مرگ رانندگان تأمین بحث در مورد اقتصاد استرالیا را دامن می زند


چو های شین پنج سال پیش در جستجوی تحصیل و زندگی بهتر به استرالیا نقل مکان کرد. زندگی جدید وی ماه گذشته ناپدید شد که یک ماشین دزدیده شده با اسکوتر 36 ساله مالزیایی هنگام تحویل به DoorDash ، یکی از بزرگترین شرکت های کنسرت اقتصادی جهان ، برخورد کرد.

“وقتی تأیید کردم دلخراش بود. . . که او هنگام تحویل تصادف در حال زایمان بود. چائوی های سینگ ، خواهر سوار مرده ، به فایننشال تایمز گفت: سرانجام زندگی برادرم ناپدید شد و همه چیز به قیمت یک فنجان قهوه بود.

دو راننده تحویل طی دو ماه گذشته در تصادفات در استرالیا جان خود را از دست داده اند ، و این بحث در مورد تنظیم اقتصاد کنسرت در زمانی است که پس از محاصره Covid-19 از تقاضای فزاینده ای برخوردار است ، بحث را برانگیخت.

دولت محافظه کار با درخواست مجبور کردن UberEats ، Deliveroo ، DoorDash ، Hungry Panda و سایر شرکت های تحویل مبتنی بر برنامه برای پرداخت حداقل دستمزد و اجرای استانداردهای ایمنی محل کار مخالف است.

برخی از منتقدان در حزب مخالف حزب کار ، دولت را به عدم اقدام در این زمینه متهم کرده اند زیرا بیشتر تأمین کنندگان کارگران مهاجر با نفوذ سیاسی اندک هستند و نه استرالیایی. این حزب می خواهد یک دادگاه مستقل برای تعیین حقوق و شرایط در بخش حمل و نقل ، از جمله شرکت های کنسرت اقتصادی ، برای بهبود استانداردهای ایمنی ایجاد کند.

حتما بخوانید:
تلاش های واکسیناسیون ترامپ چگونه نتیجه داد

بنگاه های اقتصادی امتیاز تا حد زیادی از مقررات محل کار طفره می روند و اخیراً قانون پیشگامان کالیفرنیا را لغو کردند که با تعیین کارگران به جای پیمانکاران مستقل ، حقوق کارگران را تقویت می کند. اما تحلیلگران می گویند که اگر پیشنهادات کارگران پذیرفته شود ، استرالیا می تواند به عنوان الگویی برای سایر کشورها عمل کند.

اتحادیه ها از این پیشنهاد که از سیستم موجود در پرجمعیت ترین ایالت نیو ساوت ولز استرالیا ساخته شده است ، شامل مالکان مستقل کامیون پشتیبانی می کنند. این نیاز به طبقه بندی مجدد پیمانکاران به عنوان کارمند را دور می زند ، در حالی که اجازه می دهد کارگران برای تقاضای دستمزد و شرایط بهتر دور هم جمع شوند.

مایکل کین ، دبیر ملی اتحادیه کارگران حمل و نقل که خواستار تحقیقات ملی شد ، گفت: “مثال کالیفرنیا باید هشدار به استرالیا باشد تا مبنی بر اینکه آیا سوارکار به عنوان کارمند صلاحیت دارد یا نه ، در مسیر اعطای حقوق قدم نگذارد.” مرگ و میر در بخش

چو های شین ماه گذشته در اثر تصادف ماشین دزدی با اسکوتر وی درگذشت

در حالی که کانبرا تمایلی به اقدام ندارد ، دولت های ایالتی در ویکتوریا و نیو ساوت ولز قوانین جدیدی را بررسی می کنند. طرفداران حزب کارگر امیدوارند که دولت تحت رهبری حزب کارگران در ویکتوریا رهبری آن را بر عهده داشته باشد.

سخنگوی دولت ویکتوریا گفت: “بسیاری از ویکتوریایی ها از اقتصاد کنسرت استفاده می کنند و از آن بهره می برند ، اما ما برای مدت طولانی اجازه داده ایم که راحتی در کار منصفانه کارگران ایجاد شود.”

“مطالعه برجسته ما درباره اقتصاد کنسرت ها ، برخی از راه های تغییر این وضعیت را مشخص می کند و ما به موقع به این توصیه ها پاسخ خواهیم داد.”

این اتحادیه ها گفتند كه روش شركتهای فناوری برای ایجاد مشاغل خود به معنای طفره رفتن از الزامات قانونی برای ارائه آموزش كافی ، تجهیزات حفاظتی و پوشش بیمه به بیشتر جوانان خارجی است كه غذا تحویل می دهند.

دستمزد پایین ، ماهیت نامطمئن اجرای کنسرت و فشار برای تأمین به موقع ترکیبی مرگبار برای کارگران محروم از حق قانونی است.

وی گفت: “از آنجا که حداقل نرخ وجود ندارد ، سواران معمولاً باید در چندین برنامه كار كنند تا بتوانند قبض های خود را پرداخت كنند و دائماً از شركت های خود اخطار بگیرند كه اگر حتی چند دقیقه با تأخیر تأخیر داشته باشند ، از كار اخراج می شوند.” کین

“شرکت هایی که در آنها کار می کنند زندگی یا مرگ آنها اهمیتی ندارد ، به شرطی که به موقع از مشتری غذا بگیرند.”

شرکت های فناوری با تأکید بر اینکه سلامت و ایمنی موتورسواران در اولویت است ، ادعاهای اتحادیه را رد کردند. اما آنها هشدار می دهند که طبقه بندی پیمانکاران به عنوان کارمند – اقدامی که منجر به حداقل دستمزد و قوانین در محل کار می شود – باعث تضعیف انتخاب مصرف کننده و هزینه بر بودن آن می شود. به گفته آنها ، بیشتر پیمانکاران خواهان انعطاف پذیری حاصل از اشتغال در اقتصاد گیگا هستند.

DoorDash به FT گفت که او به شدت از مرگ Chow Khai Shien ناراحت است و هزینه مراسم خاکسپاری وی را پرداخت کرده است. وی گفت که از خانواده خود حمایت مالی نیز می کند.

این شرکت گفت: “در هر بازاری که ما در آن کار می کنیم ، سلامت و ایمنی جامعه از اولویت اصلی برخوردار است.”

با این حال ، خانواده وی گفتند که این صنعت نیاز به اقدامات بیشتری برای حمایت از سواران تحویل کالا دارد. خواهر وی گفت: همه شرکت های کنسرت اقتصادی باید بیمه بیمه حوادث را برای تحت پوشش قرار دادن موتورسواران و اطمینان از نگه داشتن شماره تلفن های اضطراری برای موتورسواران فراهم کنند. DoorDash تا دو روز پس از مرگ برادرش قادر به تماس با خانواده نبود.

در پی مرگ دو تأمین کننده خود در چهار روز گذشته ، Uber Eats گفت که این صنعت نیاز به اقدامات بیشتری برای بهبود ایمنی جاده دارد ، اگرچه از نام بردن اقدامات مشخص خودداری کرد.

Uber Eats پوشش بیمه ای را برای موتورسواران فراهم می کند و از سیستم عامل های دیگر می خواهد تا از همان حمایت ها استفاده کنند ، اگرچه اتحادیه ها می گویند این پوشش استانداردهای معمول در استرالیا را برآورده نمی کند.

کارشناسان محل کار هشدار داده اند که مرگ های اخیر جنبه تاریک “سرمایه داری پلت فرم” را نشان می دهد و مقررات لازم است.

“این ممکن است” کارآفرینانه “و” نوآورانه “به نظر برسد. . . مسلماً تا زمانی که مشکلی پیش بیاید ، و آن یک گام سریع به عقب برگردد ، زیرا کارگران آسیب دیده و خانواده هایشان مجبور به گذراندن زندگی خود هستند. هیچ هزینه ای برای تعطیلات ، بیمه حوادث ، حداقل دستمزد یا چک های ایمنی پرداخت نمی شود؟ پیتر فلمینگ ، استاد دانشگاه فنی سیدنی گفت.

“این واقعاً بازگشت به روزهای سریع و سست سرمایه داری قرن نوزدهم است ، و در نهایت همه کارگران آسیب دیده اند ، و این اجازه را به رشد آن در سال 2020 می دهد ، نه فقط کسانی که در اقتصاد کنسرت هستند.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید