[ad_1]

ویلیام بار تنها چند هفته پس از اعتراف علنی به اینكه هیچ مدرکی مبنی بر بی نظمی گسترده در انتخابات ادعا شده توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور معزول این کشور پیدا نکرد ، استعفای خود را به عنوان دادستان کل ایالات متحده اعلام کرد.

آقای ترامپ در توییتر خود گفت که عزیمت آقای بار یک اقدام دوستانه بود ، اگرچه این اتفاق فقط یک ماه قبل از ترک دفتر بود. آقای بار در نامه استعفا از خون بد اشاره نکرده است.

اما آقای ترامپ استعفای خود را در حالی اعلام کرد که جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، به طور رسمی رای کافی در کالج انتخاباتی را بدست آورد تا در 20 ژانویه سوگند یاد کند.

آقای ترامپ در توئیتر خود گفت که “دیدار بسیار خوبی” با آقای بار در کاخ سفید داشته است و افزود: “رابطه ما بسیار خوب بود ، کار بسیار خوبی انجام داد!”

رئیس جمهور افزود كه آقای بار “درست قبل از كریسمس می رود تا تعطیلات را با خانواده اش بگذراند” و جف روزن ، معاون دادستان کل کشور جایگزین وی خواهد شد. وی روز دوشنبه درخواست استعفای آقای بار را داد.

با این حال ، این استعفا تنها چند روز پس از حمله رئیس جمهور به آقای بار انجام شد و او را “ناامید کننده” دانست.

هانتر بایدن هفته گذشته فاش كرد كه پرونده های مالیاتی وی در دست بررسی است ، روز چهارشنبه گفت كه وكیلان وی از تحقیقات دلاور ایالات متحده در روز سه شنبه مطلع شده اند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر