[ad_1]

با انتشار واکسن Covid-19 بیش از نگرانی در مورد تورم در ذخایر نفتی ، نفت خام برنت روز پنجشنبه برای اولین بار از مارس بیش از 50 دلار در هر بشکه جهش کرد.

انگلستان این هفته برنامه واکسیناسیون گسترده را آغاز کرد و انتظار می رود که به زودی واکسیناسیون در ایالات متحده و کانادا آغاز شود و به خوش بینی برای بازگرداندن تقاضای نفت دامن بزند.

بشکه نفت خام برنت ، شاخص بین المللی نفت ، در معاملات بعد از ظهر در لندن با 4.3٪ افزایش به 50.95 دلار در هر بشکه رسید. وست تگزاس اینترمدیت ، مارک آمریکا با 4.6٪ افزایش به 47.63 دلار در هر بشکه رسید.

دولت ها در اوایل سال جاری تحریم ها و ممنوعیت های سفر را وضع کردند و باعث کندی اقتصاد جهانی و سقوط تقاضای نفت شدند که برنت را به پایین ترین حد 18 سال رساند.

این رکود تنها پس از توافق تولید کنندگان بزرگ جهانی – از جمله کارتل اوپک و روسیه – در ماه آوریل در مورد کاهش 9.7 میلیون بشکه در روز برای تأمین تعادل بازار نفت به توافق رسید. از آن زمان ، کاهش تولید به 7.7mb / d کاهش یافته است.

نمودار خطی هر دلار در هر بشکه که نشان می دهد قیمت های نفت در خوش بینی واکسن در 9 ماهگی به اوج خود رسیده است

قیمت نفت روز پنجشنبه افزایش یافت ، اگرچه آخرین گزارش هفتگی در مورد ذخایر نفتی ایالات متحده ، افزایش ذخایر نفت خام بیش از 15 میلیون بشکه را نشان می دهد. این به مراتب بیش از انتظار برای کاهش 1.4 میلیون بشکه ای بود.

تحلیلگران در Commerzbank گفت: “به نظر می رسد كه پول ارزان ، احساس خوب بازار سهام و امید به زودی به دلیل واكسن های كرونر تقاضا عادی خواهد شد.”

بازرگانان و تحلیلگران نفت با دقت بیشتری بازار را زیر نظر می گیرند در حالی که گروه + اوپک درصدد کاهش بیشتر محدودیت های خود است و از ژانویه 500،000 بشکه در روز به بازار اضافه می کند.

این افزایش بسیار کمتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود ، به این دلیل که نمایندگان در جلسه هفته گذشته با رویکردی محتاطانه از رد بهبود شکننده قیمت نفت جلوگیری کردند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر