همانطور که گلدمن بازار گاو می نامد ، مس در شرف رسیدن به بالاترین سطح هفت ساله است


پس از آنکه گلدمن ساکس گفت که مهمترین فلز صنعتی جهان در مرحله اول بازار گاو نر است ، که می تواند قیمت ها را به بالاترین حد برساند ، مس روز سه شنبه پس از داده های اقتصادی قوی از آسیا جمع شد.

قیمت معیار مس در بورس فلزات لندن در معاملات صبح به 7،682 دلار در هر تن رسید ، زیرا این روند برای رسیدن به بالاترین سطح هفت ساله است ، پس از آنکه تولیدات در چین و کره جنوبی بیش از انتظارات بازار بود.

مس تقریباً در همه پروژه های ساختمانی و وسایل بزرگ استفاده می شود. در سال جاری ، این فلز نزدیک به 25 درصد افزایش یافته است ، که منجر به ایجاد اختلال در عرضه ، امید به موجی از محرک های اقتصادی “سبز” و بهبود سریع چین از بیماری همه گیر شده است.

چین ، دومین اقتصاد بزرگ جهان ، امسال به دلیل تقاضای سیری ناپذیر تجارت و سهام دولت ، مقدار رکورددار مس تصفیه شده وارد کرد.

نیکلاس اسنودن ، تحلیلگر گلدمن ساکس ، گفت: “قیمت فعلی قیمت یک انحراف غیر منطقی نیست ، بلکه ما آن را به عنوان اولین مرحله از بازار ساختاری صعودی عسل می بینیم.”

ضعف دلار آمریکا ، که باعث می شود کالاها برای دارندگان ارزهای دیگر ارزان تر شود و خوش بینی به اینکه واکسن به طرز چشمگیری سرعت انتشار ویروس کرونا را کاهش می دهد ، پشتیبانی بیشتری می کند. مس در بحبوحه بحران Covid-19 در ماه مارس به 4600 دلار سقوط کرد.

این رالی نفسگیر موشک را زیر قیمت سهام تولیدکنندگان بزرگ عسل قرار داد ، از جمله گلنکور ، که در ماه مارس دو برابر پایین ترین سطح خود را نشان می دهد ، و فری پورت-مک مورن ، که تقریباً 400 درصد بیشتر از سود آن است.

آقای اسنودن گفت که بازار مس تصفیه شده 23 میلیون تنی با باریک ترین شرایط طی یک دهه گذشته مواجه است ، انتظار می رود تقاضا در سال آینده 327،000 تن و پس از 153،000 تن در سال 2022 بیش از میزان عرضه باشد. سال

در برابر پس انداز سهام و وعده های کربن خالص از کشورهایی از جمله چین ، ژاپن و کره جنوبی ، آقای اسنودن معتقد است که برای تحریک منابع جدید و ایجاد تعادل در بازار ، قیمت مس به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. .

“ما معتقدیم که به احتمال زیاد تا نیمه دوم سال 2022 ، مس مقادیر موجود موجود در سال 2011 را آزمایش خواهد کرد. [$10,162]وی گفت: “قیمت های بالاتر در نهایت باید به تاخیر در زمان تحویل کالا و تسهیل سفت شدن بازار کمک کند ، اما این امر ابتدا نیاز به افزایش طولانی مدت تا 22-222021 دارد.”

برای تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران ، مس به دلیل استفاده از فلز در کابل های الکتریکی ، یکی از بهترین راه ها برای قرار گرفتن در معرض اتومبیل های بادی ، خورشیدی و برقی است.

به طور متوسط ​​، یک ماشین الکتریکی بیش از سه برابر ماشین احتراق داخلی حاوی مس است. از مس در توربین های بادی و اتصال منابع تجدید پذیر به شبکه نیز استفاده می شود.

در گزارش اخیر ، بانک سرمایه گذاری جفرز تخمین زده است که تقاضای تجمعی مس ، باد ، خورشید و برق طی 10 سال آینده می تواند بیش از نیمی از تقاضای جهانی در سال 2020 باشد ، حتی در مورد خرس.

در همین زمان ، یافتن ذخایر بزرگ مس با کیفیت بالا در حوزه های معدن دوستانه دشوارتر می شود. طبق S&P Global Markets ، از سال 2015 تنها یک کشف بزرگ عسل صورت گرفته است. توسعه پروژه های جدید عسل نیز حداقل هفت تا 10 سال طول می کشد.

کریستوفر لافمینا ، تحلیلگر جفریز گفت: “نتیجه نهایی این است که سازوکار متعادل سازی بازار عسل طی پنج سال یا بیشتر باید بالاتر باشد ، که منجر به جایگزینی ، تخریب تقاضا و تأمین ضایعات بیشتر می شود ، زمان زیادی برای تحقق بخشیدن ”


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>