[ad_1]

گروه ملی چندرسانه ای ، که یکی از پربیننده ترین کانال های خبری تایلند را اداره می کند ، پس از تحریم توسط مصرف کنندگان ، صدای پوشش اعتراضات ملی جوانان را نرمتر کرده است.

تایلندی ها که از تظاهرات دموکراسی خواهانه حمایت کرده اند و ماه هاست کشور را به آشوب کشانده است ، از پوشش کانال عصبانی شده اند ، و این باعث شده است که یک جنبش آنلاین برای فشار دادن تبلیغ کنندگان بزرگ شرکت ها به سمت طرفداری بپردازد.

فعالان ورود به توییتر از ماه اوت توسط شرکت های تحت فشار از جمله برنامه تحویل غذا Food Panda ، Burger King و Company Pizza ، متعلق به گروه تفریحی Minor International مستقر در بانکوک ، برای توقف تبلیغات در تلویزیون The Nation ، شروع شدند.

برخی از شرکت ها بازاریابی خود را از کانال پس گرفتند. هفت عنوان از وی باقی مانده است. و بنا به گفته این ایستگاه ، كه اخیراً در كانال و وب سایت آن گزارشات بیشتری در مورد خواسته های معترضین ارائه شده است ، سه ماه بعد ، تلویزیون ملی با جزئیات بیشتری گزارشات مربوط به اعتراضات را آغاز كرد.

شاین بوناگ ، رئیس گروه ، به فایننشال تایمز گفت: “ما قصد تغییر نام تجاری داریم.” “اوضاع در تایلند بسیار شکننده است و سیاست مدیریت تیم تحریریه و مجریان این است که سخنان نفرت را متوقف کنند ، و همه چیز را که مردم را به سمت درگیری های بیشتر سوق دهد متوقف کنند.”

آقای بوناگ تأیید کرد که این ایستگاه تبلیغات “کمی” را از دست داده است ، اما در مورد اینکه کدام شرکت ها تبلیغات خود را انجام داده اند ، اظهار نکرد. انعکاس اعتراضات The Nation که دارای یک وب سایت خبری است نیز به حدی تغییر یافته است که برخی سلطنت طلبان “زردپوش” که از وضع موجود محافظه کار کشور حمایت می کنند ، شروع به شکایت می کنند.

معترضین هفته گذشته با کشیدن عضلات ، خواستار تحریم ایستگاه دیگری به نام Amarin TV شدند. بزرگترین سهامداران کانال ، خانواده میلیاردر Sirivadhanabhadki هستند که مالک گروه نوشیدنی تایلندی ThaiBev هستند.

از زمان آغاز اعتراضات در ماه ژوئیه ، از جمله به ویژه سلطنت ، تایلندی ها سوالات ناشناخته ای درباره نهادهای سیاسی پادشاهی می پرسند. آنها همچنین به طور فزاینده ای نسبت به گروههای تجاری قدرتمند ، بیشتر گروههای خانوادگی ، که بر صنعت تایلند تسلط دارند ، سبدهای مصرفی را پر می کنند و نقشی اساسی در تقویت نهادهای حاکم بر تایلند دارند ، انتقاد می کنند.

این درامه به شدت باعث تقسیم نظر در دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرقی آسیا شده و تجارت را در معرض ضرر انتخاب کشورها یا تلاش برای بی طرف ماندن قرار داده است.

روز چهارشنبه ، برگزارکنندگان تظاهراتی را در مقابل اداره املاک تاج ، اعتماد سلطنتی که دارایی های املاک و مستغلات پادشاه را در اختیار دارد ، با ارزش بیش از 40 میلیارد دلار اعلام کردند.

پاویدا پانانوند ، استادیار تجارت بین الملل در دانشکده بازرگانی Thammasat بانکوک گفت: “الیگارشی های تایلند درگیر شدن در نبرد سیاسی از دست می روند.”

معترضین خواستار استعفای نخست وزیر پرایوت چان اوچا ، قانون اساسی دموکراتیک تر و کاهش قدرت و ثروت پادشاه ماها وجیرالونگ کورن هستند.

تاکنون ، تایلندی ها از ترس تحت پیگرد قرار دادن مقررات محکم قانون مجازات ، که مشاغل تجاری برای تهدید یا ساکت کردن فعالان و روزنامه نگاران استفاده می کنند ، از انتقاد از شرکت های بزرگ در پادشاهی اجتناب می کردند.

اما اکنون فعالان از طریق حساب های ناشناس در شبکه های اجتماعی ، عمدتا توییتر ، پیروان خود را جمع می کنند. یک گروه معترض تماس گرفتند هیچ لیست خریدی برای سلیم وجود ندارد، که از ماه آگوست نزدیک به 60،000 دنبال کننده توییتر را به خود جلب کرده است ، خواستار تحریم شرکت هایی شده است که به حمایت از دولت پریوت اعتقاد دارند.

رهبر دانشجویی 21 ساله این گروه گفت: “ما برای اعتراض به دولت مجبور نیستیم به خیابان ها بیاییم.” “انتخاب آنچه برای خرید نیز راهی برای اعتراض است.”

ویدئو: چرا جوانان در تایلند معترض هستند

با این حال ، به عنوان نشانه ای از ترس دائمی تایلندی ها از رویارویی با تجارت ، این کمپین از شناسایی خودداری کرد و از ترس اینکه مورد شکایت قرار نگیرد ، با یک برنامه چت رمزگذاری شده با FT صحبت کرد.

هیچ سلیمی که نام او اشاره به سلطنت طلبان است ، اخیراً هدف قرار دادن مجامع قدرتمند تایلند نیست ، که در قرن گذشته با همکاری دولت ها و سلطنت ثروتمند شده اند. این گروه خواستار تحریم 7-Eleven ، بزرگترین فروشگاه زنجیره ای در تایلند ، متعلق به شرکت بزرگ چارون پوکفند شد.

طی معامله ای که CP این گروه را به قدرتمندترین خرده فروش در تایلند تبدیل خواهد کرد ، CP اخیراً تصویب قانونی را برای خرید عملیات تسکو در جنوب شرقی آسیا به قیمت 10.6 میلیارد دلار به دست آورد. با این حال ، فعالان از تاکتیک های تجاری شرکت ، سهم گسترده بازار و این واقعیت که KP “پول به پادشاه ارائه می دهد” انتقاد کردند.

در تاریخ 12 آگوست ، Danin Cheravanton ، رئیس ارشد شرکت ، در صف دیگر صاحبان مشاغل خانوادگی در تایلند برای ارائه کمک های مالی به پادشاه Vajiralongkorn و همسرش ، ملکه Sutida ، برای جشن تولد آنها.

کمک هایی که حق امتیاز می تواند برای پروژه های خیریه یا به صلاحدید خود استفاده کند ، یک رویداد سالانه است. روسای جمهور و صاحبان خانواده ThaiBev ، خرده فروش Central Group و آبجوسازی Boon Rawd ، که آبجو Singha تولید می کند ، از جمله افرادی بودند که در این ماجرا شرکت داشتند. KP از اظهار نظر خودداری کرد.

همچنین هیجان موجود در این شبکه برخی شرکت های خارجی را با مشکل روبرو کرده است. Shopee ، یک خرده فروش آنلاین متعلق به Sea Ltd سنگاپور ، ماه گذشته پس از تعطیل کردن DemocStore ، تامین کننده تی شرت ، ماسک صورت و سایر لوازم سیاسی متناسب با جنبش مترقی مخالف ، مورد هدف هشتگ #BanShopee قرار گرفت. شاپی گفت این موارد قوانین داخلی را نقض می کنند.

اگرچه The Nation سعی دارد توازن خود را در اخبار متعادل کند ، اما با درخواست معترضین برای اصلاح سلطنت کاملاً مخالف است.

آقای بوناگ گفت: “ما به عنوان یک شرکت خبری ، با معترضین در این مورد موافق نیستیم.” “آنها نباید سلطنت را در تعارض قرار دهند.”

جان رید را در توییتر دنبال کنید: JohnReedwrites

گزارش اضافی توسط Nang Uraisin[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر