مرکل هشدار می دهد که مذاکرات Brexit به قوانین رقابت بستگی دارد


آنگلا مرکل روز چهارشنبه گفت انگلیس و اتحادیه اروپا باید راهی برای به حداقل رساندن خطر رقابت ناعادلانه بین بازارهای خود طراحی کنند ، هشدار داد که اگر این توافق حاصل نشود ، بروکسل نتیجه معاملات بدون توافق را می پذیرد.

نخست وزیر آلمان روز چهارشنبه در حالیکه نخست وزیر انگلیس برای مذاکرات برای توقف گفتگوها به بروکسل سفر می کند ، انتخاب روشنی برای بوریس جانسون انجام داد و گفت: هرگونه توافق با انگلیس نباید بازار واحد اتحادیه اروپا را تضعیف کند.

این رهبر پیشکسوت به قانونگذاران آلمانی گفت که ایجاد یک سیستم برای مقابله با اختلافات زمانی اجتناب ناپذیر در زمینه هایی مانند قانون محیط زیست و استانداردهای کار “س “ال واقعاً بزرگی است که در آن به پاسخ رضایت بخش نیاز داریم.”

وی گفت: “ما باید درک کنیم که هر کشور با تغییر اوضاع قانونی در اتحادیه اروپا یا انگلیس چه واکنشی نشان می دهد.” “ما نمی توانیم فقط بگوییم – اجازه دهید در مورد آن صحبت نکنیم.”

در اظهارات نخست وزیر آلمان شرایط بحث در مورد شام امشب آقای جانسون با رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین مشخص شده است. خانم مرکل مصمم بود که اتحادیه اروپا بپذیرد که انگلستان مسیر نظارتی خود را تعیین می کند ، اما برای این کار باید راهی برای حفظ رقابت عادلانه یافت.

س ofال در مورد چگونگی حفظ “شرایط بازی برابر” یکی از موانع اصلی است که مذاکرات را همراه با موضوع بحث برانگیز حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلستان ایجاد کرده است.

خانم مرکل هشدار داد که این شام نمی تواند وضوح مطلوبی را قبل از اجلاس سران اتحادیه اروپا ، که قرار است در اوایل بعد از ظهر پنجشنبه در پایتخت بلژیک آغاز شود ، ارائه دهد.

حتما بخوانید:
قیمت سمعک - خرید سمعک گوش - فروش انواع سمعک

“هنوز فرصت توافق وجود دارد. خانم مرکل گفت: “من فکر نمی کنم که ما فردا بدانیم که این کار مثر است یا نه ، من نمی توانم قول این را بدهم.” “اما … اگر در طرف انگلیس شرایطی وجود داشته باشد که ما نتوانیم آن را بپذیریم ، ما آماده هستیم که بدون معامله تجاری به جاده برویم.”

اوایل روز چهارشنبه ، وزیر ارشد انگلیس اصرار داشت که “گفتن” مذاکرات Brexit قبل از شام سطح بالا امشب به هر توافق متمایل است “اشتباه” است.

مایکل گوو ، وزیر کابینه ، گفت که مذاکرات روز چهارشنبه “هموار کردن راه” است.

وزیر یادداشت سازشی در مورد چشم انداز پیشرفت صادر کرد ، اما گفت که اتحادیه اروپا برای رسیدن به یک توافق باید حرکت کند.

تنها سه هفته قبل از پایان انتقال Brexit انگلیس ، که به معنای خروج انگلیس از بازار واحد اتحادیه اروپا است ، مذاکرات همچنان در بن بست باقی مانده است.

خانم مرکل گفت: “ما نه تنها برای امروز ، بلکه برای فردا و پس فردا نیز به یک شرایط بازی برابر نیاز داریم.

“برای این منظور ، ما باید درمورد اینکه طرف مقابل هنگام تغییر موقعیت قانونی خود چگونه باید واکنش نشان دهد ، توافق کنیم. در غیر این صورت ما شرایط ناعادلانه ای از رقابت پیدا می کنیم.

“این س bigال بزرگ و دشواری است که در مورد سهمیه بندی ماهی وجود دارد.”

یک ایده در میز مذاکره ایجاد “مکانیزم تکاملی” است که به هر یک از کشورها امکان می دهد دسترسی خود را به بازارهای خود کاهش دهند ، اگر قوانین در زمینه هایی مانند حقوق کار و استانداردهای زیست محیطی به مرور اختلاف یابد. اما انگلیس این ایده را نادیده گرفته و آن را محدود كننده آزادی نظارتی می داند.

حتما بخوانید:
ثروتمندترین نیجریه ای ها در بزرگترین اقتصاد آفریقا سرمایه گذاری می کنند

آقای گووو گفت كه انگلستان می تواند در هر معامله ای “شرط عدم رگرسیون” را تصویب كند و انگلیس را متعهد به حفظ سطح نظارتی فعلی در مناطقی مانند محیط زیست ، حقوق كارگران و كمك های دولتی كند. وی گفت این در معاملات تجاری معمول است.

اما وی گفت انگلستان نمی تواند آنچه را که آخرین لحظه درخواست اتحادیه اروپا گفته است “اگر اتحادیه اروپا قوانین جدیدی تصویب کند ، انگلیس مجبور به همان کار خواهد شد یا اتحادیه اروپا انتقام خواهد گرفت” را قبول نمی کند.

آقای گووو همچنین موافقت كرد كه باید یك “روند گام به گام” وجود داشته باشد تا دسترسی قایق های ماهیگیری اتحادیه اروپا به آبهای انگلیس پس از پایان دوره انتقالی در 1 ژانویه به تدریج كاهش یابد.

یک مقام ارشد انگلیس گفت که ممکن است این معامله ممکن نباشد ، اما آقای جانسون امیدوار است که گفتگو با خانم فون در لاین “انگیزه سیاسی ایجاد کند که به مذاکره کنندگان اجازه دهد تا کار را به پایان برسانند”.

این مقام مسئول افزود: “اگر بتوانیم در سطح سیاسی پیشرفت کنیم ، این می تواند به لرد فراست و تیمش اجازه دهد مذاکرات را در روزهای آینده از سر بگیرند.” دیوید فراست ، مذاکره کننده ارشد انگلیس ، و میشل بارنیر ، همکارش از اتحادیه اروپا برای پیوستن به شام.

اوایل روز چهارشنبه ، آقای بارنیه در ساعت 2.30 بعد از ظهر به وقت بروکسل در کمیسیون مناطق اتحادیه اروپا سخنرانی می کرد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید