مرکل خواستار تعطیل شدن مراکز اسکی در سراسر اتحادیه اروپا است


آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، از اتحادیه اروپا خواسته است تا در کریسمس و سال نو میلادی ، همه مراکز اسکی را برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا با قرار دادن آن در آستانه درگیری با اتریش ، تعطیل کند.

خانم مرکل در بیانیه ای به بوندستاگ از مردم خواست تا از هرگونه مسافرت گردشگری پرهیز کنند. “فصل اسکی نزدیک است ، [and] ما به رای گیری در اروپا برای بستن همه مراکز اسکی اصرار خواهیم کرد ، “او به نمایندگان گفت.

با این حال ، او اعتراف کرد که اتریش مخالف این ایده است. “اینطور نیست. . . انجام آن آسان خواهد بود ، اما ما دوباره تلاش خواهیم کرد “، وی گفت.

اتریش هیچگونه تمایلی برای تعطیل کردن مراکز اسکی خود اعلام نکرده است. صدراعظم سباستین کورز روز چهارشنبه گفت که “این موضوعی نیست که اتحادیه اروپا در آن مداخله کند”.

اما اختلاف آشکاری در کشورهای آلپ وجود دارد. نخست وزیر جوزپه کنته در ایتالیا به هموطنان هشدار داد که در کریسمس و سال نو اسکی نگیرند و گفت امسال هیچ “تعطیلات برفی” امکان پذیر نیست. وی گفت: “ما توانایی پرداخت آن را نداریم.”

نخست وزیر فرانسه ژان کاستکس گفت که اسکیسهای فرانسه در کریسمس باز خواهند ماند ، اما آسانسورهای اسکی تعطیل خواهند بود.

مقامات آلمانی نگران تکرار موج اول عفونت ها هستند که پیست اسکی Ischgl در اتریش به یکی از معروف ترین رویدادهای توسعه تبدیل شد. گردشگران از اسرائیل به سنگاپور هنگام اسکی در آنجا به ویروس کرونا آلوده شدند و سپس ناآگاهانه ویروس را به کشورهای خود بازگرداندند.

حتما بخوانید:
تلاش های واکسیناسیون کوید در ایالات متحده با نبردی برای غلبه بر بی اعتمادی به سیاه پوستان آمریکایی روبرو است

اعلامیه خانم مرکل در بوندستاگ ساعاتی پس از کنفرانس ویدیویی وی با رهبران 16 لندر آلمان صادر شد ، در آن تصمیم گرفتند تعلیق جزئی این کشور را تا 20 دسامبر تمدید کنند.

یکی از اقداماتی که مورد توافق قرار گرفت ، فراخواندن مردم برای جلوگیری از هرگونه سفر خصوصی گردشگری ، از جمله تعطیلات اسکی بود. رهبران همچنین از دولت آلمان خواستند كه تا 10 ژانویه ممنوعیت همه گردشگری اسکی را تحت فشار قرار دهد.

مارکوس سودر ، نخست وزیر مقتدر باواریا ، پس از جلسه گفت که این مسئله “ممنوعیت هرگونه تفریح ​​و سرگرمی از اسکی” نبود.

وی گفت: “اما ما فقط نگران اتریش هستیم.” آقای سودر افزود حتی رئیس انجمن پزشکی اتریش نیز در مورد خطرات هشدار داده است.

با این حال ، مقامات اتریشی نگرانی های آلمان را رد کردند. الیزابت کوستینگر ، وزیر گردشگری این کشور ، روز چهارشنبه گفت: “تعطیلات زمستانی در اتریش امن خواهد بود.” مقامات می گویند بارها و سرگرمی ها بشدت محدود می شود و اقدامات بالاسری در زمینه آسانسورهای اسکی اعمال می شود.

کارستن برزسکی ، اقتصاددان در ING ، گفت: بخش اسکی 4٪ به تولید ناخالص داخلی اتریش کمک می کند و تقریبا 8٪ از اشتغال کشور در ماه های زمستان را تشکیل می دهد. “چیزی حدود 25 درصد از کل اقامتگاه های گردشگری می تواند مربوط به فصل اسکی زمستانی باشد [in Austria]،” او گفت.

در همین حال ، بسیاری از بزرگترین مناطق اسکی کشور در حال حاضر در سوئیس افتتاح شده اند.

این آزمایش بر روی تله کابین در پیست اسکی Grindelwald سوئیس انجام می شود. این باید هفته آینده شروع به کار کند © REUTERS

در حالی که محدودیت ها در برخی از کانتون های شرقی ، فرانسوی زبان که بیشتر تحت تأثیر شیوع جدید قرار گرفته اند اعمال می شود ، در برخی دیگر مانند Graubünden در غرب ، استراحتگاه ها به طور معمول برای کار آماده می شوند.

سوئیس ، که عضوی از اتحادیه اروپا نیست ، تحت تأثیر ممنوعیت در کل اتحادیه قرار نخواهد گرفت.

مارکوس هاسلر ، مدیر اجرایی بالابر اسکی و مجری راه آهن زرمات ، گفت که خواستار ایتالیا و آلمان برای تعطیل کردن استراحتگاه ها چیزی بیش از “هوای گرم” نیست. وی گفت ، سوئیس “هرگز ادامه نخواهد یافت.”

اما عصبانیت از احتمال اینکه دولت های اتحادیه اروپا شهروندان خود را از اسکی در کوه های آلپ منع کنند ، در حال افزایش است. روزنامه سوئیس Luzerner Zeitung روز پنجشنبه به خوانندگان خود هشدار داد تا برای “جنگ اسکی” با اروپا آماده شوند.

م Instituteسسه اقتصادی سوئیس KOF پیش بینی می کند که زمستان امسال 30 درصد اقامت شبانه در این کشور کاهش یابد و در سال جاری بیش از 10 میلیارد SF (11 میلیارد دلار) در کاهش درآمد گردشگری نقش داشته باشد.

پیست های اسکی در ایتالیا سالانه حدود 11 میلیارد یورو درآمد کسب می کنند که یک سوم آن مربوط به دوره زمانی بین کریسمس و سال نو است که بسیاری از ایتالیایی ها تعطیلات خود را در کوه های آلپ و دولومیت می گذرانند. دولت فرانسه تخمین می زند که استراحتگاه های اسکی این کشور بیش از 120 هزار شغل فراهم می کنند و حدود 2 میلیارد یورو صادرات دارند.

گزارش اضافی توسط مارتین آرنولد


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید