[ad_1]

با هشدار دانشمندان در مورد خطرات ناشی از افزایش تعداد جهش های Covid-19 ، نوع جدید ویروس کرونا که برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد ، در انگلیس شناسایی شده است.

مت هانکوک ، وزیر بهداشت انگلیس ، گفت: دو مورد از سویه 501.V2 ، که باعث هجوم اخیر عفونت های Covid-19 در آفریقای جنوبی شده است ، در تماس با افرادی که در دو هفته گذشته از کشور وارد شده اند ، پیدا شده است. چهارشنبه

“این ویروس هنوز قابل انتقال است و به نظر می رسد جهش بیشتری نسبت به ویروس جدید داشته است [strain detected in the UK]آقای هنکوک گفت ، و افزود که مسافران و تماس های نزدیک آنها باید بلافاصله قرنطینه شوند.

این نوع که برای اولین بار در آفریقای جنوبی کشف شد ، به طور مستقل از همتای انگلیسی خود ، B.1.1.7 ظاهر شد و منجر به افزایش سریع موارد Covid-19 در لندن و جنوب شرقی انگلیس شد.

تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان می دهد که انواع موجود در انگلیس و آفریقای جنوبی بیش از 20 جهش دارند – تعداد زیادی از تغییرات غیرمعمول در ویروس. برخی از جهش ها بین دو سویه متفاوت هستند ، اگرچه برخی از تغییرات یکسان هستند.

هر دو گزینه شامل تغییراتی در پروتئین است که ویروس کرونا برای دسترسی به سلولهای انسانی استفاده می کند. دانشمندان در آفریقای جنوبی گفتند که “بسیار منطقی” است که این جهش جهشی در N501 می تواند آن را بیشتر آلوده کند – شاید به این دلیل که “بار ویروسی” بیشتری در دستگاه تنفسی فوقانی ایجاد می کند. اما آنها هشدار دادند که تحقیقات بیشتری لازم است.

سلیم عبدالکریم ، مشاور برجسته دولت Covid-19 دولت آفریقای جنوبی گفت: “اطلاعات اولیه نشان می دهد که ویروس که اکنون بر موج دوم مسلط است ، سریعتر از موج اول در حال گسترش است.” “مشخص نیست که موج دوم بیشتر یا کمتر فوت کرده است ، به عبارت دیگر ، شدت آن هنوز بسیار نامشخص است.”

دانشمندان آفریقای جنوبی ، مانند همتایان انگلیسی خود ، به دنبال شواهدی هستند که نشان دهد آیا نوع جدید می تواند علائم مختلفی ایجاد کند و آیا تشخیص ، درمان یا واکسیناسیون دشوارتر است.

روز دوشنبه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا جلسه ای اضطراری برگزار کرد و گزینه 501.V2 را که در خلیج نلسون ماندلا در کیپ شرقی ، در قسمت جنوبی کشور ظاهر شد ، مورد بحث و بررسی قرار داد. وی نتیجه گرفت که دیگر نیازی به محدود کردن تجارت و سفر در سراسر قاره نیست ، زیرا بیشتر کشورهای آفریقایی قبلاً به آزمایش Covid-19 منفی احتیاج داشتند.

ظهور نوع جدید همزمان بود با CDC آفریقا موج دوم Covid-19 در آفریقا ، که در آن تعداد عفونت ها و مرگ و میرها در برخی کشورها افزایش یافته است. وی از کشورها خواست تا آزمایش و ردیابی و همچنین تعیین توالی ژنومی را برای تعیین گسترش سویه یا سویه های جدید افزایش دهند.

مانند انگلستان – اما برخلاف بیشتر کشورهای دیگر – آفریقای جنوبی در تلاش است تا جهش های ویروس را از طریق توالی یابی ژنومی گسترده ردیابی کند. دانشمندان انگلیسی و آفریقای جنوبی اظهار داشتند كه این مشاهدات می تواند یكی از دلایل كشف سویه های جدید قابل توجهی باشد كه هنوز در سایر كشورها ثبت نشده است.

دکتر اندرو پرستون ، میکروبیولوژیست در دانشگاه بات گفت: “ما در حال ورود به مرحله ای خاص از خطر همه گیر هستیم.” وی گفت: تکامل دو نوع جدید همزمان با تعداد غیرمعمول زیاد جهش “گسترش موثر واکسن ها را با گذشت زمان حتی بیشتر حیاتی می کند”.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir