[ad_1]

صدای پیام کوتاه بی خطر بود و مطمئناً شبیه حوضه آبخیز پیشگویی نشده بود. “آیا می توانی صبح شنبه با من تماس بگیری؟” مایک کوربات مدیر عامل سیتی گروپ جمعه شب اوایل سپتامبر با جین فرریزر شماره دو نامه نوشت.

فریزر ، اسكاتلندی 53 ساله ای كه یك سال قبل به عنوان رئیس بانك منصوب شده بود ، فقط پنج ساعت از خانه خود در وایومینگ به مونتانا سفر كرده بود تا آخر هفته با همسرش ، برت ، برای ماهیگیری در مگس پرواز كند. برت از این موضوع “هیجان زده” شد ، وقتی کوربات از او خواست برای شام با وی و همسرش به وایومینگ برگردد اعتراض کرد.

اما آنچه کوربات به او گفت این بود: “شما باید برگردید زیرا من تصمیم گرفتم که اکنون زمان مناسب بازنشستگی است. . . و من مجبورم در این باره با شما صحبت کنم. “این انقلابی خواهد بود و در نهایت موقعیت فریزر را به عنوان جانشین خود از نظری به یک امر اجتناب ناپذیر ارتقا خواهد داد.

در فوریه 2021 ، وی به عنوان اولین مدیر عامل زن در یک بانک بزرگ وال استریت ، با مدیریت یک غول بزرگ با بیش از 200000 کارمند در تقریبا 100 کشور و ارزش بازار بیش از 110 میلیارد دلار ، مدیریت خواهد شد.

آخر هفته ، رئیس جمهور سیتی ، جان دوگان ، در وایومینگ به آنها پیوست و حمایت خود را از این نمایش اعلام کرد. فریزر ، فارغ التحصیل از کمبریج و هاروارد ، می گوید که جوجه های خود را شمارش نکرد تا روز چهارشنبه آینده در رای گیری.

من بعد از جلسه هیئت مدیره با آنها تماس گرفتم و به آنها گفتم: “بنابراین …” ، او در مصاحبه با Zoom از مقر سیتی در مرکز شهر منهتن ، جایی که مناظر برج آزادی ، مجسمه آزادی و جزیره الیس واقع شده است ، می خندد. جبران کافی برای نبود دفتر واقعی.

فریزر با شخصی که به زودی تحت فشار برای اداره یکی از بزرگترین بانکهای آمریکا تحت فشار قرار خواهد گرفت ، همراه با بار اضافی که یک حامل استاندارد برای پیشرفت زنان در بالاترین رده های وال استریت است ، با مبلغی شگفت آور می خندد و شوخی می کند. شوخ طبعی خشک و خود تخریبی او بخشی اساسی از 30 سال زندگی حرفه ای اوست که در آن ترجیح داد از دیگران برجسته شود ، حتی وقتی بسیاری از زنان برای تناسب اندام خود تلاش می کردند.

وی درباره سبک رهبری خود گفت: “من فکر می کنم زن بودن مفید بود.” “شما کمی متفاوت هستید [other] رهبران ، شما بلافاصله متفاوت نگاه می کنید. من همیشه از این واقعیت لذت می بردم که بنابراین شما می توانید بازی را به گونه دیگری انجام دهید ، تقریباً مجوز داشتن درجه آزادی بیشتری را گرفتید و سرگرم کننده بود. “


اجرای متفاوت بازی به معنای خم شدن بود در عشق او به کارهای قدیمی دفتر. این همچنین به معنای کار نیمه وقت بود که او با دو پسر خردسال در شرکت مشاوره مدیریت McKinsey شریک بود ، در حالی که همسرش Bert Piedra ، رئیس سابق بانکداری جهانی در درسدنر Kleinwort ، “بسیار قدیمی تر” بود و صحبت می کرد. علناً به خاطر احساسات “فرسودگی” و “گناه” تلاشهایش برای مدیریت شغل و خانواده اش.

جین فریزر

“شما به عنوان یک زن … شما تقریباً مجوز داشتن درجه آزادی بیشتری را دارید و این جالب بود” © آمینا گینگولد

و به لطف افشاگری که در اسپانیا به عنوان یک بانکدار جوان در گلدمن ساکس کار می کرد ، این به معنای برداشتن کت و شلوارهای سیاه و “کتهای خاکستری خاکستری” بود برای چیزی نزدیک به “لباس های نمایشی و رنگارنگ” که زنان محلی می پوشیدند. “آنها خودشان بودند. . . و آنها قدرتمند و زنانه بودند ، “می گوید فریزر ، که اکنون یک لباس قرمز روشن به تن کرده است ، اگرچه بیشتر در بزرگنمایی پنهان است.

او از رونمایی از تبلیغات خود که چقدر توجه داشت متعجب شد و موجی از تبلیغات در مورد شکستن سقف شیشه ای آخر وال استریت را برانگیخت. او می گوید: “من با این کلمات به این فکر نکرده بودم” ، اگرچه وقتی فهمید که این می تواند به دیگران الهام بگیرد ، کانون توجهات را تحریک کرد.

او به عنوان مری بارا ، مدیر عامل جنرال موتورز ، كه به فریزر گفت كه لازم است تمرکز بر جنسیت خود را “بپذیرد” به دلیل جذابیت در پیشرفت و سپس صرف بقیه ، از نعمت شركت آمریكا كمك گرفت. زمان کار او متمرکز شد. فریزر می گوید: “زیرا در پایان روز ، مهمترین نکته این است که ، آیا من می توانم در کارهای روزمره خود یک کار خوب انجام دهم؟”

کار روز رسماً هنگامی آغاز می شود که کوربات ، که چندین بار از پس زمینه تماس ما با زوم عبور کرده ، دوره هشت ساله خود را به عنوان مدیرعامل سیتی به پایان می رساند. عزیمت وی ​​باعث خواهد شد كه فریزر مسئول یكی از بزرگترین بانكهای آمریكا باشد ، درست همانطور كه ​​وام دهندگان به طور پیش فرض میلیاردها دلار حساب می كنند ، كه این امر باعث ایجاد ركود اقتصادی در توقف شروع ناشی از بیماری همه گیر ویروس كرونا شده است.

همچنین کار ساختاری بزرگی در پیش دارد. مقامات نظارتی ایالات متحده به دلیل عدم اصلاح “کاستی های دیرینه” در سیستم هایی که باید از اشتباهات ناخوشایند و پرهزینه مانند پول خود به طلبکاران مشتری جلوگیری کند ، سیتی 400 میلیون دلار جریمه کرد ، همانطور که سیتی در ماه اوت مرتکب شد.

فریزر بیشتر دهه گذشته را برای تکمیل مهارتها و روابط خود صرف آماده سازی او برای چالشهای مدیرعاملی کرده است ، مسیری که پس از ویکرام پاندیت ، رئیس وقت سیتی ، از او پرسید که او چیست. برنامه شغلی او او می گوید: “من سریع یکی را جمع کردم و جلوی او قرار دادم و او فقط سرش را تکان داد و گفت:” تو همه چیز را اشتباه فکر می کنی “.

پاندیت آنچه را که وی توصیف می کند “یکی از آن نکاتی است که بازی را تغییر می دهد” به وی داد: “دیگر به نقش هایی که شما را به موقعیت بالاتری می رسانند فکر نکنید و به فکر نقش هایی باشید که به شما تجربه می دهند. که در این مقام عالی موفق خواهید شد. “

پیشرفت آن سریع بوده است ، از مدیریت بانک خصوصی سیتی گرفته تا اداره وام خود در بحران ثانویه تا مدیریت آمریکای لاتین ، یکی از مهمترین بازارهای سیتی. او مسلماً متوجه تفاوت فرهنگهای سازمانی در ایالات متحده و انگلستان شده است. وی گفت: “شبکه خارجی زنان مسن که از زمان حضور در ایالات متحده توانسته ام توسعه دهم ، یک خط تقسیم بزرگ بوده است.” “آنها راهنمایی های یک حکیم و گاهی اوقات مشاوره دشوار که به شخص کمک می کند بازی کند را در اختیار من قرار می دهند ، در حالی که پشتیبانی قوی از من ایجاد می کنند و مرا برای ادامه کار تشویق می کنند.”


حالا وقتش است، او نسبت به آنچه باید انجام دهد بسیار خوش بین است ، حتی وقتی صحبت از “دستور رضایت” است که از سوی عالی ترین رگولاتورهای آن در سیتی انجام می شود. این مبلغ ، همراه با جریمه 400 میلیون دلاری ، یکی از شدیدترین مجازات های اعمال شده در چنین شرایطی بود و نیاز به بازبینی پرهزینه و گسترده در مورد ریسک کششی و سیستم عامل های بانک داشت. فریزر با بیان اینکه چه مقدار از سفارشات باعث “تسریع” در کارهایی می شود که سیتی از قبل برنامه ریزی کرده است ، می گوید: “هرگز فرصتی را که در دستورات رضایت برای تقویت واقعی سازمان فراهم شده ، از دست ندهید.”

این اولین کار توانبخشی فریزر نخواهد بود – این شرکت بلافاصله پس از عدم کنترل کنترل ، شرکت تابعه مکزیک را در Citi Banamex قرار داد ، که باعث 100 میلیون دلار جریمه شد – اما این بار سهام بسیار بیشتر است. این بحران قلب سیستم هایی را که از طریق بانک کار می کنند ، درگیر کرده است و نهادهای نظارتی که شلاق را می شکنند ، کسانی هستند که مجوزهای اصلی سیتی را صادر می کنند.

“برخی از عناصر بدیهی است که در مورد ایمنی و ثبات اساسی است. من نمی خواهم به هیچ وجه آنها را به حداقل برسانم “، وی با نشان دادن احترامی که ناظران ایالات متحده دوست دارند از شرکت های تحت کنترل خود بشنوند نشان داد.

نگاه دقیق به موضوعات ریسک تأثیر خوبی در سرمایه گذاران سیتی خواهد داشت ، اما فریزر می داند که خواسته های آنها در حال تعمیق است. آنها می خواهند درک قوی تری از چگونگی حل و فصل کردن مشاغل مختلف در سبد سهام Citi – از جمله یک بانک سرمایه گذاری جهانی ، یک شبکه بانکی خرده فروشی ایالات متحده و فعالیت های قابل توجه آن در آمریکای لاتین – به عنوان یک استراتژی واحد که برای آنها درآمد کسب می کند ، آویزان شوند.

البته همه گیری و عواقب ناشی از آن از جمله میلیون ها فرد و شرکت است که سیتی مشتریان خود را در نظر می گیرد. فریزر نگران “بهبود در قالب K” است – اقتصاددان در مورد بهبود در میان برخی از صنایع و مردم صحبت می کند ، در حالی که برخی دیگر از تحصیل خارج می شوند.

زنان سال 2020

از سیاستمداران و نویسندگان گرفته تا دانشمندان و فعالان ، FT در حال پروفایل زنان امسال است که بازی را تغییر می دهند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید:

3 دسامبر: اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا

3 دسامبر: گرتچن ویتمر ، فرماندار میشیگان

3 دسامبر: پروفسور سارا گیلبرت ، واکسینولوژیست آکسفورد

4 دسامبر: هیلاری مانتل ، نویسنده تالار گرگ سه گانه

4 دسامبر: Patrisse Cullors ، بنیانگذار Black Lives Matter

از نظر شکل واقعی ، او خود را از پس آزمایش مشاغل دسته جمعی سال 2020 فهمید. با ورود به خانه های خود در نیویورک و وایومینگ ، او از “اصالت” زوم – با پارس سگ یا کودکان وارد شلیک – و قدرت حواس پرتی آن قدردانی کرد. این افسانه که کسی ، از جمله او ، زندگی می کند “این زندگی کامل است [as shown] در اینستاگرام. . . زیرا مطمئناً واقعیتی نیست. ” او مانند بسیاری دیگر نگران است که این بیماری همه گیر زنان را بازگرداند ، به خصوص آنهایی که مجبورند در خانه با کودکانی که نمی توانند در مدرسه یا مهد کودک حضور داشته باشند در خانه بمانند.

سینی شلوغ او به این معنی است که او وقت کمتری برای جدا کردن تنوع جنسی ، حداقل “برای مبتدیان” خواهد داشت ، اگرچه به عنوان مدافع ادامه خواهد داد. وی گفت: “من به دلایل پولیان این کار را انجام نمی دهم.” “من از جایگاه خود به عنوان یک زن برای پیشبرد آن استفاده خواهم کرد زیرا فکر می کنم این برای تجارت خوب است. . . این فرهنگ سالم تری ایجاد می کند. ”

لورا نونان سردبیر بانکی FT در ایالات متحده است

دنبال می کنم FTMag در توییتر ابتدا از آخرین داستان های ما مطلع شوید

موضوع رویداد FT Women امسال در بالای صفحه Game Changers بود برجسته ساختن کسانی که باعث پیشرفت در برابری جنسیتی در صنایع خود می شوند و به کار بردن کلمات. در صورت درخواست می توانید برای تماشای جلسات در انگلیس یا ایالات متحده ثبت نام کنید:
زنان در بریتانیا
زنان در راس ایالات متحده[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر