[ad_1]

هفته گذشته ، 30 مدیر برتر 100 شرکت بزرگ آمریکایی با عجله در یک طلوع آنلاین گرد هم آمدند تا درباره ادعاهای بدون دلیل رئیس جمهور دونالد ترامپ درباره “دزدیده شدن” انتخابات ایالات متحده صحبت کنند.

رهبران تلاش کردند تا دریابند که چگونه از نفوذ شخصی و سازمانی خود برای اطمینان از انتقال مسالمت آمیز قدرت ، که از مشخصه های سیستم سیاسی ایالات متحده است ، به بهترین وجه استفاده می شود. برخی از شرکت کنندگان احساس کردند که نگرانی در مورد کودتای احتمالی اغراق آمیز است. دیگران فکر می کردند که نیستند. بیشتر آنها به دنبال پایان دادن به آشفتگی های انتخاباتی بودند. تا همین اواخر ، گروه های دیگری مانند اتاق بازرگانی ایالات متحده از آقای ترامپ خواسته بودند که تعویق موکول را متوقف کند. تجارت مثل همیشه از ناامنی متنفر است.

وقتی اخبار را می خواندم احساسات متفاوتی داشتم. از یک طرف ، خوشحال شدم که رهبران تجارت در مورد اهمیت لیبرال دموکراسی در آمریکا و چگونگی دفاع از آن فکر می کنند. همچنین نمی توانستم احساس کنم که برخی از مسائل شرکت کمی “خیلی کم ، خیلی دیر” بود. بیشتر گروه های بزرگ تجاری از دولت ترامپ در حالی که آماده پذیرش آنچه بزرگترین کاهش مالیات شرکت ها از زمان جورج دبلیو بوش بود ، حمایت کردند.

من همچنین نگران بودم که حتی اگر افرادی مانند من خوشحال باشند که سرانجام نخبگان تجاری اخلال در انتخابات را جدی می گیرند و همچنین در مورد چگونگی اطمینان از یک انتقال آرام فکر می کنند ، هنوز بیش از 72 میلیون نفر به آقای رأی می دهند ترامپ و برخی از آنها ممکن است اختلاف نظر داشته باشند.

من گمان می کنم وقتی این افراد درمورد اینکه چند مدیر عامل چند ملیتی دور هم جمع می شوند تا وزن سیاسی خود را تغییر دهند ، بخوانند ، بسیاری از آنها احتمالاً چنین چیزی فکر می کنند: “این درست است! درست است! درست است!” اسارت افراد ثروتمند و قدرتمندی وجود دارد که کشور را اداره می کنند و آنها نفوذی دارند که من ندارم. آنها کسانی هستند که دموکراسی را ناامید می کنند. “

متأسفانه ، آنها تصور نمی کنند اشتباه کنند. هر کسی که نبض داشته باشد می داند که امروز در ایالات متحده ، این سیستم به نفع ثروتمندان و قدرتمندان جعل شده است. گزارش ویژه روشنگری که در این ماه توسط موسسه تفکر جدید اقتصادی منتشر شد ، این مشکل را کمی می کند. براساس یک مجموعه داده جذاب برای سال 2014 ، این نشان می دهد که وقتی نظر به 10٪ ثروتمندترین جمعیت ایالات متحده تغییر می کند ، تغییرات سیاست بسیار محتمل تر می شود.

با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی ، دانشمندان INET شان مک گوایر و چارلز دلهانت در این داده ها تحقیق کردند. آنها دریافتند كه با توجه به نظرات كسی در خارج از این 10 درصد ، این یك پیش بینی كننده دقیق تر از آنچه برای سیاست دولت اتفاق افتاده بود ، بود. این ارقام نشان می دهد که: “نه تنها شهروندان عادی از قدرت منحصر به فردی در تصمیم گیری های سیاسی برخوردار نیستند. آنها نفوذ مستقلی در سیاست کم دارند یا اصلاً ندارند. “

بنابراین ، البته ، ما در نهایت به آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهور رسیدیم. این دلیل نبود ، بلکه علائم یک آونگ بود که بیش از حد به تمرکز شرکت ها و فساد در سیاست و تجارت تبدیل شده بود. ما چندین دهه قانونگذاری داشته ایم ، از سیاست های مالیاتی گرفته تا حاکمیت شرکتی و استانداردهای حسابداری که از سرمایه بهره مند شده اند. احکام دادگاه عالی ، مانند پرونده Citizens United ، میزان هزینه صرف شده برای یک کارزار سیاسی را نیز به طرز چشمگیری افزایش داده است. این امر باعث شد ماهیت اقتصاد سیاسی آمریکا به طرز خطرناکی به یک استثنای نزدیک نزدیک شود.

بیش از روشی که Uber ، Instacart ، Lyft و سایر گروه های دیجیتالی در این ماه به قانون کار کالیفرنیا روی آورده اند نگاه نکنید. آنها با هم 200 میلیون دلار برای پیشبرد پروپوزال 22 ، یك طرح رأی گیری كه بسیاری از كارگران بزرگ را از مزایا رهایی می بخشد ، خرج كردند. این شرکت ها اکنون می توانند تمرکز خود را بر سایر ایالت های آمریکا بگذارند.

همانطور که کارل مارکس متذکر شد ، صاحبان ابزار تولید منافع مشترک خود را فقط در معرض تهدید توده ها تشخیص می دهند. شرکت های آمریکایی آنچه را که می خواست از آقای ترامپ دریافت کردند ، یعنی کاهش مالیات و مقررات زدایی. اکنون تجارت بزرگ در آمریکا می داند از این طریق چیز دیگری نمی توان بدست آورد. بنابراین آنها مشتاق رفتن هستند و آن دسته از توییت های مخربی را که بعضاً هدف قرار گرفته بودند ، با خود می برند.

آنها همچنین می خواهند رئیس جمهور منتخب جو بایدن روی کار بیاید و تجارت و امور خارجه را عادی کند و همچنین با بحران Covid-19 مقابله کند. دست و پا چلفتی بیماری همه گیر آقای ترامپ ، که اکنون بار دیگر در ایالات متحده آغاز شده ، برای اقتصاد و تجارت وحشتناک است. مدیران عامل ناامید هستند که آقای بایدن را کنترل کنند ، حتی اگر وی کاهش مالیات آنها را لغو کند.

من معتقدم که آقای ترامپ سرانجام خواهد رفت. اما بدبینی و عصبانیت بسیاری از رأی دهندگان متروکه که از وی حمایت کردند همچنان باقی خواهد ماند. رهبران تجارت حق دارند از رئیس جمهور بخواهند که به نتایج انتخابات احترام بگذارد. اما فعالیت شرکت ها نباید در همین جا متوقف شود. باید زودتر شروع شود.

من خیلی دوست دارم ببینم که تجارت با دولت بایدن چگونه کار می کند تا یک سیستم بهداشت ملی خوب ایجاد کند ، مشابه آنچه در اکثر کشورهای اروپایی برخوردار است. این امر به نفع افرادی مانند افراد شاغل و همچنین شرکت هایی است که مجبور هستند هزینه های مراقبت های بهداشتی را متحمل شوند. یا چگونه می توان یک راه حل دولتی و خصوصی برای بحران بدهی دانشجویان به ارزش 1.6 میلیون دلار در ایالات متحده طراحی کرد؟

اگر شرکت ها از قدرت خود در این راه ها استفاده کنند ، شاید دیگر نگران ترامپ بعدی نباشند.

rana.foroohar@ft.com

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر