مراقب بازگشت به آمریکای “عادی” باشید


مخالفان دونالد ترامپ می گویند: “خوشحال شوید ، آمریکا به حالت عادی برگشته است.” افسوس ، طبیعی است که آمریکا ابتدا با رئیس جمهور معزول ایالات متحده تسویه حساب کرد.

روال کار با باراک اوباما برقرار شد. یک دموکرات بر کاخ سفید حکمرانی می کند و جمهوری خواهان کاپیتول هیل را کنترل می کنند. رئیس جمهور هرچه پیشنهاد کند ، کنگره دارد. صرف نظر از داده های خاص ، آمریکایی ها تمایل دارند هر کسی که رئیس جمهور است را مقصر گرفتار کردن ترافیک واشنگتن بدانند. در انتخابات بعدی آنها با انتخاب آقای ترامپ خشم خود را از بین بردند. این کتاب بازی حداقل یک بار برای جمهوری خواهان کار کرده است. چرا دوباره نه؟

شکی نیست که حزب با جو بایدن به این استراتژی باز خواهد گشت. انتظار می رود سناتورهای تندرو محافظه کار ، مانند تام كاتن از آرکانزاس ، ادعاهای آقای ترامپ درباره انتخابات سرقت شده را تکرار کنند ، موضعی که حتی بیل بار ، دادستان کل فوق العاده وفادار ، این هفته آن را رد کرد و آن را بی اساس دانست. آنها ترامپ معتبر هستند. با این حال ، وقتی مارکو روبیو از فلوریدا قبل از شنیدن نامزدهای رئیس جمهور جدید ، باران را شروع می کند ، کاملاً متفاوت است.

آقای روبیو ، که نامزدهای سیاست خارجی بایدن را رد کرد به عنوان “محافظان انحطاط آمریکا را به صف کرده استاین یک سیگنال معتبر هواشناسی است که حزب او به کجا می رود. با این معیار ، ایالات متحده در حال بازگشت به چیزی عادی است که از آن متنفر باشد. در واشنگتن تقسیم شده ای که آمریکایی ها می دانستند ، با معرفی شدگان بی گناه رفتار می شد تا جایی که اثبات جرم شد. به نظر می رسد آقای بایدن اولین رئیس جمهور از زمان آبراهام لینکلن است ، جایی که بسیاری از کشور او را قبل از سوگند نامشروع می دانست.

حتما بخوانید:
آثار وکالت بلاعزل بر روابط موکل و وکیل

جمهوری خواهان اصرار دارند دموکرات ها نیز با آقای ترامپ به عنوان یک کلاهبردار رفتار کنند. در سطح فرهنگی ، این اتهام حقیقت دارد. توده های دموکراتیک بلافاصله در برابر ریاست جمهوری وی “مقاومت کردند”. اما مقایسه سیاسی قابل قبول نیست. رقیب آقای ترامپ ، هیلاری کلینتون ، فردای انتخابات عمومی 2016 ، علی رغم کسب نزدیک به 3 میلیون رأی بیشتر ، شکست را پذیرفت. یک ماه پس از نظرسنجی سال 2020 ، آقای ترامپ هنوز کلمات “اعتراف می کنم” را بیان نکرده است. مشاوران می گویند وی تصمیم دارد نامزدی خود را برای انتخابات سال 2024 در همان روزی که بایدن ماه آینده آغاز می شود اعلام کند. حتی اگر او بلوف بزند ، شرایط خوبی برای کشور نیست که “بهبودی” مورد نظر آقای بایدن را آغاز کند.

بنابراین چگونه یک رئیس جمهور منتخب می تواند فرم را بشکند؟ اولویت اصلی او این است که همه چیز را به دور دوم دور سنا در گرجستان در ژانویه بریزد. در صورت پیروزی هر دو دموکرات ها ، سنا را پس می گیرند. احتمال مخالف آنها است ، اما آقای ترامپ ثابت کرده است که یک متحد مفید ، البته غیر ارادی است. با اعلام جعلی بودن سیستم رأی گیری گرجستان (شمارش هفته گذشته پیروزی آقای بایدن در آنجا را تأیید کرد) ، آقای ترامپ می تواند انگیزه جمهوری خواهان برای رأی دادن را خفه کند ، حتی اگر وجود داشته باشد طرفداران را به حضور دعوت کرد. بعلاوه ، هیچ یک از نامزدهای جمهوریخواه قادر به ارائه محکم ترین استدلال نیستند – که آنها به عنوان چک در مورد آقای بایدن عمل خواهند کرد. آنها باید در کنار این تصورات بازی کنند که آقای ترامپ دوباره انتخاب شده است و نمی توانند اذعان کنند که آقای بایدن رئیس جمهور خواهد شد.

حتما بخوانید:
معرفی دسته گل ارزان و انواع آن

اگر او نتواند از دموکرات های گرجستان ناراحت شود ، سلاح اصلی آقای بایدن جذابیت خواهد بود. برخلاف آقای اوباما ، آقای بایدن از دوستی با مخالفان لذت می برد ، به خصوص وقتی که آنها سازش نداشته باشند. او افتخار می کند که نقطه شیرینی را که می توان برای آن سازش کرد پیدا کرد. این ممکن است در قرن 20 کار کرده باشد ، زمانی که آقای بایدن توانست با ریچارد لوگار ، سناتور جمهوری خواه در ایندیانا که تجسم دو حزب بودن است ، معامله کند. اما وقتی تد تز کروز پشت میز است دنیای دیگری است. چندین جمهوری خواه ، مانند سوزان کالینز از ماین ، هنوز یک خاطره عضلانی از گذشته جمعی تر حزب خود دارند. در کل این حزب متعلق به آقای ترامپ است.

اگر جذابیت جواب ندهد ، آقای بایدن باید اقدامات اجرایی را انجام دهد. اما این یک مسیر خطرناک است. آقای ترامپ از دستورات اجرایی برای هدایت وجوه پنتاگون به دیوار مرزی مکزیک ، ممنوعیت ورود شهروندان چندین کشور مسلمان به ایالات متحده و تنظیم محیط زیست استفاده کرده است. دموکراتها به درستی سو abuse استفاده وی از قدرت ریاست جمهوری را محکوم کردند. اگر آقای بایدن این مسیر را دنبال کند – البته برای اهداف مختلف – برای ترامپ بعدی الگوهایی ایجاد می کند.

یک احتمال خوب وجود دارد که دادگاه عالی محافظه کار بسیاری از کارهایی را که آقای بایدن می خواهد انجام دهد ، مانند کاهش انتشار کربن ، محدود کردن حقوق اسلحه و حمایت از اتحادیه ها ، لغو کند. این باعث چپ گرایی بیشتر دموکراتیک خواهد شد. قبل از انتخاب آقای ترامپ ، ایالات متحده در بن بست بود. این همان چیز عادی است که کشور در حال بازگشت به آن است.

edward.luce@ft.com
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید