[ad_1]

هزاران پاکستانی روز یکشنبه در اعتراض به دولت عمران خان به خیابان ها آمدند و مخالفت خود را با شورای دولت مبنی بر عدم تجمع در طی بیماری همه گیر Covid-19 اعلام کردند.

تظاهرات در لاهور ، دومین شهر بزرگ پاکستان هنگامی برگزار شد که یک ائتلاف 11 حزبه تنها دو سال پس از پیروزی ستاره کریکت سابق ، از جناب خان خواست که استعفا داده و انتخابات پارلمانی جدید را برگزار کند.

معترضان ، عمدتاً پاکستانی های با درآمد کم و متوسط ​​، در برابر خشم مخالفان از تورم بالا و چشم اندازهای بد اقتصادی در دوره آقای خان ، علیه درخواست مخالفان تجمع کردند. .

“عارف محمود” راننده تاکسی در اسلام آباد گفت: “زمانی می توانستم هزینه کار ، اجاره ، برق و گاز را از کار یک روزه بپردازم.”

این جنبش با حمایت نواز شریف ، نخست وزیر پیشین که با حکم دادگاه عالی سال 2017 در مورد اتهامات فساد برکنار شد ، تقویت شده است. آقای شریف که از اواخر سال گذشته برای معالجه در لندن به سر می برد ، ژنرال کمار جاوید بایوا ، رئیس ارتش پاکستان را به تأثیرگذاری در نظرسنجی ها در سال 2018 متهم کرد.

آقای شریف در یک پیام ویدیویی که از لندن پخش شد و در راهپیمایی روز یکشنبه بازی کرد ، گفت: “هیچ ارتشی نمی تواند با مردم خود بجنگد.”

“یک آزادی همان چیزی بود که ما در سال 1947 به دست آوردیم. [the creation of Pakistan]. وی گفت: “اکنون زمان بازپس گیری آزادی است.” [for the cause of democracy]”

رهبران اپوزیسیون همچنین تهدید کرده اند که ماه آینده در تلاش برای فلج کردن پایتخت پاکستان ، به طور دسته جمعی از پارلمان خارج می شوند و به سمت اسلام آباد حرکت می کنند.

آقای هان پیشنهاد مذاکره با مخالفان را داد ، اما حاضر به رد اتهامات فساد علیه رهبران سابق ، از جمله آقای شریف نشد. “آنها در زندگی خود ، هرگز حتی یک روز کار نکرده اند شطرنج [royal] روش زندگی به طور مستقیم به پس انداز ثروتهای غیرقانونی بدست آمده ، و غیرقانونی خانواده هایشان از طریق سرقت و فقر بستگی دارد.[нацията“той[ingthenation”heدر توییتر نوشت ماه گذشته.

مریم نواز شریف ، دختر آقای شریف ، که حزب پدرش را در لیگ مسلمانان پاکستان رهبری می کند ، قبل از اعتراض در یک تلویزیون تبلیغاتی تلویزیونی این راهپیمایی را “تعیین کننده” خواند.

“شما باید تصمیم بگیرید که از حقوق خود استفاده کنید یا در زیر بدترین دولت زندگی خود را ادامه دهید. وی گفت: “شما باید علیه تورم ، افزایش قیمت مواد غذایی و بحران اقتصادی تصمیم بگیرید.”

ویروس کرونا ویروس کرونا ویروس اقتصاد شکننده پاکستان را تحت فشار قرار داده است. پس از آنكه آقای هان از اتخاذ تدابیر ریاضتی اضافی ، از جمله مالیات های بالاتر ، تعرفه های انرژی و نرخ بهره بیشتر خودداری كرد ، پرداخت های تحت برنامه وام 6 میلیارد دلاری صندوق بین المللی پول متوقف شده است.

ساکیب شیرانی ، مشاور سابق وزارت دارایی گفت: “با ادامه رشد جنبش سیاسی علیه دولت ، مطابقت خواسته های صندوق بین المللی پول برای نخست وزیر دشوار خواهد بود.”

به طور جداگانه ، یک وزیر دولتی که مستقیماً از وضعیت آگاه است ، گفت که چین موافقت کرده است وام های اضافی به پاکستان برای کمک به بازپرداخت وام های عربستان سعودی ارائه دهد.

عربستان سعودی طی 2 سال 6.2 میلیارد دلار برای پاکستان متعهد شده است ، از جمله 3 میلیارد دلار پول نقد و 3.2 میلیارد دلار مبادلات نفتی به محض روی کار آمدن آقای خان در سال 2018.

اما ریاض از اسلام آباد خواسته است که یک میلیارد دلار پس دهد و این در ماه ژوئیه در میان جنگ دیپلماتیک عمیق ، مکانیسم وام نفت را مسدود کرد. چین برای کمک به پاکستان در پرداخت ، مداخله کرد.

بنا به گفته مقامات دولتی که گفته بودند پکن برای انجام این مبلغ ، پول اسلام آباد را قرض خواهد گرفت ، عربستان سعودی در اوایل دسامبر 2 میلیارد دلار دیگر طلب کرد.[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر