[ad_1]

یک مقام ارشد کمیسیون اروپا هشدار داد ، اعتماد مالیات دهندگان اتحادیه اروپا به توانایی اتحادیه در نگه داشتن پول خود آسیب می بیند اگر بروکسل نتواند اختیارات جدیدی را برای پس گرفتن بودجه از کشورهایی که از آنها سو abuse استفاده می کنند ، بدست آورد.

ورا ژورووا ، معاون رئیس کمیسیون ، که قول داده اقدامات سریع برای ارزیابی انطباق را انجام دهد ، گفت: “رودخانه پول” ایجاد شده توسط بسته بهبود اقتصادی 1.8 تریلیون یورویی اتحادیه اروپا ، نیاز به پادمان اضافی را برجسته کرده است. قوانین پایتخت ها

هفته گذشته سران اتحادیه اروپا پس از کنار کشیدن مخالفت لهستان و مجارستان ، تهدید کردند که کل بودجه را به تأخیر می اندازند ، سرانجام بررسی قانون قانون پرداخت از اتحادیه اروپا را تصویب کردند. در پاسخ به نگرانی در مورد رشد اقتدارگرایی و فساد در برخی از کشورهای عضو ، هر دو طرف پس از دریافت امتیازات در مورد اجرای سازوکار جدید ، وتو خود را پس گرفتند.

خانم ژوروا به فایننشال تایمز گفت که اتحادیه اروپا اکنون “تلاش زیادی برای انجام دادن” دارد تا شهروندان را متقاعد کند که “ما با پول آنها کار درستی انجام می دهیم” زیرا تلاش می کند تا اقتصاد ویران شده کرونا را در منطقه احیا کند.

وی گفت: “وقتی پول بیشتری توزیع می کنید ، باید تضمین های بیشتری بدهید تا مردم اعتماد کنند که شما از آنها محافظت خواهید کرد.” “اگر این اطمینان را نداشته باشید ، تمایل مودیان برای کمک به بودجه اروپا کاهش می یابد.”

خانم یرووا اذعان کرد که نحوه استفاده کمیسیون از اختیارات جدید خود ، این کمیسیون را تحت “نظارت دقیق” توسط کشورهای عضو ، پارلمان اروپا و مردم قرار خواهد داد. وی گفت: “این آزمایش برای ما نیز یک تست استرس خواهد بود ، اما من مطمئن هستم که می توانیم این کار را انجام دهیم.”

وی گفت بروکسل از اختیارات خود به روشی “فعال” استفاده نمی کند ، اما “دقیق و شفاف” خواهد بود. کمیسیون قصد دارد به محض اجرایی شدن آیین نامه جدید در سال جدید ، تجزیه و تحلیل میزان انطباق کشورهای عضو را آغاز کند ، وی اضافه کرد ، در حالی که از روز اول به صورت موازی کار می کند ، دستورالعمل های دقیق عملکرد آنها را ایجاد می کند.

وی گفت: “تقاضای زیادی برای پاسخگویی از سوی نهادهای اتحادیه اروپا وجود دارد.” “و یکی از بزرگترین الزامات گزارش دهی این است:” ما به شما پول می دهیم ، اما شما باید اطمینان حاصل کنید که او هزینه چیزهای اشتباه ، افراد اشتباه ، سیستم های اشتباه را پرداخت نمی کند. “منظور من سیستم های سیاسی است.”

هفته گذشته پس از توافق رهبران اتحادیه اروپا با بیانیه غیرالزام آور که مجارستان و لهستان را برای عدم انتخاب آنها بر اساس قوانین جدید تضمین می کند ، هفته گذشته چراغ سبز را به دست آورد. هر دو کشور تحت ماده 7 تحت اصطلاحاً پرونده های انضباطی هستند که متوقف می شود زیرا هرکدام قول داده اند که به سایر کشورها وتو بدهند.

سازش در مورد قانون قانون همچنین به دادگاه دادگستری اروپا در ارزیابی قانونی بودن سازوكار جدید نقش می بخشد ، اگر حتی قبل از استفاده توسط یك كشور عضو در دادگاه مورد اعتراض قرار گیرد.

نتیجه انتقاد ناظران ، از جمله جورج سوروس ، میلیاردر حامی اهداف لیبرال ، که آن را “کلاهبرداری” توسط مجارستان و لهستان توصیف کرد ، شد. برخی از اعضای پارلمان اروپا نیز این س questionال را مطرح کرده اند که آیا این کار قانون اتحادیه اروپا را نقض می کند ، زیرا این توانایی کمیته را برای اقدام محدود می کند.

خانم ژرووا اظهار امیدواری کرد دادگاه اتحادیه اروپا سال ها طول بکشد تا در این باره تصمیم گیری کند. وی افزود که امیدوار است که وجود این سازوکار به خودی خود یک بازدارنده “بسیار قوی” در برابر اقدامات غیرقانونی کشورهای عضو باشد.

خانم یرووا گفت: “من کسی را در این تردید باقی نمی گذارم که آمادگی استفاده از این ابزار را در صورت لزوم داشته باشم” ، و افزود که قانون قانون “یکپارچه سازی” قابل توجهی در حفظ بلوک اروپا داشت. “اگر در برخی از کشورهای عضو آسیب ببینیم ، تخریب سیستم آشکار است.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر