میلیون ها آمریکایی با وجود هشدارها برای شکرگذاری شلیک می کنند


انتظار می رود تعداد کمتری از آمریکایی ها برای شکرگذاری امسال بیش از حد معمول سفر کنند ، اما ده ها میلیون نفر هنوز هم قصد دارند در هفته شلوغ تعطیلات رانندگی کنند یا پرواز کنند ، مقامات مضطرب خواستار این هستند که مردم به دلیل مرگ ناشی از ویروس کرونا به بالاترین سطح خود از ماه مه رسیده است.

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک ، گفت: “این یک شکرگذاری عادی نیست” ، و به مردم هشدار داد که سفرهای خود را لغو کنند زیرا ایالت وی بیش از 6000 عفونت جدید گزارش کرده است – بیشترین میزان در یک روز از آوریل مبتلا به این بیماری است. “رفتار مانند یک روز شکرگذاری عادی به معنای انکار واقعیت هر متخصص بهداشت در کشور ، دموکرات یا جمهوری خواه است.”

AAA Auto Club پیش بینی می کند که در آغاز فصل تعطیلات ، از 55 میلیون در سال گذشته ، 10 درصد کاهش سفر به 50 میلیون نفر – این بزرگترین افت از زمان رکود بزرگ است. بر اساس داده های اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده ، اکنون تعداد کمتری در حال پرواز هستند.

تعداد مسافران هواپیمایی در آستانه شکرگذاری 58٪ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است. کمتر از 5 میلیون نفر بین 20 نوامبر و 24 نوامبر پرواز کردند ، بسیار کمتر از 11.8 میلیون نفر که در سال 2019 پرواز کردند.

هنوز هم ، این ارقام در بالاترین رقم منتشر شده از زمان بحران در ایالات متحده در ماه مارس است. تعداد مسافران در این پنجره پنج روزه دو بار از 1 میلیون نفر فراتر رفت ، که از ماه مارس تاکنون فقط یک بار دیگر اتفاق افتاده است. چهارشنبه قبل از شکرگذاری به طور سنتی سخت ترین روز سال در ایالات متحده است.

حتما بخوانید:
مشاغل جدید در تقاضا: رانندگان تحویل و متخصصان مالیات

طبق AAA انتظار می رود افراد بیشتری رانندگی کنند – حدود 95 درصد از گردشگران. کلوپ اتومبیل پیش بینی کرده است که سفر با ماشین 4٪ کاهش یافته و به 48 میلیون مسافر می رسد.

پائولا تویدیل ، معاون ارشد ، AAA Travel ، گفت: “روند انتظار برای دیدن همچنان بر تصمیمات نهایی سفر ، به ویژه برای روز شکرگذاری تأثیر می گذارد.” “برای کسانی که قصد سفر دارند ، بیشتر با ماشین می روند ، که انعطاف پذیری را برای تغییر برنامه های تعطیلات تا روز عزیمت فراهم می کند.

این تعطیلات در حالی برگزار می شود که ایالات متحده با سرد شدن هوا و “خستگی کوویید” در میان افراد خسته از محاصره و اقدامات بیگانگی اجتماعی ، با یک جهش رکورددار در موارد ویروس کرونا مبارزه می کند.

روز سه شنبه ، ایالات متحده با 2.028 مرگ ناشی از ویروس کرونا ، با بیش از 250،000 مرگ در این کشور ، مرگبارترین روز از ابتلا به بیماری همه گیر 7 مه را داشته است. در هفته گذشته ، ایالات متحده به طور متوسط ​​روزانه 1517 مورد مرگ داشته است که بالاترین رقم است درصد از اواسط ماه مه.

ایالات متحده تقریباً 3.3 میلیون مورد جدید از ویروس کرونا را از اوایل ماه نوامبر به ثبت رسانده است ، که بر اساس پروژه پیگیری Covid ، کل عفونت های این کشور را به 12 میلیون نفر رسانده است که بالاترین بالاترین در جهان است. بستری شدن در بیمارستان در روز سه شنبه به 88000 نفر رسید که برای پانزدهمین روز متوالی یک رکورد است.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

مسافر در فرودگاه بین المللی شیکاگو اوهار از نگهبانی عبور می کند © TANNEN MAURY / EPA-EFE / Shutterstock

مسافرت در فرودگاه بین المللی دالس در واشنگتن © خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها از مردم خواسته اند که در تعطیلات به مسافرت نروند و این تعداد بالاتر از هفته ها و ماه های اخیر برخی متخصصان بهداشت را نگران کرده است.

دکتر Cleavon Gilman ، که در اورژانس در آریزونا کار می کرد ، عکس توییت از جمعیت در فرودگاه ققنوس ، با اشاره به اینکه این ایالت بیش از 7 میلیون نفر دارد و “فقط 174 تخت مراقبت ویژه باقی مانده است و کارمندان بهداشت خواهان افراد بیمار هستند. درخواست های ما برای کمک به گوش خودخواهانه و ناشنوا افتاد. “

آنتونی فوزی ، متخصص برجسته بیماری های عفونی در ایالات متحده ، در آخرین درخواست خود به ABC به صبح بخیر آمریکا گفت: “یک قربانی اکنون می تواند جان و بیماری را نجات دهد و آینده را بسیار روشن تر کند.” مردم برای گوش دادن به هشدارهای بهداشت عمومی مسئولان.

وی افزود ، عدم انجام اقدامات تخفیف ، می تواند منجر به جهش دیگری در موارد طی دو تا سه هفته ، در بالای موجی شود که در حال انجام است.

داده های Google افزایش جستجو در ایالات متحده را برای س forالاتی مانند “آیا باید برای شکرگذاری سفر کنم؟” جستجوها در 15 نوامبر افزایش یافت و در کلرادو ، که جمعیت قابل توجهی از پیوندها و پنسیلوانیا وجود دارد ، بسیار متمرکز بود.

آهسته تر از میزان ترافیک شکرگذاری ، درد بیشتری به خطوط هوایی می افزاید. هفته گذشته ، شرکت هواپیمایی یونایتد اعلام کرد که با افزایش پرونده های Covid-19 در سراسر کشور ، رزروها کند شده و لغوها افزایش یافته است. وی گفت اکنون انتظار دارد ظرفیت سه ماهه چهارم بیش از 55 درصد پیش بینی شود. طبق اطلاعات اداره اطلاعات انرژی ، تقاضا برای سوخت های جت در هفته گذشته افزایش یافت ، اما تقریباً 40 درصد کمتر از یک سال قبل است.

به گفته GasBuddy ، که داده های مصرف سوخت را کنترل می کند ، تقاضا برای بنزین در ایالات متحده در روزهای قبل از شکرگذاری اندکی افزایش یافته است. اما این از پایه کم رشد کرد. طبق گزارش EIA ، مصرف هفته گذشته حدود 8.1 میلیون بشکه در روز بود – کمترین میزان برای هفته سوم نوامبر از سال 1997 است.
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید