[ad_1]

هرشی به دلیل افزایش تنش بین شرکت های شکلات سازی و تولیدکنندگان آفریقای غربی در مورد حق بیمه های دریافتی لوبیا ، به روش غیرمعمول خرید کاکائو در بازارهای آتی متوسل شده است.

خریداران ماده اصلی شکلات معمولاً کالا را از خرده فروشان خریداری می کنند. با این حال ، حق بیمه لوبیا در بازار فیزیکی کاکائو از دو تولید کننده برجسته جهان ، ساحل عاج و غنا ، باعث شده است که برخی خریداران به دنبال قیمت های پایین تر در جای دیگر باشند.

قیمت کاکائو در نیویورک سر به فلک کشیده و قرارداد ICE در ماه دسامبر از ابتدای هفته جاری با یک پنجم افزایش به 2915 دلار در هر تن رسیده است.

بازار معاملات آتی کاکائو به طور گسترده ای توسط خریداران برای پوشش ، و همچنین برای معامله توسط دلالان مانند صندوق های تامینی مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته معامله گران ، در بازار نیویورک به ندرت دیده می شود که خریداران فیزیکی کالا را از بورس آتی تحویل دهند.

نمودار خطی کاکائو ICE در نیویورک (دلار به ازای هر تن) ذوب کاکائو را نشان می دهد

اقدام هرشی مستقر در پنسیلوانیا در حالی است که همه گیرها تقاضا برای غذاهای اختیاری مانند شکلات را تحت تأثیر قرار داده اند.

در همان زمان ، خریداران در بازارهای فیزیکی ساحل عاج و غنا که بیش از 60 درصد تولید جهانی را تشکیل می دهند ، 400 دلار حق بیمه هر تن برای حمایت از معیشت کشاورزان وضع کردند. خریداران در بازار فیزیکی همچنین باید “حق بیمه ای” برای کاکائو از غنا و ساحل عاج بپردازند ، که دانه های آنها از نظر تولید کنندگان آفریقایی از کیفیت بهتری برخوردار هستند.

جک اسکویل به کارگزاران کالا Price Futures Group در شیکاگو گفت: “این یک تجمع جهنمی بود” و افزود که سیاست های ساحل عاج و غنا در ذهن تجار بود. وی افزود: “این یک نیروی عمده نیست.”

در حالی که اکثر شرکت های شکلات سازی و بازرگانان کاکائو می گویند از پرداخت حق بیمه دیفرانسیل 400 دلاری به کشاورزان خوشحال هستند ، آنها خواستار انعطاف پذیری بیشتر حق بیمه در کشور شده اند تا تقاضای کمتری را منعکس کند.

“در حال حاضر یک آشفتگی است. من می خواهم که غنا و ساحل عاج صحبت کنند و گوش دهند. “

خرید لوبیا از طریق صرافی ، جایی که حق بیمه دیفرانسیل وجود ندارد ، به گفته کارگزاران ، تخفیف حدود 200 دلار در هر تن برای لوبیای درجه یک برای ساحل عاج در مقایسه با بازارهای فیزیکی ارائه می دهد. با این وجود خریداران حبوبات در بورس اوراق بهادار کنترلی بر کیفیت حبوبات تحویل داده شده ندارند.

تجارت هرشی اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد. هرشی گفت که “مدتهاست از ابتکاراتی که درآمد و معیشت کشاورزان را بهبود می بخشد حمایت کرده است” و اینکه کاکائو را در بازارهای فیزیکی خریداری کرده است ، با پرداخت حق بیمه بخشی در ساحل عاج و غنا.

در این گزارش آمده است: “اگرچه ما در مورد جزئیات مربوط به فعالیتهای خاص خرید و هجینگ خود بحث نمی كنیم ، اما ما كاكائو را از تامین كنندگان و منابع مختلف خریداری می كنیم تا نیازهای فعلی تجارت خود را برآورده كنیم.”

مقامات کاکائو در غنا و ساحل عاج به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند.

گزارش اضافی توسط نیل مونشی در لاگوس

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر