معترضین فرانسوی از ماکرون می خواهند بند هویت پلیس را از قانون امنیت حذف کند


فشارهای فزاینده ای بر دولت رئیس جمهور امانوئل ماکرون وجود دارد که پس از اعتراضات گسترده در روز شنبه در سراسر فرانسه ، در ماده ای در لایحه محدود کردن امکان انتشار عکس یا فیلم از پلیس ، فشار فزاینده ای وجود دارد.

معترضین در مخالفت با قانون “امنیت عمومی” دولت ، که به گفته آنها آزادی مطبوعات را تحت تأثیر قرار می دهد ، علی رغم یک ماه محاصره Covid-19 ، به طور دسته جمعی در شهرها از پاریس به لیون راهپیمایی کردند.

وزیر کشور جمعیت 133000 نفر را در سراسر کشور تخمین می زند ، در حالی که سازمان دهندگان ادعا می کنند که 500،000 نفر است. به گفته پاریس ، 46،000 نفر در پاریس حضور داشتند

این اعتراضات با اندازه جلیقه های زرد اعتراضات اولیه جنبش در سال 2018. در حالی که اکثراً مسالمت آمیز بودند ، گروه های کوچک اتومبیل را سوزاندند ، اموال را تخریب کردند و به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند. به گفته مقامات در پاریس ، حدود 46 نفر دستگیر و 37 افسر پلیس زخمی شدند.

موضوع ماده 24 قانون امنیت است که جرمی را مجازات می کند که به یک سال حبس و 45000 یورو جزای نقدی برای “انتشار به هر طریق و به هر طریق شخص یا هر عنصر شناسایی دیگری غیر از شماره شناسایی رسمی آنها “یک افسر پلیس یا ژاندارم” به منظور آشکار ساختن آسیب جسمی یا روانی به آنها.

این آخرین مصوبه و قانون اساسی دولت است که طی چند ماه اخیر توسط آقای ماکرون برای مبارزه با جرم و تروریسم قبل و بعد از یک سلسله حوادث مهم از جمله سربریدن یک معلم توسط تروریست اسلامگرا در ماه اکتبر و حمله با چاقو در نیس معرفی شده است.

حتما بخوانید:
فتق یا باد فتق چیست و چرا ایجاد میشود؟

وزیر کشور جرالد دارمانین برای رفع نگرانی اتحادیه های پلیس در مورد افشای هویت کارکنان یا آزار و اذیت آنها ، ماده 24 را تحت فشار قرار داده است.

سازمان های رسانه ای فرانسه و سیاستمداران چپ و لیبرال می گویند که این اصلاحیه بسیار گسترده است و هدف واقعی آن جلوگیری از رسانه ای کردن موارد مربوط به خشونت پلیس است.

آنها به حادثه ای اشاره كردند كه روز سه شنبه در حالی كه پلیس با استفاده از تاكتیك های سخت برای از بین بردن اردوگاه چادر واقع در میدان جمهوری در پاریس توسط مهاجران و فعالان در اعتراض به كمبود مسكن برای افراد بی خانمان فیلمبرداری شده بود ، فیلمبرداری شد. به روزرسانی تحقیقات پلیس قرار است یکشنبه شب منتشر شود.

در یک حادثه دیگر ، رسانه آنلاین Loopsider روز پنجشنبه فیلم منتشر شده از مأموران ضرب و شتم یک تهیه کننده موسیقی سیاه پوست در استودیوی او ، و با کمی توضیح او و دیگر جوانان را به خیابان می کشانند.

این مرد ، میشل زوکلر ، به لوپسایدر گفت که از زندگی خود می ترسد و گفت که او نمی داند چرا پلیس او را به استودیوی خود دنبال می کند ، اگرچه او اعتراف کرد که طبق محدودیت های کوید ماسک صورت نداشته است. -19

آقای دارمانین سریعاً این حادثه را محکوم کرد و گفت پس از انجام تحقیقات ، خواهان اخراج کارمندان خواهد شد. “آنها لباس جمهوری را نجس کردند” او گفت.

فردریک و ، رئیس پلیس ملی ، در مصاحبه با ژورنال دو دیمانچه ، گفت که او از فیلم Loopsider و همچنین “همه اعضای پلیس در این کشور” شوکه شده است. وی گفت که در حالی که تحقیقات ادامه دارد نمی تواند ارزیابی نهایی کند ، اما افزود که مردم می توانند به پلیس اعتماد کنند تا “پس از شناسایی مجرمان با شدت زیاد با حوادث برخورد کند”.

حتما بخوانید:
خریدار ورق- خریدار ورق استیل- خریدار ورق اهن- خریدار ورق گالوانیزه- خریدار ورق روغنی -

آقای ووکس این ایده را که مشکل گسترده تری برای پلیس وجود دارد را رد کرد. وی گفت: “برای من ، روابط بین شهروندان و پلیس از بین نرفته است.”

“گروه های قدیمی در حال انتخاب یک اختلال هستند ، نهادهای ما را زیر سوال می برند و فعالانه تحریکاتی را علیه پلیس تحریک می کنند. ما دیده ایم . . منع خشونت علیه پلیس برداشته می شود. ”
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید