[ad_1]

پس از آنکه گلدمن ساکس گفت که مهمترین فلز صنعتی جهان در مرحله اول بازار گاو نر است ، که می تواند قیمت ها را به بالاترین حد برساند ، مس روز سه شنبه پس از داده های اقتصادی قوی از آسیا جمع شد.

قیمت معیار مس در بورس فلزات لندن در معاملات صبح به 7،682 دلار در هر تن رسید ، زیرا این روند برای رسیدن به بالاترین سطح هفت ساله است ، پس از آنکه تولیدات در چین و کره جنوبی بیش از انتظارات بازار بود.

مس تقریباً در همه پروژه های ساختمانی و وسایل بزرگ استفاده می شود. در سال جاری ، این فلز نزدیک به 25 درصد افزایش یافته است ، که منجر به ایجاد اختلال در عرضه ، امید به موجی از محرک های اقتصادی “سبز” و بهبود سریع چین از بیماری همه گیر شده است.

چین ، دومین اقتصاد بزرگ جهان ، امسال به دلیل تقاضای سیری ناپذیر تجارت و سهام دولت ، مقدار رکورددار مس تصفیه شده وارد کرد.

نیکلاس اسنودن ، تحلیلگر گلدمن ساکس ، گفت: “قیمت فعلی قیمت یک انحراف غیر منطقی نیست ، بلکه ما آن را به عنوان اولین مرحله از بازار ساختاری صعودی عسل می بینیم.”

نمودار قیمت هر تن (دلار) گلدمن ساکس را نشان می دهد که مس وارد بازار صعودی جدید شده است

ضعف دلار آمریکا ، که باعث می شود کالاها برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان تر شود و خوش بینی به اینکه واکسن به طرز چشمگیری سرعت انتشار ویروس کرونا را کاهش می دهد ، پشتیبانی بیشتری می کند. مس در بحبوحه بحران Covid-19 در ماه مارس به 4600 دلار سقوط کرد.

این رالی نفسگیر موشک را زیر قیمت سهام تولیدکنندگان بزرگ عسل قرار داد ، از جمله گلنکور ، که در ماه مارس دو برابر پایین ترین سطح خود را نشان می دهد ، و فری پورت-مک مورن ، که تقریباً 400 درصد بیشتر از سود آن است.

آقای اسنودن گفت که بازار مس تصفیه شده 23 میلیون تنی با باریک ترین شرایط طی یک دهه گذشته مواجه است ، انتظار می رود تقاضا در سال آینده 327،000 تن و پس از 153،000 تن در سال 2022 بیش از میزان عرضه باشد. سال

در برابر پس انداز سهام و وعده های کربن خالص از کشورهایی از جمله چین ، ژاپن و کره جنوبی ، آقای اسنودن معتقد است که برای تحریک منابع جدید و ایجاد تعادل در بازار ، قیمت مس به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. .

“ما معتقدیم که به احتمال زیاد تا نیمه دوم سال 2022 ، مس مقادیر موجود موجود در سال 2011 را آزمایش خواهد کرد. [$10,162]وی گفت: “قیمت های بالاتر در نهایت باید به تاخیر در زمان تحویل کالا و تسهیل سفت شدن بازار کمک کند ، اما این امر ابتدا نیاز به افزایش طولانی مدت تا 22-222021 دارد.”

برای تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران ، مس به دلیل استفاده از فلز در کابل های الکتریکی ، یکی از بهترین راه ها برای قرار گرفتن در معرض اتومبیل های بادی ، خورشیدی و برقی است.

به طور متوسط ​​، یک ماشین الکتریکی بیش از سه برابر ماشین احتراق داخلی حاوی مس است. از مس در توربین های بادی و اتصال منابع تجدید پذیر به شبکه نیز استفاده می شود.

در گزارش اخیر ، بانک سرمایه گذاری جفرز تخمین زده است که تقاضای تجمعی مس ، باد ، خورشید و برق طی 10 سال آینده می تواند بیش از نیمی از تقاضای جهانی در سال 2020 باشد ، حتی در مورد خرس.

در همین زمان ، یافتن ذخایر بزرگ مس با کیفیت بالا در حوزه های معدن دوستانه دشوارتر می شود. طبق S&P Global Markets ، از سال 2015 تنها یک کشف بزرگ عسل صورت گرفته است. توسعه پروژه های جدید عسل نیز حداقل هفت تا 10 سال طول می کشد.

کریستوفر لافمینا ، تحلیلگر جفریز گفت: “نتیجه نهایی این است که سازوکار متعادل سازی بازار عسل طی پنج سال یا بیشتر باید بالاتر باشد ، که منجر به جایگزینی ، تخریب تقاضا و تأمین ضایعات بیشتر می شود ، زمان زیادی برای تحقق بخشیدن ”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر