه گذاران ، قیمت نزدیک به 200 دلار باشد.

اگر معامله بسته شود ، یک برنده مشهور ، مدیر عامل الکسیون ، لودویگ هانتسون خواهد بود که در سال 2019 ، 18.9 میلیون دلار برنده شد و بر اساس برآوردهای FT ، در صورت ترک پس از معامله ، اگر بند را ترک کند ، 56 میلیون دلار از بند چتر طلایی درآمد دارد. با استفاده از داده های آخرین ارائه پروکسی شرکت.

روز حقوق و دستمزد دومین باری است که آقای هانتسون به صورت نقدی می رود و یک شرکت دارویی را که اداره می کند به فروش می رساند ، پس از تصرف 32 میلیارد دلاری شیر توسط داروساز آمریکایی باکالتا در سال 2016.

ورود AstraZeneca به عرصه بیماری های نادر ، جایی که داروها معمولاً با برچسب های آسمانی همراه می شوند و قیمت ها نشان دهنده بازار محدود آنها است ، بدون اعتبار بالقوه و خطرات سیاسی نیست.

داروی گل سرسبد الکسیون برای بیماریهای ایمنی سالانه حدود 600000 دلار به فروش می رسد و این تفاوت چشمگیری با هزینه واكسن Covid AstraZeneca از 3 تا 4 دلار دارد ، قیمتی كه برای اطمینان از رسیدن اعتصاب به کشورهای در حال توسعه طراحی شده است.

الن هون ، مدیر گروه تحقیقات داروها ، قانون و سیاست ، الکسیون را به عنوان “یک شرکت داروی یتیم توصیف کرد” که از بازار یتیم به طور انحصاری برای استخراج هرچه بیشتر پول از سیستم مراقبت های بهداشتی استفاده می کند.

وی گفت: “این بخشی از گرایش به سمت داروی شخصی است و می تواند نشان دهنده پریدن AstraZeneca از این طریق باشد” و افزود: این درست عکس ساخت واکسن های ارزان قیمت برای توده مردم است.

الکسیون روز یکشنبه به فایننشال تایمز گفت که “تولید داروهای جدید تحول آفرین دشوار ، گران و وقت گیر است. . . قیمت گذاری داروهای ما منعکس کننده این چالش ها و همچنین مزایای زندگی آنها برای بیماران و جامعه است. “

در سال 2016 ، چند هفته پس از آنکه الکسیون گفت که در حال شروع تحقیقات داخلی در مورد ادعاهای نامشخص کلاهبرداری در فروش Soliris است ، این شرکت با رفتن مدیر عامل و مدیر مالی خود به مشکل برخورد.

مارک دونر ، مدیر مالی AstraZeneca ، روز شنبه به خبرنگاران گفت که جانشین نسل دوم Ulmiriris سولیریس حدود 30 درصد ارزان تر است ، در حالی که آقای Soriot اشاره کرد که Sanofi-Genzyme ، Novartis و Roche ” بیماری های با قیمت بالاتر نیز کمتر یا کمتر رخ داده اند.

آقای سوریو گفت: “هدف ما همیشه اطمینان از منطقی ماندن قیمت های ما خواهد بود ، با توجه به جمعیت زیادی که باید تحت درمان قرار بگیرند ، اما قطعاً باید با این مسئله کنار بیاییم.”

تغییر در دولت ایالات متحده پس از پیروزی جو بایدن بر دونالد ترامپ نوید کاهش سخنان ملی گرایانه و جو کمتر خصمانه به قیمت های بالای دارو را می دهد ، که می تواند پیگیری این معامله را برای آقای Soriot لذت بخش تر کند.

نبرد بعدی برای قیمت گذاری داروها در ایالات متحده ، بزرگترین بازار دارو در جهان ، به جای درمان های گران قیمت برای بیماری های نادر ، بیشتر به سفرهای منظم به داروهای معمول استفاده می شود مانند دیابت.

زمان دستیابی AstraZeneca به الکسیون ممکن است از نظر سیاسی و همچنین استراتژیک فرخنده باشد ، که به آقای Soriot اجازه می دهد ادعا کند موفقیت سالهای زیادی است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر