هشدار انگلیس در مورد آینده قضات انگلیسی در هنگ کنگ


وزرای ارشد انگلیس هشدار داده اند كه قضات انگلیس كه در هنگ كنگ نشسته اند ، در صورت به خطر افتادن قانون جدید امنیتی پكن ، نباید “سیستم احترام” سیستم حقوقی منطقه را ارائه دهند.

دومینیک راعب ، وزیر امور خارجه و رابرت باکلند ، وزیر دادگستری ، در مورد خطر مواجه شدن قضات انگلیسی با “فشار نامناسب” هنگام حضور در دادگاه نهایی هنگ کنگ ابراز نگرانی کردند.

وزرا در پی سرکوب پکن علیه هنگ کنگ ، در نامه ای به رابرت رید ، رئیس دادگاه عالی انگلستان ، مسائل خود را مطرح کردند.

قضات انگلیسی در هنگ کنگ برای پشتیبانی از چارچوب “یک کشور ، دو سیستم” که پس از انتقال منطقه از قانون انگلیس به چین در سال 1997 توافق شد ، کار کرده اند. هدف آنها حضور آنها در دادگاه تجدیدنظر نهایی هنگ کنگ حمایت از قانون است در منطقه

آقای راآب و باکلند به لرد رید نامه نوشتند و گفتند که قانون امنیت ملی وضع شده توسط پکن به هنگ کنگ “س questionsالات مهمی در مورد حاکمیت قانون در هنگ کنگ و ادامه حضور قضات انگلیس” در منطقه ایجاد کرده است.

آنها اذعان کردند که این موضوع مربوط به قوه قضاییه است ، اما گفتند که قضات و سیاستمداران در “حفظ و حفظ شهرت قوه قضاییه برجسته جهان در انگلستان” و حمایت از بیانیه مشترک 1984 و چین و انگلیس علاقه مشترک داشتند که هدف آن تضمین سطح استقلال هنگ کنگ برای 50 سال پس از انتقال است.

در این نامه تصدیق شد كه هنوز زود است كه قضاوت شود كه آیا پكن استقلال دادگاههای هنگ كنگ را “به طور اساسی” به خطر انداخته است ، اما از لرد رید خواسته است تا توضیح دهد كه اگر چنین شود چه اتفاقی خواهد افتاد.

حتما بخوانید:
مدیران ارشد برای دریافت معافیت قرنطینه Covid وارد انگلیس می شوند

لرد رید به همکاران خود گفت که اگر قضات انگلیس از هنگ کنگ خارج شوند و از حمایت ارزشمند دادگستری مستقل در منطقه محروم شوند ، اکنون سیگنال منفی می فرستد.

وی گفت که هنوز مشخص نیست که آیا خطرات شناسایی شده توسط آقای راعب و آقای باکلند قابل تحقق است یا خیر ، و در این میان مشاهده قضات انگلیسی ها برای کنار گذاشتن مردم هنگ کنگ برای قضات انگلیسی کار اشتباهی است.

به طور سنتی ، دو قاضی دادگاه عالی انگلستان در دادگاه نهایی هنگ کنگ به علاوه چندین قاضی بازنشسته انگلیس می نشینند.

قضات خارج از کشور – از کشورهایی از جمله استرالیا و کانادا – به هنگ کنگ می آیند و به مدت یک ماه در دادگاه تجدیدنظر نهایی به صورت چرخشی خدمت می کنند.

وب سایت آن در حال حاضر 9 قاضی بریتانیایی را که می توانند خدمت کنند ، ذکر کرده است ، از جمله چندین رئیس جمهور سابق دادگاه عالی انگلستان ، مانند Brenda Hale.

هرگونه استعفای بعدی از دادگاه نهایی هنگ کنگ می تواند اعتبار مستقل آن در خارج از چین را تضعیف کند و شرکت های خارجی در منطقه را که برای اطمینان از اجرای معاهدات به سیستم حقوقی متکی هستند ، نگران کند. یک قاضی استرالیایی ، جیمز اشپیگلمن ، در ماه سپتامبر استعفا داد.

چین با وضع قانون امنیت ملی در هنگ کنگ در ماه ژوئن ، دیوار قانونی بین منطقه و پکن را دفع کرد و به مظنونان اجازه داد در برخی از پرونده ها در این قاره محاکمه شوند و به کاری لام ، رهبر شهر ، امکان تعیین قضات را بدهد. در موارد خاص حزب کمونیست نقش مستقیمی در سیستم حقوقی سرزمین اصلی چین دارد.

حتما بخوانید:
شاخص های مه آلود ارزش شرکت ها را در ابر پنهان می کند

از زمان وضع قانون امنیت ملی ، پلیس هنگ کنگ دستگیری فعالان سیاسی از جمله جوشوا وونگ را افزایش داده است. دولت محلی و گروه های طرفدار پکن همچنین معلمان ، دانشمندان و روزنامه نگاران را که آنها را بی وفا برای چین می دانند ، هدف قرار می دهند.

وزارت امور خارجه انگلستان گفت اجازه خانم لام برای تعیین قضات “خطر تضعیف استقلال دادگستری هنگ کنگ” است.

دولت هنگ کنگ در واکنش به اینكه انگلیس را به “حملات گسترده و اتهامات بی اساس” متهم كرد.

دیوان عالی کشور در بیانیه ای گفت: “لرد رید در حال حاضر قرار است در سپتامبر 2021 در هنگ کنگ تشکیل جلسه دهد. همانطور که وی در ماه ژوئیه گفت ، دیوان عالی کشور به بررسی و ارزیابی موقعیت هنگ کنگ در بحث با دولت انگلیس ادامه خواهد داد. “

ماه گذشته ، لیدی هیل به یک وبینار میزبان مجله Prospect گفت که اگر از وی بخواهد در هنگ کنگ بنشیند ، “یک مسئله اخلاقی جدی” پیدا خواهد کرد.

وی گفت: “من هرگز نشسته ام و توافق نشده است كه حداقل من بنشینم. . . وقتی این اتفاق افتاد ، من یک سوال جدی اخلاقی از خودم می پرسم. “


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید