[ad_1]

در حالی که لحظه “قابل توجه” تلاش های اتحادیه اروپا برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای و مقابله با تغییرات آب و هوایی شناخته شد ، قیمت آلودگی در اتحادیه اروپا افزایش یافته است.

قیمت EU ETS – جایی که اعتبارات کربن در آن معامله می شود – روز جمعه به رکوردی بالاتر از 31 یورو در هر تن رسید ، و اندکی پس از اجرای طرح ، از آخرین نقطه در 2006 رسید.

تاجران و تحلیل گران می گویند قیمت پیش بینی کربن با پیش بینی اینکه اتحادیه اروپا با افزایش قیمت کربن به عنوان راهی برای تخلیه سوخت های بسیار آلاینده مانند زغال سنگ و گاز طبیعی ، اهداف سخت تری را برای کاهش انتشار تعیین خواهد کرد ، افزایش یافته است.

مارک لوئیس ، استراتژیست ارشد پایداری در BNP Paribas Asset Management ، گفت که اوج های جدید “یک لحظه قابل توجه برای EU ETS” است و اقدامات بعدی قیمت را پیش بینی کرد.

لوئیس گفت: “این یک دهه در نبرد جلوگیری از فاجعه بار و تغییرات جبران ناپذیر آب و هوا است.”

“بازار اروپا برای 10 سال آینده علامت گذاری کرده است: فضای باقی مانده در جو برای غلظت های بیشتر دی اکسید کربن منبع کمیاب است و قیمت باید بر این اساس تعیین شود.”

انتظار می رود اقدام اتحادیه اروپا برای تشدید منابع کربن با افزایش زمان کربن ، ایجاد آنچه که برخی از معامله گران به عنوان یک وعده یک طرفه برای این بخش می دانند ، ایجاد کند.

صنایع و نیروگاه های برق که به شدت آلوده هستند سالانه تعدادی کمک هزینه دریافت می کنند که اگر موفق به کاهش تولید گازهای گلخانه ای شوند می توانند آن را بفروشند یا اگر آلودگی بیش از حد پیش بینی شده را خریداری کنند.

این افزایش قیمت ها در این هفته زمانی اتفاق افتاد که رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل بر سر هدف مشترک کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 به “حداقل 55 درصد” از سطح 1990 توافق کردند.

به عنوان بخشی از هدف افزایش میزان انتشار ، ژوئن آینده کمیسیون اروپا اصلاحات ETS را برای گسترش دامنه فعالیت خود در صنعت دریایی و لغو کمک هزینه های آزاد بیشتر از یک دهه پیش به این شرکت هواپیمایی پیشنهاد می کند.

تحلیلگران می گویند اگر اتحادیه اروپا بخواهد سوخت های جایگزینی مانند هیدروژن رقابتی مناسب برای گاز طبیعی تولید كند ، به طور بالقوه قیمت كربن به بالاتر از 50 یورو در هر تن یا بیشتر افزایش می یابد.

منبع تأمین برق در اروپا قبلاً از گردهمایی EU ETS در سال 2017 پاک شده است ، زیرا قیمتها از حدود 7 به 30 یورو در هر تن پس از معرفی مکانیزمی برای کمک به محدود کردن تأمین هزینه های موجود افزایش یافت.

بازار تقریباً یک دهه پس از بحران مالی از هم پاشیده بود ، زیرا کاهش سرعت در اقتصاد جهانی به طور طبیعی باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شد و مازاد زیادی برای کمک هزینه ها و مهارکننده های قیمت باقی ماند.

اما افزایش قیمت ها طی چهار سال گذشته باعث شده که ذغال سنگین بسیار آلاینده با گاز طبیعی که تقریبا نیمی از کربن آن در هنگام احتراق ساطع می شود ، غیرقابل رقابت باشد. منابع انرژی تجدید پذیر مانند باد و خورشید نیز سهم بیشتری از کل تأمین را به خود اختصاص می دهند ، زیرا هزینه ها کاهش می یابد و ظرفیت های بیشتری به کشورها اضافه می شود.

گزارش بیشتر توسط مهرین خان در بروکسل

پایتخت اقلیمی

جایی که تغییر اقلیم با تجارت ، بازار و سیاست روبرو است پوشش FT را اینجا ببینید

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر