نخست وزیر رومانی به دلیل وتو در بودجه اتحادیه اروپا به لهستان و مجارستان توهین کرده است

[ad_1]

لودوویچ اوربان ، نخست وزیر راست میانه رومانی ، همتایان مجارستانی و لهستانی خود را به دلیل مسدود کردن بودجه اتحادیه اروپا و صندوق بازیابی ویروس کرونا ویرایش کرد ، هشدار داد که موقعیت آنها کمک اقتصادی قاره را به شدت مورد نیاز قرار می دهد.

“گفتن شما موافق نیستید [budget] آقای اوربان به فایننشال تایمز گفت: بسته ، زیرا شما با پیوند بین حاکمیت قانون و استفاده از وجوه اروپایی موافق نیستید ، قابل قبول نیست ، زیرا همه کشورهای اتحادیه اروپا باید به قانون احترام بگذارند.

هفته گذشته ، ورشو و بوداپست با مکانیزمی مخالفت کردند که پول مودیان اتحادیه اروپا را منوط به رعایت اصول اساسی ، از جمله استقلال دادگستری می کند.

آقای اوربان گفت: “این نگرش علیه کل اروپا و علیه منافع شهروندان لهستانی و مجارستانی است” و افزود که توافق “باید در اسرع وقت” انجام شود.

سال گذشته ، نخست وزیر رومانی زمام امور یک دولت اقلیت را به دست گرفت و قول داد که قوانینی را که توسط دولت سوسیال دموکرات قبلی حاکم بر قوه قضائیه لغو شده بود ، لغو کند.

اوربان با رد سیاست های دنبال شده توسط سوسیال دموکرات ها ، رهبر سابق آنها ، لیویو دراگنا ، رهبر سابق آنها در ماه مه سال 2019 به جرم سو abuse استفاده از موقعیت ، گفت: “ما کاملاً نگرش خود را نسبت به عدالت ، حاکمیت قانون ، فساد تغییر داده ایم.”

“ما خیلی واضح می گوییم: برای تضمین مالیات دهندگان اروپایی که پول به روشی مناسب و قانونی استفاده می شود ، این پیوند بین حاکمیت قانون و استفاده از وجوه اروپایی رابطه صحیحی است.”

آقای اوربان اذعان کرد که رومانی ، همراه با بلغارستان ، از سال 2007 تحت نظارت ویژه بروکسل بوده است. او گفت که در انجام اصلاحات قضایی درخواست شده توسط کمیسیون اروپا در سال 2019 موفق نشده است زیرا هنوز اکثریت در پارلمان وجود ندارد ، اما امیدوار است که پس از انتخابات 6 دسامبر تغییر کند.

نظرسنجی ها حزب لیبرال ملی اوربان را به جلو سوق می دهند و یک پیروزی چشمگیر می تواند سال ها آشوب سیاسی را خاتمه دهد. رومانی در پنج سال گذشته پنج نخست وزیر داشته است و وی هرگونه همکاری با سوسیال دموکرات ها را رد کرده است.

آقای اوربان اصرار داشت که حمایت وی از پیوند پرداخت های اتحادیه اروپا با حاکمیت قانون قوی است و این به رئیس جمهور کلاوس یوهانس ، متحد سیاسی خود ، کمک کرده است تا ترکیبی از کمک های مالی و وامها را از طریق بودجه اتحادیه اروپا و سازوکار خود تأمین کند. 80 میلیارد یورو بازیابی کند

وی گفت: “ما هرگز چنین پشتیبانی مالی نداشته ایم و از تصمیم گیری در سطح اروپا بسیار قدردانی می کنیم.” وی افزود: طرحی برای “بهبود ملی و پایداری” نشان می دهد که اقتصاد رومانی با نرخ سالانه بیش از 6٪ تا سال 2024 در حال رشد است ، در حالی که کسری کسری را از 9٪ به 3٪ کاهش می دهد.

وی همچنین گفت که از این پول برای بازسازی اتحادیه اروپا برای سرمایه گذاری 6 میلیارد یورویی در سیستم بهداشتی استفاده خواهد کرد ، که برای مقابله با این بیماری همه گیر تلاش می کند. بیش از 420 هزار نفر در رومانی آلوده شده و بیش از 10 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

از زمان فروپاشی کمونیسم ، بیمارستان جدیدی در پایتخت بخارست احداث نشده است و اخیراً با آتش سوزی در یک بیمارستان در یک شهر شمال شرقی که ده بیمار را به دلیل مرگ Covid-19 معالجه می کرد ، مشکلات سلامتی آشکار شد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme