قیمت برزیل در مورد اهداف آب و هوایی خود ، مورد تحقیر محافظان محیط زیست قرار گرفته است


گروه های برجسته حفاظت از تعهد برزیل برای خنثی شدن تا سال 2060 – یا بهتر بگوییم ، اگر سالانه 10 میلیارد دلار بودجه از کشورهای پیشرفته دریافت کند – نادیده گرفتند.

پیش از اجلاس مهم آب و هوایی در این آخر هفته که توسط سازمان ملل ، انگلیس و فرانسه برگزار شد ، ریكاردو ثالث ، وزیر محیط زیست برزیل ، هدف جدیدی را برای كشور آمریكای لاتین برای سال 2060 برای كاهش انتشار كربن اعلام كرد.

وی افزود ، اگر کشورهای پیشرفته سالانه 10 میلیارد دلار در برنامه حفاظت از جنگل های فدرال دولت یا از طریق مکانیسم های تجارت کربن سرمایه گذاری کنند ، می توان این هدف را تسریع کرد.

دولت برزیل در نامه ای به سازمان ملل گفت: “تا سال 2021 ، برزیل حداقل 10 میلیارد دلار در سال برای حل بسیاری از چالش های خود از جمله حفظ پوشش گیاهی بومی در بیوم های مختلف خود نیاز دارد.”

“تصمیمات بیشتر در مورد برنامه نشانگر بلند مدت برزیل [carbon emissions] استراتژی ، به ویژه تعریف تاریخ پایان که برای این منظور در نظر گرفته می شود ، نقل و انتقالات مالی دریافتی از کشور خواهد بود. “

آقای فروش شخصیتی بحث برانگیز است که صریحاً در مورد تمایل خود برای گشودن جنگل های بارانی آمازون و سایر سرزمین های حفاظت شده برای تجارت صحبت می کند. وی با ارائه آخرین پیشنهاد گفت: “برزیل بار دیگر تعهد خود را نسبت به آب و هوا و این سیاره نشان می دهد.”

وی همچنین مدتها طرفدار پیوستن ارزشهای پولی به منابع محیطی بوده است. در ماه آگوست ، وزیر راست گرای ، که از نزدیکان رئیس جمهور جائر بولسونارو است ، به فایننشال تایمز گفت که دولت در حال تهیه برنامه ای است که به شرکت های خصوصی اجازه می دهد با “تصویب پارک” هزینه نگهداری قطعات آمازون را پرداخت کنند.

حتما بخوانید:
هزاران کلاهبردار از طریق Shopify اقدام به فروش می کنند

آخرین اظهارات وی در مورد اهداف خنثی سازی کربن برزیل با بی اعتمادی محافظان محیط زیست روبرو شده است.

مارینا سیلوا ، وزیر پیشین محیط زیست ، با اشاره به گسترش جنگل زدایی گفت: “چه فایده دارد که دولتی اعلام کند که تعهد جدیدی از سوی برزیل برای جبران انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2060 اعلام شده است اگر کاری برای جلوگیری از برچیده شدن محیط زیست در این کشور انجام ندهد؟” و روده آژانس های زیست محیطی برزیل.

داده هایی که هفته گذشته توسط INPE برزیل منتشر شد ، نشان می دهد که جنگل زدایی در آمازون امسال به بالاترین سطح 12 هزار ساله یعنی 11000 کیلومتر مربع رسیده است – که بیشتر آن توسط چوب بران غیرقانونی ، تولیدکنندگان و تولید کنندگان طلای گربه های وحشی در اعماق طبیعت تغذیه می شود. جنگل

نقشه ای که جنگل های بارانی آمازون ، ایالت پارا و ذخیره گاه زیست شناختی مایکورو را نشان می دهد

بر اساس تعهد قبلی به عنوان بخشی از توافقنامه آب و هوایی پاریس 2015 که توسط دولت چپ گرای سابق دیلما روسف انجام شد ، برزیل متعهد شد که تا سال 2030 جنگل زدایی غیرقانونی را پایان دهد ، هدفی که اکنون غیرممکن به نظر می رسد.

فابیانا آلوس ، هماهنگ کننده آب و هوا در Greenpeace گفت: “قصد دولت برزیل برای تنظیم مجدد میزان انتشار تا سال 2060 10 سال دیرتر از اکثر کشورهای جهان است ، به جز چین.”

وی افزود: “علاوه بر اهداف ناكافی ، دولت تصریح كرده است كه تنها در صورت اهداف خارجی بیشتر به آنچه كه بار بحران را به دوش بازار می گذارد ، به اهداف بلند پروازانه تری خواهد اندیشید.”

مارسیو آسترینی ، مدیر اجرایی ، گفت که حرکت پیش از اجلاس سازمان ملل ، جایی که انتظار می رود کشورهایی از جمله چین ، هند و ایالات متحده تعهدات خود را برای مهار تغییرات آب و هوایی نشان دهند ، نمونه دیگری از نگرش بود که برزیل را در صحنه بین المللی منزوی کرد. دبیر رصدخانه آب و هوا ، ائتلافی از گروه های جامعه مدنی برزیل.

گزارش ویژه: برنامه جنگل زدایی برزیل

تمرکز وزیر در پیوست کردن برچسب قیمت به اهداف زیست محیطی به عنوان استراتژی اصلی دولت برای مقابله با فشار نهادهای مالی بین المللی تلقی می شود.

حتما بخوانید:
ردیاب خودرو عبارتی بسیار رایج است

گروهی از سرمایه گذاران مسئول دارایی های بالغ بر 4 تریلیون. دلار در سال جاری ، دولت برزیل را به انجام اقدامات بیشتر برای محافظت از آمازون دعوت كرد و برخی تهدید كردند كه اگر كاری انجام نشود ، ضرر می كنند.

آقای فروش با اعلام برنامه Accept the Park ، گفت: “پاسخ دولت برزیل این است: ما ابزارهای ساختاری برای شما فراهم کرده ایم ، بودجه ای که می آید و به ما کمک می کند از آمازون مراقبت کنیم. با ما مشارکت کنید ، کنترل کنید ، عمل کنید. “

در آن زمان ، سرمایه گذاران گفتند که “قبل از در نظر گرفتن چنین طرح هایی ، برای تغییر جنگل غیرقانونی جنگل” به “تغییر مثبت” در زمین نیاز است.

با این وجود ، علیرغم تلاش برای تأمین بودجه در این هفته ، دولت برزیل به پیشنهاد جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، برای ایجاد صندوق چند میلیارد دلاری برای محافظت از آمازون واکنش تندی نشان داد. آقای بایدن تهدید به تحریم های مالی در صورت عدم رعایت برزیل می کند.

آقای فروش با تمسخر در توییتر پاسخ داد: “20 میلیارد. این یک سال است ، اینطور نیست؟ “

پایتخت اقلیمی

جایی که تغییرات آب و هوایی با تجارت ، بازارها و سیاست مطابقت دارد. پوشش FT را اینجا ببینید

گزارش اضافی توسط کارولینا پولیس


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید