[ad_1]

آنگلا مرکل با اشاره به تعداد “نگران کننده” افرادی که تحت درمان Covid-19 در بخش های مراقبت ویژه آلمان و افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری.

خانم مرکل روز چهارشنبه در یک سخنرانی غیرمعمول احساسی در بوندستاگ گفت که تعداد عفونت های جدید هنوز خیلی زیاد است و نیاز مبرم همه آلمان ها برای محدود کردن روابط اجتماعی در فصل تعطیلات وجود دارد.

“اگر قبل از کریسمس تماس زیادی داشته باشیم ، آخرین کریسمس است [we’ll ever spend] با پدربزرگ و مادربزرگ خود ، پس ما شکست خواهیم خورد ، “او گفت.

خانم مرکل گفت که او توصیه های لئوپولدینا ، آکادمی ملی علوم آلمان را پذیرفته است ، که در این هفته گفت که همه مغازه ها باید از 24 دسامبر تا 10 ژانویه تعطیل باشند. و تا 10 ژانویه تمدید می شود.

خانم مرکل به نمایندگان مجلس گفت: “تعداد تماس ها بسیار زیاد است و کاهش تماس ها ناکافی است.” “در سه ماهه اول سال 2021 ، ما قادر به واکسیناسیون بسیاری از افراد نخواهیم بود. . . که شاهد یک تغییر چشمگیر خواهیم بود. “

به طور گسترده ای دیده می شود که آلمان با موج اول همه گیری بسیار بهتر از بسیاری از همسایگان خود کنار آمده است ، با سطح نسبتاً کمی از عفونت که بدون استفاده از ساعات شب ناخوشایند و تعطیل کردن مشاغل بدست آمده است.

اما موج دوم بسیار شدیدتر به کشور ضربه زد ، در بسیاری از مناطق مقامات اعتراف کردند که کنترل ویروس را از دست داده اند.

دولت در اوایل ماه نوامبر با افزایش تصاعدی عفونت های جدید ، قفل بسته را وضع کرد و رستوران ها ، بارها ، تئاترها و سالن های ورزشی را تعطیل کرد ، اما مدارس و مشاغل را باز نگه داشت.

اما خانم مرکل گفت که این اقدامات “نتوانست مسیر را تغییر دهد”. وی خاطرنشان کرد که تعداد افرادی که برای Covid-19 در بخش های مراقبت ویژه تحت درمان قرار گرفتند از 352 نفر در پایان ماه سپتامبر به 4247 نفر در حال حاضر افزایش یافته است و تعداد کشته های روزانه از 12 نفر به 590 نفر در آن دوره رسیده است. موسسه رابرت كخ ، مرجع بهداشت عمومی آلمان ، طی 24 ساعت گذشته 20،815 مورد جدید را گزارش كرد.

خانم مرکل برخلاف محدودیت های شدید برقراری ارتباطات اجتماعی که در ماه نوامبر معرفی شد ، انتقادات شدیدی از بارها و کافه های فروش شراب و تنقلات که مردم به صورت گروه های بزرگ در خیابان مصرف می کنند ، انتقاد کرد.

وی گفت: “نصب غرفه های شراب خوری و غرفه های وفل با آنچه توافق کرده ایم سازگار نیست – رستوران ها فقط خدمات وارداتی را ارائه می دهند.” وی گفت: “گفتن این موضوع برای من صدمه دیده است اما اگر بهایی که برای این کار باید بپردازیم 590 مورد مرگ از یک طریق است ، من فکر نمی کنم که این قابل قبول باشد.”

وی اذعان کرد که قوانین مربوط به فاصله اجتماعی و ماسک زدن “غیرانسانی” است ، اما خواستار همبستگی با افرادی که بیشتر در معرض خطر Covid-19 هستند ، شد. وی گفت: “قوانین زندگی ما را به طور کامل از بین نمی برد.”

وی گفت: “مهمترین کلید موفقیت آمیز در مبارزه با ویروس این است که هر فرد با مسئولیت پذیری رفتار کند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر