[ad_1]

پس از پیشنهاد قوانین گسترده ضد انحصاری پکن برای صنعت فناوری چین ، سرمایه گذاران در حال بررسی سوابق سهام شرکت های اینترنتی قاره ای هستند.

بر اساس داده های تحقیق صندوق Copley ، که فعالیت های سرمایه گذاری بیش از 180 سرمایه از بزرگترین صندوق های جهان را ردیابی می کند ، گروه های برجسته ، از جمله Tencent ، Alibaba و Meituan-Dianping ، در طی همه گیری Covid-19 سرمایه گذاری بی سابقه ای را جلب کردند.

استیون هولدن ، مدیر و بنیانگذار تحقیقات صندوق Copley ، گفت که این حمایت “با توجه به امیدهای واکسن و تنظیم بالقوه” در برابر برگشت پذیری آسیب پذیر است.

این تغییر احساسات پس از آن رخ داد که پکن از پیش نویس جدید قوانینی با هدف وام آنلاین توسط گروه های غیر بانکی رونمایی کرد ، گروهی که مقصر مقصر نرم کردن پیشنهاد اولیه 37 میلیارد دلاری به Ant Group ، شرکت فناوری مالی بودند. این لیست بزرگترین فهرست در جهان بود و چند روز قبل از آغاز معاملات به حالت تعلیق درآمد. این لغو همچنین سیاسی تلقی شد ، جک ما ، بنیانگذار Ant ، علناً از نهادهای نظارتی چین انتقاد کرد.

به طور جداگانه ، اداره امور تنظیم مقررات بازار ، ناظر رقابت چین ، هفته گذشته پیش نویس جدید قوانینی را که برای محدود کردن قدرت گروه های فناوری طراحی شده بود ، منتشر کرد. این اقدام بلافاصله به سهام بزرگترین سهام چین مانند Alibaba ، Tencent و غول تحویل مواد غذایی Meituan ضربه زد.

متوسط ​​دارایی مدیران صندوق در علی بابا

بروس پانگ ، رئیس کلان و تحقیقات استراتژیک در بانک سرمایه گذاری چینی رنسانس چین ، گفت که این مقررات جدید باعث “نگرانی شدید” سرمایه گذاران شده است. آقای پانگ با بیان اینکه مشکلات پیش روی شرکت ها کوتاه مدت است ، گفت: “برای رهبران تجارت الکترونیکی بادهای جانبی در پیش است.”

لوئیز دادلی ، مدیر نمونه کارها در Federated Hermes ، گفت: ترکیب مقررات جدید و اقدام دولت ترامپ برای ممنوعیت سرمایه گذاران آمریکایی از سرمایه گذاری در شرکت های مشکوک به ارتباط با ارتش چین ، خطر را افزایش داده است. وی گفت: “این چیزی است که ما قطعاً از آن آگاه هستیم ، شاید اکنون خطر بیش از یک ماه پیش وجود داشته باشد.”

وونگ کوک هوی ، مدیر اجرایی APS Asset Management مستقر در سنگاپور ، گفت که چشم انداز وی در مورد این بخش “به طرز چشمگیری تغییر کرده است” ، افزود: “من معتقدم گاو نر در بخش فناوری چین متوقف شده است.”

متوسط ​​دارایی های مدیران صندوق در Tencent

علی رغم نگرانی ، بسیاری از سرمایه گذاران گفتند ، با توجه به نرخ رشد شرکت ها ، بخش فناوری چین بسیار بزرگ شده است و نمی توان آن را نادیده گرفت.

اریک موفت ، مدیر نمونه کارها در T Rowe Price ، مدیر دارایی ، گفت که او انتظار دارد شرکت های پیشرو در بازار تقویت شوند زیرا حرکت های اخیر “فراوانی سرمایه گذاران” را نرمتر کرده است.

متوسط ​​دارایی مدیران صندوق در شرکتهای فناوری چینی

یکی از بانکداران مثال Tencent را ذکر کرد ، سهام او پس از پیشنهادات دولت برای محدود کردن بازی های آنلاین ، تجارت اصلی خود ، در سال 2018 سقوط کرد. این مرد گفت Tencent بسیاری از ضررهای خود را بازیافت و نشان داد كه “شركت ها در تعاملات خود با تنظیم كننده هوشمندتر می شوند.” این شرکت پس از فروش چشمگیر اوایل ماه نوامبر ، ضررهای خود را نصف کرد ، اما هنوز 5.5٪ کمتر از اعلامیه مقررات است.

برندان آهرن ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در KraneShares ، مدیر متمرکز بر صندوق های قابل معامله در بورس برای چین ، گفت که تغییر تسلط بر بزرگترین شرکت های فن آوری چین دشوار است. وی گفت: “فقط به این دلیل كه شما حق انتخاب دارید راه حل های مناسبی برای گزینه ها ایجاد نمی كند.”

گزارش بیشتر هادسون لوکت در هنگ کنگ

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر