[ad_1]

هنگامی که نخست وزیر کویت در هفته های آینده بازگشت ، با یک پارادوکس آشکار روبرو است: کشور خلیج فارس یک صندوق دولت رفاهی 550 میلیارد دلاری دارد که پول نقد برای پرداخت دستمزد حباب در ملا عام را ندارد. بخش

نفت 90 درصد از درآمد آن را تشکیل می دهد ، اما کاهش قیمت ها به شدت بر درآمد متحد غربی تأثیر گذاشته و کسری پیش بینی شده آن را نزدیک به 40 درصد تولید ناخالص داخلی بالاتر از دهه 1990 ، در اثر اثرات اقتصادی خطرناک خلیج اول قرار داده است. جنگ عراق هنگام حمله به کویت.

در حالی که سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس برای تأمین هزینه های خود از طریق بیماری همه گیر به بازارهای بدهی جهانی روی آورده اند ، اما کویت با امتناع پارلمان از تمدید قانون بدهی که در سال 2017 تصویب شد ، با مشکل روبرو شده است. قانون گذاران با مخالفت قانونگذاران روبرو می شوند ، زیرا این عملکرد لانه های آن را برای نسل های بعدی تضعیف می کند.

بحران کویت به دلیل عدم آماده سازی برای آینده پس از نفت ، حتی زمانی که یکی از بزرگترین صندوق های ثروت جهان را ایجاد کرد ، انتقاد کرد ، بحران کویت نشان می دهد که چگونه حتی کشورهای ثروتمند خلیج فارس نیز توسط ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت متزلزل شده اند.

بحران اقتصادی توازن سیاسی را ایجاد کرده است – انتخابات اوایل دسامبر نشان دهنده تصویری قوی از مخالفان و نامزدهای جوان با 31 عضو جدید در پارلمان 50 عضوی بود. امیر شیخ نواف آل احمد الصباح ، که پس از مرگ برادرش ، یک دیپلمات محترم جهانی ، در سپتامبر زمام امور را به دست گرفت ، این هفته نخست وزیر شیخ صباح الخالد الصباح را مجدداً منصوب کرد و کابینه جدیدی را تشکیل داد.

اما تحلیلگران شک دارند که استقبال جدید پارلمان با کابینه منتخب و خانواده حاکم در مورد انتخاب های سخت مورد نیاز برای مقابله با بحران مالی موافقت کند.

احمد هلال ، تحلیلگر مستقل ، گفت: “نتیجه انتخابات تنها باعث تقویت روابط مشاجره بین دولت و قوه مقننه خواهد شد.” “انگیزه اصلاحات پس از انتخابات همچنان فرومایه خواهد ماند ، زیرا نامزدهای مخالف دولت را مقصر سو mis مدیریت اقتصادی می دانند که منجر به بحران مالی کویت شد.”

شیخ صباح الخالد الصباح در انتخابات دسامبر رأی داد. مشارکت بالا نشان دهنده تمایل عمومی برای تغییر است © نوفال ابراهیم / EPA-EFE / Shutterstock

مجلس مقیم کویت قدرت بیشتری نسبت به سایر سیستم های اقتدارگرا در خلیج نفت خیز دارد ، اگرچه امیر کابینه ای را تعیین می کند و می تواند پارلمان را منحل کند. در حالی که احزاب سیاسی همچنان ممنوع هستند ، افراد بلوک های ائتلافی را تشکیل می دهند ، از جمله یکی وابسته به گروه اسلامگرای اخوان المسلمین پان عرب

بسیاری از نمایندگان پارلمان اروپا مخالفت خود را با اصلاحات مورد نیاز برای کاهش فشارهای مالی ، مانند محدود کردن دستمزد بخش های دولتی ، مزایا و یارانه ها ، که دولت رفاه را از گهواره تا گورستان تشکیل می دهند ، روشن کرده اند.

آژانس رتبه بندی مودی به دلیل رشد “خطرات نقدینگی” برای اولین بار کویت را در ماه سپتامبر کاهش داد. به گفته تحلیلگران ، وضع موجود با گذشت زمان می تواند منجر به کسری مزمن شود و بخش خصوصی را در دولتی تحت سلطه کالایی که متکی به کالایی است که در دهه های آتی با سقوط بی وقفه روبرو است ، بدست آورد.

علی آل سلیم ، یک سرمایه گذار کویتی که خواستار بازسازی اساسی اقتصاد ، از جمله معرفی درآمد پایه جهانی و مرتبط با قیمت نفت برای همه شهروندان شد ، گفت: “تمام تصمیمات قطعی کنار گذاشته شده است.”

وی گفت: “هیچ کس نمی خواهد بگوید ما دو گزینه داریم: یک مسیر دردناک و یک مسیر بسیار دردناک.” “بنابراین ما باید راه دردناک را طی کنیم.”

حدود 80 درصد کویتی ها در مشاغل دولتی هستند و حقوق آنها 52 درصد هزینه های دولت را تشکیل می دهد.

حدود یک چهارم هزینه های دولت برای یارانه ها ، از جمله آب و برق تأمین می شود. آقای سلیم گفت: “ما باید دارو مصرف کنیم.” “دولت انگیزه بیش از حد برای کارهای غیرمولد در بخش دولتی ایجاد کرده است – باید با کاهش یا مسدود کردن دستمزد سیگنالی ارسال کند.”

با تشدید فشار بر خدمات عمومی ، بسیاری از کویتی ها – از جمله کاندیداهای پارلمانی – سخنان علیه مهاجران را افزایش داده و خواستار کاهش تعداد آنها و مالیات بر حواله های آنها هستند. خارجی ها که حدود 70 درصد از جمعیت 4.5 میلیون نفری را تشکیل می دهند ، بیشتر اهل جنوب آسیا و مصر هستند.

مشارکت بالای مردم تمایل عمومی به تغییر را نشان می دهد. رسوایی های مختلف فساد ، از جمله ادعای مشارکت یکی از اعضای خانواده حاکم در کلاهبرداری 1MDB در مالزی ، نمایندگان مجلس را وادار به خواستار پاسخگویی بیشتر کرده است.

“احساس امروز در کویت این است که همه چیز نمی تواند تغییر کند. اما چه کسی می گوید همه چیز نمی تواند تغییر کند ، “قدیر آسیری ، وزیر امور اجتماعی و کار سابق که صندلی خود را از دست داد ، در یک کارزار ویدیویی گفت. وی گفت: نخبگان مشاغل تضمین شده ای دارند و می توانند در بیمارستان ها با صف مواجه شوند. وی گفت: “آینده آنها مشخص است ، در حالی که آینده کویت عادی مشخص نیست.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر