نتایج واکسن Oxford-AstraZeneca امیدها را برای مبارزه با Covid افزایش می دهد


واکسن کرونا ویروس ، که توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca تولید شده است ، در مراحل بعدی تحقیق موثر است و انگیزه های جدیدی برای شکست همه گیری ایجاد می کند.

نتایج موفقیت آمیز آزمایشات مثبت رقابتی در این ماه از سوی Pfizer / BioNTech و Moderna را به دنبال داشت ، که باعث بالا رفتن بازارهای سهام جهانی و پایان احتمالی انسدادهایی که اقتصاد جهانی را ویران کرد ، شد.

در یک رژیم دوز واحد ، واکسن Oxford-AstraZeneca به 90٪ اثر بخشی دست می یابد ، اقدامی برای جلوگیری از عفونت یا بیماری جدی. این امر نیاز به تزریق نیم دوز واکسن و به دنبال آن دوز کامل حداقل یک ماه بعد دارد. وقتی سکته مغزی به صورت دو دوز کامل با فاصله حداقل یک ماه داده شد ، اثر تنها 62٪ بود. میانگین کارایی طی آزمایشات در انگلیس و برزیل 70٪ است.

دانشمندان پیشنهاد می کنند که دوز پایین تر ممکن است سیستم ایمنی بدن را به گونه ای آماده کند که در معرض ضربه دوم قرار گیرد ، اما برای تأیید این امر نیاز به تحقیقات بیشتری است.

اندرو پولارد ، محقق ارشد دادگاه آکسفورد گفت: “همه ما انتظار داشتیم که دو دوز کامل بهترین جواب را بدهد.” وی گفت این یافته ها نشان می دهد “ما یک واکسن م effectiveثر داریم که جان بسیاری را نجات می دهد”.

آخرین اخبار در مورد ویروس کرونا

در اینجا پوشش مستقیم و تجزیه و تحلیل همه گیری جهانی و بحران اقتصادی FT را که به سرعت در حال تحول است دنبال کنید.

واکسن جدید “بلافاصله” برای تصویب مقررات قانونی ارسال خواهد شد

نتایج برای درمان جدید بهتر از 50 درصد اثر بخشی است که هم توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده و هم از طرف آژانس دارویی اروپا تأیید شده است.

حتما بخوانید:
رئیس امنیتی اپل به رشوه دادن پلیس برای دریافت مجوز اسلحه متهم شده است

اما نسبت به آزمایش های Covid-19 Pfizer / BioNTech و Moderna که کارآیی تقریباً 95 درصدی را در نتایج متوسط ​​خود داشتند ، کمتر چشمگیر بودند.

سهام AstraZeneca لندن در معاملات صبحانه 1.6٪ از دست داد. آدام بارکر ، تحلیلگر شرکت سرمایه ساحلی ، گفت که این احتمالاً یک اثر بازار است که داده های نظرسنجی را با نتایج قبلی مقایسه می کند.

“در حقیقت ، اگر واکسن 70 درصد موثر باشد ، خوب است. این واکسن مقرون به صرفه ترین واکسن است و در صورت تأیید به طور گسترده استفاده می شود “. “قبل از آزمایش ها ، ما انتظار داشتیم که بازدهی حدود 60 تا 70 درصد باشد. به علاوه می تواند با یکی از رژیم های دوز 90 درصد باشد. “

اعتصاب آکسفورد-آسترا زینکا امید بزرگ علم انگلیس شد و به عنوان یک رهبر در رقابت واکسن Covid-19 در تابستان شناخته شد ، زیرا آزمایشات بالینی آن ابتدا در انگلستان و سپس در سراسر جهان ادامه یافت. AstraZeneca قصد دارد تا 60،000 شرکت کننده در این مطالعه در سراسر جهان را شامل شود ، بیش از هر کاندید واکسن دیگر.

اما آکسفورد از Moderna و Pfizer / BioNTech عقب ماند ، زیرا آزمایش آن پس از بیماری یکی از شرکت کنندگان متوقف شد ، که دلیل آن واکسن نبود.

مت هانکوک ، وزیر بهداشت انگلیس ، گفت واکسیناسیون ممکن است ماه آینده آغاز شود ، بیشتر نسخه ها پس از ژانویه انجام می شود ، به شرطی که توسط نهادهای نظارتی تایید شود. انگلیس 100 میلیون دوز اعتصاب را فراهم کرده است.

پام چنگ ، ​​معاون عملیاتی AstraZeneca ، گفت حداقل 4 میلیون دوز در انگلیس تا پایان امسال و 40 میلیون دوز در پایان ماه مارس در دسترس خواهد بود – دوز پایین تر در دوز بیشتر میزان دسترسی را افزایش می دهد.

حتما بخوانید:
قیمت استخر بادی بزرگ 1400+بررسی 7 مدل بهترین مارک استخر بادی کودک

واکسن های Pfizer / BioNTech و Moderna با سود به فروش می رسند و بیشتر برنامه ریزی شده برای سال آینده توسط کشورهای ثروتمندتر تأمین می شود. در مقابل ، AstraZeneca ، همراه با جانسون و جانسون ، گفت که آنها در طی همه گیری ، تلقیح خود را با قیمت جهانی به فروش می رسانند. تحقیقات J & J ادامه دارد.

هزینه اعتصاب در هر دوز 3 تا 4 دلار است ، معاملات زایمان را پیشنهاد می کنید ، بخشی از هزینه واکسن های دیگر. واکسن را می توان برای مدت طولانی در دمای طبیعی یخچال ، بین 2 درجه سانتیگراد و 8 درجه سانتیگراد نگهداری کرد. سایر درمان ها به دمای ذخیره سازی -70 درجه سانتیگراد نیاز دارند.

AstraZeneca و شرکای تولید در سراسر جهان ، مانند موسسه سرم هند ، قصد دارند تا سال آینده حداکثر 3 میلیارد دوز تولید کنند. بسته به تأیید تنظیم کننده ، یک رژیم دوز اول پایین تر ممکن است دوزهای بیشتری را در دسترس قرار دهد.

طبق اطلاعات شرکت مشاوره لندن Airfinity ، AstraZeneca تقریبا 3.2 میلیارد سفارش برای اعتصاب خود دریافت کرده است.

الن هوئن ، مدیر گروه تحقیقات مواد مخدر و سیاست ها گفت: “این واکسن برای توزیع در کشورهای فقیرتر مناسب تر است زیرا فقط به یخچال نیاز دارد.” “آنها از ابتدا برای کار با تولیدکنندگان واکسن در کشورهای در حال توسعه از آینده برخوردار بودند.”

سوئری مون ، مدیر مشترک مرکز بهداشت جهانی در انستیتوی آموزش عالی ژنو ، گفت که یکی از ویژگی های اصلی این واکسن “بودجه ، توسعه و مجوز آن با دسترسی جهانی به عنوان یک هدف اصلی است”.

پروفسور پولارد صبح روز دوشنبه در جلسه توجیهی گفت: “ما یک واکسن برای دنیا داریم.”

گزارش بیشتر توسط هری دمپسی در لندن


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید