[ad_1]

نارندرا مودی روز پنجشنبه سنگ بنای ساختمان جدید پارلمان را می گذارد ، که بخشی از بازسازی بحث برانگیز و “مبتذل” قلب شاهنشاهی دهلی نو به ارزش 2.7 میلیارد دلار خواهد بود.

بازسازی دوران استعمار در دهلی نو ، بلوار تشریفاتی به طول 3 کیلومتر که کاخ بزرگ ریاست جمهوری را به دروازه با شکوه هند متصل می کند ، “رویای مودی” نامیده اند. این هدف همچنین تقویت چهره نخست وزیر به عنوان معمار در حال ظهور هند با سرمایه جدید متناسب با اوج آن است.

هاردیپ سینگ پوری ، وزیر مسکن و امور شهری ، به فایننشال تایمز گفت: “هنگامی که انگلیس این ساختمان ها را ساخت ، آنها هرگز هند مستقلی در چشم انداز نداشتند.” “ایده این است که آن را مانند پایتخت یک کشور مستقل با ساختمانهای قابل توجه به نظر برساند.”

با این حال ، بازنگری برنامه ریزی شده در متمایزترین فضاهای عمومی کشور با انعکاس بازار بزرگ در واشنگتن ، خشم محیط بانان را برانگیخت.

معماران و شهرسازان این طرح را در دیوان عالی کشور به چالش کشیدند ، که چراغ سبز مراسم حفاری را روشن کرد ، اما دولت را در مورد هرگونه کار بزرگ – تخریب یا ساخت و ساز – که در انتظار حل و فصل است ، هشدار داد.

دولت قصد دارد در هنگام انتقال پایتخت شاهنشاهی انگلیس از کلکته به دهلی نو ، جای متمایز مجلس دور مجلس را که توسط سر ادوارد لوتیانس و سر هربرت بیکر طراحی شده است ، جایگزین کند.

“[The ceremonial avenue] بخشی از تاریخ است و یک طراحی استثنایی شهری است. “، گفت معمار AG کریشنا منون ، رئیس سابق اعتماد ملی هنر و فرهنگ هند در دهلی ، که یکی از چالش های قانونی را مطرح کرد. “مخاطبان آن را پذیرفتند و فضای آنها بود.”

ماهاتما گاندی ناظر بر پارلمان هند است که توسط سر ادوارد لوتینز و سر هربرت بیکر طراحی شده است © مانی شارما / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی

پارلمان جدید برای 900 نماینده کرسی خواهد داشت

آقای منون گفت که برنامه های دولت به دلیل عدم شفافیت در روند تصمیم گیری ، که باعث تضعیف قوانین میراث می شود ، مشخص شده است.

وی گفت: “در حفاظت از محیط زیست ، شما می گویید که پاتینای سن یک ارزش است.” “در اینجا ما چندین دهه است که پتینه را دور ریخته و ساختمانهای کاملاً جدیدی را می سازیم. به نظر من احمقانه است پارلمان جدید مرحله ای خواهد بود: براق ، مبتذل و کاملاً غیراصیل. “

پارلمان مثلثی جدید ، که توسط پروژه های تاتا ساخته می شود ، ظرفیت حدود 900 نماینده در مجلس را دارد تا برای توسعه پارلمان که در سال 2026 پیش بینی می شود ، آماده شود. آقای مودی می خواهد ساختار جدید تا سال 2022 به عنوان 75- آماده شود سال استقلال هند.

مقامات پیشنهاد می کنند ساختمان پارلمان ماسه سنگ موجود ، صحنه اعلامیه جواهر لعل نهرو در مورد تولد هند مدرن و بحث پرشور قانون اساسی این کشور می تواند به عنوان “موزه دموکراسی” باشد.

در طرح توسعه مجدد 10 بلوک بزرگ اداری با ظرفیت اسکان 51 وزارتخانه مرکزی که اکنون در شهر پراکنده شده اند و همچنین محل اقامت جدید نخست وزیر پیش بینی شده است.

وزرا و بوروکرات های ارشد در دوران استعمار ، بلوک های شمالی و جنوبی ، که دارای بخش های مهم هستند ، به بلوک های جدید منتقل می شوند ، در حالی که برخی از ساختمان های ساخته شده در سال های پس از استقلال تخریب می شوند.

آقای پوری گفت: “این ساختمان ها ، ساخته شده در دهه 1960 ، نفرت انگیز هستند.” “شما باید به استانداردهای زیست محیطی جدید و بالاتر ارتقا دهید.”

منطقه اداری جدید توسط Bimal Patel ، معماری از کشور مادری آقای Modi Gujarat طراحی شده است. آقای پاتل که به دلیل سبک نئو وحشیانه خود با اشکال هندسی روشن و تزئینات کم شناخته شده است ، در پروژه های عمومی دیگر از جمله توسعه خط ساحلی صبرماتی در احمدآباد با آقای مودی همکاری نزدیک داشته است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر