مذاکرات تجاری Brexit در “مکان بسیار دشوار” از سر گرفته شد


گفتگوهای تجاری Brexit در بروکسل از سر گرفته شده است ، وزرای انگلیس هشدار داده اند که پس از به بن بست رسیدن مذاکرات در روز جمعه “در موقعیت بسیار دشواری” باقی می مانند.

دیوید فراست ، مذاکره کننده ارشد انگلیس و میشل بارنیر ، همتای وی در اتحادیه اروپا ، وظیفه دارند مشکل ترین مسئله را حل کنند: مسئله “برابری” ، برای اطمینان از رقابت عادلانه بین دو کشور پس از دوره گذار برکسیت. در 31 دسامبر.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون و رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین روز شنبه طی یک تماس تلفنی توافق کردند که برای رسیدن به یک معامله باید ساعت یازده فشار وارد شود.

نمایندگان پارلمان اروپا محافظه کار به یورو اسکپتیک هشدار داده اند که هر معامله ای را که موجب خدشه دار کردن حاکمیت انگلیس شود ، قبول نکند ، در حالی که فرانسه تهدید می کند که هر توافق نامه ای را که مطابق با شرایط رقابت و ماهیگیری آن نباشد ، وتو می کند.

آقای بارنیر صبح روز دوشنبه به سفیران 27 کشور عضو گزارش خواهد داد که آیا دور جدید مذاکرات که توسط حدود دوازده مقام از دو طرف انجام شده است ، پیشرفتی داشته است یا خیر.

آقای جانسون و خانم فون در لاین دوشنبه شب صحبت خواهند کرد تا ببینند “منطقه فرود” برای معامله وجود دارد یا نه.

سرمایه گذاران استرلینگ پس از کسب بسیاری از امتیازات برای Brexit در گذشته ، بر روی نتیجه مثبت مذاکرات شرط بندی می کنند. روز جمعه ، استرلینگ قوی ترین معاملات را در برابر دلار از ماه مه 2018 انجام داد ، افزایش آن به دلیل پژمردگی دلار و افزایش انتظارات برای یک معامله تجاری صورت گرفت.

حتما بخوانید:
اتوماسیون ویندوز 11 به راحتی هک می شود

با صحبت در یک مرحله حساس ، آقای جانسون از نمایندگان پارلمان اروپا روز دوشنبه خواسته است تا بندهای بحث برانگیز در لایحه بازار داخلی انگلستان را بازگرداند – که توسط مجلس لردها لغو شد – که به وزیران اجازه می دهد پیمان خروج اتحادیه اروپا را لغو کنند ، سال گذشته توسط انگلیس در رابطه با ایرلند شمالی امضا شد.

چنین اقدامی ملتهبانه خواهد بود ، و همچنین ارائه یک لایحه مالیاتی جداگانه در روز چهارشنبه که اختیارات مشابهی به وزرا می دهد.

وزرای کابینه انگلیس ، از جمله کسانی که قبلاً با Brexit مخالفت کرده بودند ، به ساندی تایمز گفتند اگر توافق غیرقابل قبول باشد ، از جان جانسون حمایت می کنند و او در پایان دوره انتقال توافق را انتخاب نمی کند.

جورج جاستیس وزیر محیط زیست انگلیس می گوید در صورت عدم امکان تجارت پس از Brexit کابینه از بوریس جانسون پشتیبانی خواهد کرد © هولی آدامز / خبرگزاری فرانسه / گتی

یک وزیر گفت: “نخست وزیر باید تمام تلاش خود را انجام دهد.” “او به طور کلی ، 100 درصد پشتیبانی قوی از کابینه دارد.” جورج جاستیس ، وزیر محیط زیست انگلیس ، روز یکشنبه گفت: “او در وضعیت بسیار دشواری قرار دارد ، انکار آن هیچ فایده ای ندارد.”

گروه های تجاری و رهبران کشاورزی هشدار داده اند كه بیرون رفتن بدون معامله فاجعه خواهد بود ، زیرا با خروج انگلیس از بازار واحد و اتحادیه گمركی تعرفه ها و سهمیه هایی را به دیوان سالاری جدید در مرز اتحادیه اروپا اضافه می كند.

علیرغم مواضع دشوار هر دو طرف ، پیشنهادهایی مبنی بر امکان سازش در چند روز آینده وجود داشت.

در رابطه با برابری ، آقای جاستیس به برنامه Sky Sophy Ridge گفت كه “در توافق نامه های تجاری سابقه دیگری وجود دارد كه تعهداتی را مبنی بر پایین آمدن استانداردهای زیست محیطی یا سایر استانداردها نمی دهد”.

اما وی گفت که بسیار مهم است که هرگونه توافقنامه “مانع توانایی شما به عنوان یک کشور مستقل در ایجاد قوانین خود نشود”.

کلمنت بن ، وزیر اروپای فرانسه ، روز یکشنبه در مصاحبه با یک روزنامه در مورد راه حل های بررسی شده با “شرایط برابر” ، توصیف سیستمی را توصیف کرد که در آن انگلیس می تواند از استانداردهای اتحادیه اروپا خارج شود ، اما به قیمت کاهش دسترسی به اگر خیلی دور شود انحراف دارد.

وزیر فرانسوی همچنین اشاره کرد که یک کشور اتحادیه اروپا تصدیق می کند که قادر به حفظ 100 درصد از حق ماهیگیری در آبهای انگلستان نیست ، اما گفت که “دسترسی بزرگ و پایدار” بخشی ضروری از هر معامله بعد از Brexit.

آقای جاستیس گفت که انگلیس آماده است “یک توافقنامه چند ساله تا سه سال” را در نظر بگیرد ، اما گفت که این توافق در یک توافق “دائمی” قابل ثبت نیست.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید