مطالعه BoJ در تانکان امیدها را برای بهبود ویروس کرونا افزایش داد


رشد ناگهانی و قوی اعتماد به نفس در میان تولیدکنندگان بزرگ ژاپنی امیدها را برای بهبودی سالم در سال آینده از شوک اقتصادی Covid-19 افزایش داده است ، حتی با گسترش شیوع آن در این کشور.

نظرسنجی سه ماهه بانک ژاپن در تانکان از -27 در سه ماهه سوم به -10 در سه ماهه آخر سال رسید و بیش از انتظار تحلیلگران برای -15 بود.

نتیجه سه ماهه آخر بسیار بالاتر از قرائت -30 یا -40 است که معمولاً در رکود اقتصادی مشاهده می شود ، که نشان می دهد بزرگترین اقتصاد پیشرفته آسیا در حال بهبود است ، با افزایش تقاضا برای بازارهای صادراتی خود در سراسر جهان.

جان وال ، استراتژیست ارشد جهانی در مدیریت دارایی Nikko ، گفت: “به نظر می رسد شرکت ها به دنبال بهبود 2021 چه در داخل و چه در سطح بین المللی هستند ، البته به دلیل گسترش واکسن ها.” توکیو

BoJ تانکان را به عنوان یکی از بهترین شاخص های اقتصادی در ژاپن و قابل اطمینان ترین راهنمای آن برای وضعیت چرخه تجارت می داند. با در نظر گرفتن نزدیک به 10 هزار شرکت ، این نظرسنجی بیش از 99 درصد پاسخ داده است.

این نظرسنجی از شرکت ها می پرسد که آیا شرایط “مطلوب” یا “نامطلوب” است و سپس یک پاسخ از جواب دیگر کم می شود و شاخصی می دهد که از نظر تئوری می تواند از -100 تا 100+ باشد. قرائت مثبت معمولاً نشانگر رشد اقتصادی است.

صنعت خودرو با افزایش 48 درصدی به 13- در حالی که احساسات در بخشهای ماشین آلات و مواد افزایش یافته بود ، از افزایش اعتماد به نفس خبر داد.

حتما بخوانید:
حسابدار ارشد دویچه بانک به دلیل ادعاهای Wirecard استعفا داد

اما وضعیت در بخشهایی که مستقیماً تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته اند همچنان دشوار است. رتبه بندی محل اقامت و رستوران 21 امتیاز کسب کرده است ، اما همچنان در -66 باقی مانده است.

موارد Covid-19 همچنان در سراسر ژاپن افزایش می یابد ، با تشخیص جدید روزانه بیش از 3000 برای اولین بار در روز شنبه. وزرای دولت گفتند که آنها “احساس بحران” دارند اما تمایلی به اتخاذ اقدامات بنیادی برای جلوگیری از شیوع آن ندارند.

یک کمپین مورد انتقاد برای ارتقا tourism گردشگری داخلی همچنان پابرجاست. برخی از دولت های محلی از مشاغل خواسته اند که ساعات کار خود را تعطیل یا کاهش دهند ، اما برخلاف بهار ، هیچ وضعیت اضطراری ملی وجود ندارد.

کاتسونوبو کاتو ، دبیرکل کابینه گفت: “تعداد عفونت های جدید در سطح رکورد باقی مانده است و هنوز هم احتیاط شدید لازم است.” آقای کاتو گفت که دولت در نظر دارد برخی استانها را از فعالیت های گردشگری حذف کند.

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه از بازارها ، مشاغل و زندگی روزمره و مشاغل ما مالیات می گیرد؟ با خبرنامه ویروس کرونا در جریان باشید.

اینجا ثبت نام کنید


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید