كنگره آمریكا لایحه دفاعیه علیه تهدید وتو توسط ترامپ را پاك می كند


کنگره با تصویب یک لایحه دفاعیه 740 میلیارد دلاری ، تقابلی با دونالد ترامپ ایجاد کرد که تهدید کرد که این لایحه را به دلیل مطالبات غیرمرتبط به محرومیت از حمایت قانونی توسط شرکت های رسانه های اجتماعی وتو خواهد کرد.

سنا تحت کنترل جمهوری خواهان پس از تصویب قانون نمایندگی دفاع ملی پس از تصویب توسط مجلس نمایندگان ، کنترل شده توسط دموکرات ها در اوایل این هفته ، با 84-13 رأی داد.

قوانینی که با اکثریت دو سوم هر دو مجلس کنگره تصویب شد ، به این معنی که نمایندگان مجلس رای کافی برای لغو وتو را دارند.

آقای ترامپ قول داده است که NDAA را وتو کند ، زیرا کنگره با درخواست وی درمورد زبان برای محروم کردن حمایت قانونی شرکت های رسانه های اجتماعی از محتوای درج شده در سیستم عامل خود ، موافقت نکرد. وی گروه های شبکه های اجتماعی را به تعصب نسبت به خود متهم کرد.

وی همچنین با زبانی مخالف پنتاگون است که به عنوان بخشی از تلاش ها برای جلوگیری از جشن افراد مرتبط با حمایت از برده داری ، پایگاه های نظامی خود را به نام ژنرال های کنفدراسیون تغییر نام دهد. وی همچنین از این زبان ناراضی است که مانع از اجرای طرحی برای عقب نشینی تقریباً یک سوم از 34،500 نیروهای آمریکایی در آلمان می شود.

رأی گیری در مورد لایحه دفاعی سالانه یکی از معدود مواردی است که جمهوری خواهان به طور گسترده با آقای ترامپ مخالفت کرده اند.

میچ مک کانل ، رهبر اکثریت سنای جمهوری خواه ، مشاور خود را به حمایت از این لایحه فراخوانده بود. وی در مورد لابی كردن اعضای خود برای این لایحه – كه در نظر گرفته می شود “باید تصویب شود” زیرا این امر موجبات پرداخت هزینه های نظامی را فراهم می آورد – وی گفت كه این امر به “آمادگی نیروهای ما برای بازدارندگی چین و مقاومت در هندو-اقیانوس آرام” كمك خواهد كرد. “

حتما بخوانید:
گروه های رسانه ای کودکان به استریمرها می آموزند که رویکرد جدیدی را انتخاب کنند

NDAA ترامپ را وادار می کند ترکیه را به دلیل خرید یک سیستم موشکی روسی تحریم کند. این همچنین الزام دولت را برای شرکت های تحریم کننده که به ساخت خط لوله گاز Nord Stream 2 کمک می کنند ، که روسیه در حال ساخت گاز برای انتقال آلمان است ، گسترش می دهد.

نسخه NDAA از House حاوی زبانی است که خرید هواپیماهای بدون سرنشین ساخت شرکت های چینی را برای دولت آمریکا دشوار می کند ، که با فشار دولت برای محدود کردن استفاده از فناوری چینی سازگار است ، که این می تواند یک خطر امنیتی باشد. اما نسخه نهایی این لایحه ، مورد موافقت مجلس و سنا ، زبان را به دلیل بیش از حد مبهم بودن کاهش داد.

مقامات پنتاگون خواستار تصویب این قانون تا اول اکتبر ، زمان دریافت بودجه در اوایل سال 2021 بودند ، اگرچه هوا در سال های اخیر به طور منظم در ماه دسامبر کاهش می یابد. مایکل اوهانلان ، کارشناس دفاعی در موسسه بروکینگز ، گفت که تأخیر در تصویب قوانین پیش از این “برنامه ریزی مناسب” پنتاگون را مختل کرده بود.

آقای ترامپ قول بزرگترین تشکیل ارتش از زمان انقباض دوران اوباما را داده است. اما افزایش اولیه وی در هزینه های دفاعی – که در سال اول خود به تقریبا 700 میلیارد دلار افزایش یافت – در سالهای بعد کاهش یافت. کنگره سال گذشته بودجه دفاعی 738 میلیارد دلاری برای مالی 2020 را تصویب کرد که در ماه اکتبر پایان یافت.

“انباشت معادن ترامپ به دلیل بودجه امسال به پایان رسیده است. . . این در واقع برابر با سال گذشته است ، در واقع ، کاهش بودجه واقعی است “، گفت آقای اوهانلان.

حتما بخوانید:
رونق همه گیر در صنعت فناوری و دیجیتال تقسیم مشاغل بین دو جنس را بدتر می کند

دنبال می کنم دمتری سواستوپولو در توییتر
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید