[ad_1]

مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا برای Brexit گفت که او “راه باریکی” برای میانجیگری در یک توافق تجاری با انگلیس در روزهای آینده دارد ، در حالی که هشدار داد که موفقیت به موفقیت هایی در مناطق دشوار ، از جمله حقوق ماهیگیری بستگی دارد.

میشل بارنیر صبح روز دوشنبه در جلسات غیر علنی سفرا و نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا گفت كه در آخر هفته در مورد مسئله مهم قوانین رقابت عادلانه برای تجارت ، پیشرفت هایی حاصل شده است ، اگرچه فاصله های قابل توجهی وجود دارد.

اما وی هشدار داد که دو کشور در مورد حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلیس در بن بست هستند ، که این می تواند حل نشده ترین موضوع مذاکرات باشد. به گفته دو شرکت کننده در جلسات ، آقای بارنیر به سفرا گفت که در صورت عدم انسداد اختلاف شیلات ، در روزهای آینده توافق جامع برای روابط آینده امکان پذیر است.

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلستان و اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، روز یکشنبه اعلام کردند که پس از پایان تعطیلات آخر هفته طرفین در تضمین های دشوار “شرایط برابر” برای شرکت ها ، مذاکرات ادامه خواهد یافت. مذاکرات از روز دوشنبه در بروکسل از سر گرفته می شود.

یک دیپلمات اتحادیه اروپا پس از ارائه آقای بارنیه گفت: “یک راه باریک برای دستیابی به توافق از قبل دیده می شود – اگر مذاکره کنندگان بتوانند موانع باقی مانده را در چند روز آینده پاک کنند”.

اما دو کشور در معرض ساعت قرار دارند و کمتر از سه هفته به ترک انگلیس از بازار واحد اتحادیه اروپا با یا بدون معامله تجاری باقی مانده است. آقای جانسون روز یکشنبه هشدار داد که سناریوی عدم توافق همچنان “محتمل ترین” نتیجه است.

عدم موفقیت در مذاکرات به این معنی است که تعرفه های مربوط به تجارت کالاها و قایق های اتحادیه اروپا از آب های سنتی ماهیگیری آنها خارج می شود.

آقای بارنیر به دیپلمات ها و اعضای پارلمان اروپا گفت که راه باریکی برای توافق در مورد روابط آینده وجود دارد. اما او گفت که مذاکرات در مورد حقوق ماهیگیری در آبهای انگلستان در تعدادی از نقاط باقی مانده است.

دیپلمات های اتحادیه اروپا به طور خصوصی این ایده را کم می آورند که کل مذاکرات در مورد روابط آینده اتحادیه اروپا و انگلیس به دلیل مسئله ماهیگیری از رده خارج خواهد شد ، اگرچه برای کشورهای ساحلی مانند فرانسه و بلژیک بسیار حساس است.

آقای بارنیر گفت که دو طرف در مورد مدت و شرایط یک دوره انتقالی توافق کردند که دسترسی اتحادیه اروپا به آبهای انگلیس را برای چندین سال پس از خروج انگلیس از سیاست مشترک شیلات اتحادیه اروپا تضمین کند. ژانویه 1.

مذاکرات همچنین به دلیل تقاضای اخیر انگلیس برای محدود کردن مالکیت خارجی قایق ها ، خدمه و شرکت های خدمات ماهیگیری که در انگلیس ثبت شده اند ، تسریع شده است.

آقای بارنیر به سفرا و اعضای پارلمان اروپا گفت كه پیشرفت مهم آخر این هفته در مهمترین نقطه مذاكرات است: گفت: خواسته های اتحادیه اروپا برای ایجاد شرایط برابر برای شركت های خود ، به گفته حاضران در جلسه.

وی گفت که این پیشرفت بزرگ ، پذیرش انگلیس برای همکاری با اتحادیه اروپا برای ایجاد “مکانیزمی” برای حفظ رقابت عادلانه است.

این سیستم به هر کشور این امکان را می دهد که به دلیل تفاوت در مقررات اتحادیه اروپا و انگلیس در زمینه هایی از جمله قوانین زیست محیطی یا استانداردهای کار ، نگرانی خود را از آسیب دیدگی شرکت های خود ابراز کند. به عنوان آخرین چاره ، کشور محروم حق دارد برای “تساوی مجدد” شرایط بازی ، حق واردات وارد کند.

اتحادیه اروپا هفته هاست که به دنبال طرح مشابهی است ، اما آقای جانسون می گوید تکرارهای قبلی تلاش برای تحت فشار قرار دادن انگلیس برای ادامه مطابقت با قوانین اتحادیه اروپا است.

یکی از مقامات گفت: “انگلستان” موافقت کرد که درباره چنین مکانیسمی بحث کند “، اما افزود که این مسئله هنوز حل نشده باقی مانده و پیشرفت” شکننده “است.

آقای بارنیر در جلسات گفت که موانع ویژه دیگری نیز در این مذاکرات وجود دارد ، از جمله قوانین بخشی در حمل و نقل هوایی ، حمل و نقل کالا و انرژی.

مقامات گفتند که در این مرحله مشخص نیست که مذاکرات در بروکسل چه مدت طول می کشد و آیا آنها در اواخر هفته به لندن منتقل می شوند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر