[ad_1]

گروهی متشکل از بیش از ده سرمایه گذار ارشد ، از جمله رئیس مایکروسافت ساتیا نادلا و سوپراستار بالیوود شاهرخ خان ، از یک تورنمنت کریکت جوان آمریکا حمایت می کنند تا مدل موفق لیگ برتر هند را به بزرگترین بازار ورزشی جهان برسانند.

سایر سرمایه گذاران در مسابقات کریکت لیگ بزرگ ، اولین مسابقه در نوع خود و برنامه ریزی شده برای راه اندازی در سال 2022 ، شامل مدیرعامل Adobe ، شانتانو نارائن ، ویجای شکار شارما از بنیانگذار هندی Paytm و مغول تگزاس ، راس پروت جونیور است. با سوال

اکثر آنها در کیفیت شخصی در Cricket Enterprises آمریکا ، که لیگ را اداره می کند ، سرمایه گذاری کرده اند. به گفته یک نفر ، آقای شارما یک میلیون دلار سرمایه گذاری می کند.

آقای هان ، یکی از بزرگترین ستارگان سینمای هند ، هفته گذشته از طریق گروه Knight Riders خود ، که حق امتیاز IPL را در کلکته و تیمی در لیگ برتر کارائیب را اداره می کند ، سرمایه گذاری را اعلام کرد. او قرار است هدایت یکی از شش تیم کریکت لیگ برتر را که انتظار می رود کریکت ، لس آنجلس نایت ریدرز باشد.

ونکی میسور ، مدیر اجرایی نایت رایدر ، به فایننشال تایمز گفت: “این مانند قرار گذاشتن بالیوود با هالیوود است.” “ما رفتیم و توانستیم ارزش زیادی را به لیگ های مختلف اضافه کنیم. . . خیلی منطقی بود که بخشی از آن باشم. “

سرمایه گذاری های فردی ابتدا توسط تایمز هند انجام شد.

فرمول IPL برای مسابقات با اکتان بالا و امتیاز بالا در سال 2008 تاسیس شد و به یک بازی پول تبدیل شده است. این لیگ باعث ایجاد لیگ های مشابهی در سایر مکان ها شده است که بازیکنان برجسته جهانی را به خود جذب می کنند ، از کارائیب تا بزرگ باش در استرالیا گرفته تا فرمت صد کوتاه تر در انگلیس که اخیراً راه اندازی شده است.

IPL به لطف معامله حقوق رسانه ای با Star India که اکنون متعلق به دیزنی است و در سال 2017 مبلغ 2.6 میلیارد دلار در طی 5 سال پرداخت کرد ، برای امتیاز دهندگان سودآور بود. طبق EY ، شرکت مشاور ، حقوق رسانه ای این مسابقات برای هر مسابقه به لیگ برتر انگلیس نزدیک است.

اما کریکت مخاطبان محدودی در خارج از کشورها با پیوندهایی به امپراتوری بریتانیا سابق دارد. تلاش های قبلی برای ایجاد علاقه در ایالات متحده – از جمله مجموعه ای از مسابقات نمایشگاهی در استادیوم های بیس بال در سال 2015 ، که توسط اسطوره های بازنشسته کرکت ، شین وارن از استرالیا و ساچین تندولکار هند برگزار شده بود – تا حد زیادی ناکام مانده است.

با این حال ، مدیران کریکت آمریکا می گویند که دیاسپورا در کشورهای کریکت دوست ، به ویژه 4 میلیون جامعه هندوآمریکایی ، امتیازاتی را در مراکزی از جمله دالاس ، سانفرانسیسکو و نیویورک حفظ خواهند کرد.

به عنوان مثال آقای نادلا ، كه در هند متولد شده است ، یك بولینگ آماتور سابق و از علاقه مندان به ورزش مادام العمر است.

آنها همچنین ادعا می کنند که مدت زمان مسابقه T20 در حدود سه ساعت ، به طور قابل توجهی کوتاه تر از سایر اشکال بازی و اغلب سرگرم کننده با تشویق و موسیقی باد شده ، در بین مخاطبان آمریکایی طنین انداز خواهد شد.

“قالب T20 برای ما بسیار مناسب است. . . بدیهی است که این یک نسخه هیجان انگیزتر از بازی است. “” پاراگ ماراته ، رئیس جمهور کریکت ایالات متحده و رئیس عملیات فوتبال در تیم NFL سانفرانسیسکو 49ers گفت. “از آنجا که ما نتیجه IPL داریم ، به راحتی می توان درک کرد که موفقیت چگونه به نظر می رسد.”

آقای نادلا و شارما از اظهار نظر در این باره خودداری کردند. آقای نارایین و آقای پرو به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند.

“کریکت قبلا واقعاً کار نمی کرد [United] ایالات متحده ، “گفت سیمون هیوز ، بازیکن سابق کریکت و تلویزیون که اخیراً یکی از نویسندگان کتاب در زمینه IPL است. “این آسان نخواهد بود ، اما پتانسیل وجود دارد. . . آنها سودی را که IPL کسب کرده است ، دیده اند. “

گزارش اضافی توسط ریچارد واترز در سانفرانسیسکو

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر