مذاکرات اسپانیا برای ادغام BBVA و Sabadell


بانک های اسپانیایی BBVA و Sabadell به دلیل اختلاف نظر در قیمت های معامله ، از مذاکرات ادغام که کمتر از دو هفته پیش تأیید کرده بودند ، خارج شدند.

Sabadell در بیانیه ای به تنظیم کننده اوراق بهادار اسپانیا گفت که هیئت مدیره او “تصمیم گرفته است که به بحث های فوق الذکر پایان دهد زیرا طرفین در مورد نرخ ارز هر دو سازمان به توافق نرسیده اند.”

در بیانیه جداگانه ای ، BBVA گفت که “مذاکرات در مورد یک قرارداد ادغام احتمالی با Banco de Sabadell بدون توافق به پایان رسیده است.”

Sabadell ماهها علاقه خود را برای ادغام با یک بانک اسپانیایی دیگر ابراز داشته است. به نظر می رسد که برنامه های آن برای پیوستن به BBVA در حال تکمیل یک مرحله مهم ادغام در زمانی است که طلبکاران اسپانیا به دلیل بحران اقتصادی همه گیر با افزایش وام های معوقه روبرو هستند.

Sabadell دارای سرمایه بازار 2.3 میلیارد یورو در مقایسه با 24.5 میلیارد یورو از BBVA است.

با هم ، BBVA و Sabadell حدود 20-25٪ از وام ها ، سپرده ها و صندوق های سرمایه گذاری مشترک در بازار داخلی را تشکیل می دهند. این برای پیوند پیشنهادی بین CaixaBank plus Bankia ، که هیئت مدیره آن احتمالاً هفته آینده ادغام خود را تصویب می کند ، و 15 درصد برای Santander ، 25-30 درصد است.

اما BBVA ، که هفته گذشته توافق کرد دارایی های آمریکایی خود را در معامله نقدی 11.6 میلیارد دلاری به PNCBank بفروشد ، تأکید کرد که خرید Sabadell تنها یکی از چندین گزینه است.

حتما بخوانید:
باربری و حمل بار با باربری و اتوبار اطلس بار

هفته گذشته Onur Gentz ​​، مدیر اجرایی BBVA گفت: “اطمینان خاصی در مورد تصمیم گیری وجود ندارد.” “ما خیلی زود در حال انجام هستیم و روند تجزیه و تحلیل را شروع می کنیم.”

آقای گنس افزود: “ما مجبور نیستیم کاری انجام دهیم.” وی گفت: “ما در اسپانیا 15 درصد سهم بازار را در اختیار داریم” ، كه به گفته وی بالاتر از حداقل مقیاس م neededثر مورد نیاز برای فعالیت موفق در یك كشور است.

“ما فقط در صورت وجود ارزش برای سهامداران این کار را خواهیم کرد.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید